bride-1867228_1280

Jak znaleźć połowę swojej duszy?

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi wtedy, kiedy znajdujemy dopełnienie w swej duszy. Z tego pragnienia właśnie wyrosła legenda o połówkach tej samej duszy, które dopóki są rozdzielone dopóty nie osiągną szczęścia. Nie zawsze jednak spotykamy tę drugą część i dlatego cierpimy wciąż poszukując.

By osiągnąć szczęście warto odrzucić wszystko to co narzuca nam świat. Celem nie powinno być małżeństwo, po to by uchronić się od samotności, rodzicielstwo po to by na starość ktoś podał ci szklankę herbaty. Jeśli wybierzemy drogę kompromisów nie oznacza to, że osiągniemy cele. Małżeństwo z rozsądku, po to by nie być samotnym nie daje szczęścia, a dzieci nie zawsze zostają z rodzicami, częściej wybierają swoją ścieżkę i odchodzą. Wszystko co robimy powinniśmy robić zgodnie z tym co dyktuje mam nasze serce. Na pewno nie powinno się ulegać naciskom innych osób i pozwalać by naszym życiem kierował ktoś inny.

Znaleźć połowę swojej duszy, która idealnie będzie do nas pasować nie jest łatwo. Dobrze jest najpierw dowiedzieć się jak najwięcej o sobie. Wypróbować siebie, po to by móc powiedzieć z całą pewnością: to właśnie lubię, tego właśnie chcę, to jest to na co czekam. Zaakceptować swoje wady i znaleźć zalety. Skupiać się na tych drugich, nie wyolbrzymiając tych pierwszych. Kiedy zrozumiemy i zaakceptujemy siebie staniemy się pewni swoich racji i wyborów. Łatwiej będzie nam także rozpoznawać ludzi. Gdy nie będziemy wciąż myśleć o wrażeniu jakie na kimś wywieramy skupimy się na podpowiedziach naszej intuicji i na tym co wiemy o ludziach.

Kiedy potrafimy rozróżniać ludzi wartościowych stworzymy wokół siebie krąg przyjaźni, łatwiej znajdziemy miłość, będziemy szczęśliwsi w swoim życiu. Podpowiedzi można szukać wszędzie, ale to przede wszystkim my podejmujemy decyzje i osiągniemy szczęście jedynie wtedy, gdy będziemy się kierować podpowiedziami własnego serca, duszy i umysłu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *