zodiak-1791803_1280

Jakich wybieramy przyjaciół? Horoskop przyjaźni

Jakich wybieramy przyjaciół? Czy naszymi wyborami kieruje przypadek? A może nie jest to przypadkowe? Każdy z nas ma przyjaciół, których cenimy i z którymi możemy rozmawiać wiele godzin. Czy jest jakaś prawidłowość w tym, że znaki określonych trygonów najlepiej dogadują się właśnie ze sobą? Czy to gwiazdy decydują, o jakich tym wybieramy przyjaciół?

Baran

Baran nieco inaczej wybiera przyjaciela niż partnera życiowego. Przede wszystkim szuka osoby z fantazją, osoby, która pomoże mu albo sama zrealizuje każdy szalony plan, jaki uroi się w głowie Barana. W młodości ludzie urodzeni w tym znaku uwielbiają się bawić i wciąż poszukują nowych wyzwań. W przyjaźni jednak są wierni, a dla przyjaciela zrobiliby wszystko. Jeśli trafiają na osobę odważną, która dotrzyma im kroku w każdym szaleństwie, będzie to przyjaźń do końca życia. Barany najchętniej przyjaźnią się ze Strzelcami i Lwami, choć swobodne podejście do świata Wodnika, także może się im wydać kuszące.

Byk

Byk zaprzyjaźni się z każdym, kto potrafi docenić ziemskie wartości, kto lubi jeść, jest zrównoważony i bezwzględnie lojalny. Byki nie mają zbyt wielu przyjaciół, ponieważ ich standardy są bardzo wysokie. Niewiele znaków zodiaku spełnia ich oczekiwania. Mogą zaprzyjaźnić się z Lwem, który jest lojalny i także kocha luksus, z rozsądnym i zrównoważonym Koziorożcem, z wrażliwą, czułą i lojalną Rybą. Nie zaprzyjaźnią się za to z Bliźniakiem, który będzie miał wszystkie charakterystyczne cechy tego znaku. Bliźniak w tej formie, jest obrazą dla wszystkiego, czym jest Byk. Swobodne obyczaje i pewien relatywizm moralny Wodnika także nie ma szans na to, by zyskać uznanie w oczach Byka.

Bliźnięta

Towarzyskie i żywiołowe, gotowe zaprzyjaźnić się z każdym. Zaprzyjaźnić się w wypadku Bliźniaka znaczy odrobinę zanurzyć w przyjaźni, po to, by móc szybko z niej wyskoczyć i znaleźć nowego najlepszego przyjaciela. Ta sytuacja na pewno nie będzie odpowiadała Pannie, Rybom, Lwom i Bykom. Strzelec i Wodnik, będą jednak zaszczyceni, mając za przyjaciela kogoś takiego. Tak samo niestali i niezbyt skłonni do dzielenia się sobą, pragną mieć jak najwięcej zabawy w każdej sytuacji.

Rak

Najlepszym przyjacielem dla Raka jest osoba, która umie słuchać i umie rozmawiać. Jest wrażliwa, delikatna, potrafi podsunąć dobrą radę na każdy dzień. Naturalnie idealny przyjaciel Raka jest to osoba, która cieni życie rodzinne i w rodzinie odnajduje swoje powołanie. Nieprzypadkowo najtrwalsze więzy przyjaźni łączą Raka z Pannami i Koziorożcami. Te znaki wykazują nie tylko wrażliwość, ale też potrafią znaleźć dobrą radę na każdy problem. Raka na pewno nie uszczęśliwi przyjaźń z Bliźniakiem i Wodnikiem, ponieważ oba te znaki są zbyt skupione na sobie i nie potrafią słuchać.

Lew

Lwom często brakuje dystansu i pewnego typu luzu, dlatego przyjaźń z Baranem może być bardzo interesującą odmianą. Jednak ciągłe poszukiwanie wyzwań przez Barana, w końcu może zmęczyć Lwa i doprowadzić go do prawdziwej frustracji. Kolejnym naturalnym wyborem dla Lwa, jest Strzelec. Jednak i w tym przypadku przyjaźń nie jest idealna, ponieważ Lwa szybko męczy nadmiar obowiązków towarzyskich. Nikt nie jest w stanie błyszczeć cały czas, a Lew musi błyszczeć. W układzie planet idealny przyjaciel dla Lwa to rozsądny Koziorożec, który zupełnie inaczej postrzega świat i który potrafi zarządzać finansami o wiele lepiej niż Lew. Dobrym wyborem jest też Byk. Lwy bardzo rzadko przyjaźnią się z innymi Lwami tej samej płci. Już przebywanie w tym samym miejscu co inny Lew, powoduje stres i uruchamia potrzebę rywalizacji.

Panna

Ceniąca porządek i metodę Panna, chętnie wybiera na przyjaciela Skorpiona, zwłaszcza gdy ten odniósł sukces finansowy. Panna szanuje stabilizację i ludzi, którzy potrafią ją sobie zapewnić. Zawsze chętna do nauki, przyjaźni się zarówno z potrzeby serca, jak i z wyrachowania. Kolejnym przyjacielem w zodiaku dla Panny jest Rak, który będzie jej doskonałym partnerem do długich dyskusji. Dla obu tych znaków bardzo ważne są wartości rodzinne i to je łączy. Rozsądna Waga to kolejny kandydat na przyjaciela dla Panny, jeśli tylko ta Waga nie jest zbyt cyniczna i okrutna w wyrażaniu sądów o świecie, Panna będzie bardzo ceniła jej towarzystwo. Nie ma wielkich szans na przyjaźń Panny i Bliźniaka. Ryba, choć delikatna, także nie stworzy z Panną najlepszych relacji.

Waga

Rozsądna Waga, rozsądnie wybiera przyjaciół. Na pewno nie zaliczy do nich Byka, który nie potrafi zaakceptować wszelkich jej cech i nie godzi się z jej próbami dominacji. Z pewnością przyjacielem Wagi nie stanie się też Rak, który ma zupełnie inne oczekiwania co do przyjaźni. Wagi mogą za to znaleźć wspólny język z Wodnikami i Strzelcami. Szczególnie jeśli będzie to przyjaźń na zasadzie wymiany dobrych cech charakteru i dobrych uczuć. Przyjaźń oparta na całkowitej akceptacji. Waga, Wodnik i Strzelec oczekują właśnie takiej przyjaźni. Przyjacielski układ ze Skorpionem i Panną może być nieco kłopotliwy, ze względu na zbyt wielką zaborczość pierwszego i nadmierną skrupulatność drugiego znaku.

Skorpion

Skorpionowi trudno znaleźć prawdziwego przyjaciela, ale nigdy się do tego nie przyzna. Nie posiada cech umożliwiających mu łatwe zdobywanie sympatii i nie zyskuje też przy bliższym poznaniu. Skorpion nie potrafi zaskakiwać. Od początku widać co ma do zaoferowania. Zwykle trudna przyjaźń naznaczona jest zaborczością, zazdrością i potrzebą kontrolowania życia swoich przyjaciół. Skorpion wymaga, by przyjaciel zabiegał o jego względy i stale był z nim w kontakcie. Poza tym kiedy Skorpion: jest na diecie, rzuca palenie, przestaje kupować w sklepie X… jego przyjaciel powinien zrobić to samo, by zasłużyć na prawdziwy szacunek Skorpiona. Nic więc dziwnego, że prawdziwych przyjaciół może on odnaleźć jedynie w Rybach, rozsądnym Koziorożcu i Pannie. Nie powinien nawet próbować przyjaźnić się z Baranem.

Strzelec

Strzelec jest na tyle przyjacielski, że może zaakceptować każdego jako swojego druha. Będąc jego przyjacielem, nie licz na wykłady o moralności i dywagacje na temat aspektów życia codziennego. Długie dyskusje są nie w jego stylu. Dlatego zdecydowanie powinien unikać Koziorożca, który przez większość czasu pochłonięty jest życiem i jego problemami, co zwykle prowadzi do rozważań filozoficznych. Najlepszym towarzyszem dla Strzelca jest inny Strzelec, Baran, Lew, Wodnik i Bliźniak. Nie ma wielkich szans na przyjaźń Strzelca z Rakiem, Rybami, Skorpionem i Bykiem. Jak widać w przypadku tego znaku, zodiak podzielił się na zwolenników i oponentów.

Koziorożec

Koziorożec wybiera przyjaciół sam. Nie znosi gdy mu się sugeruje jakieś typy. To on decyduje, kierując się zwykle rozsądkiem. Koziorożec nie lubi ryzyka – także w przyjaźni. Niechętnie powierzy swoje sekrety Baranowi, Wodnikowi czy też Bliźniakowi. Najchętniej przyjaźni się z osobami twardo stąpającymi po ziemi: innymi Koziorożcami, Bykami i Wagami. Ceni konstruktywne dyskusje i lubi być przewodnikiem, dlatego dobrze porozumie się także z Lwem i Skorpionem. Jedyną rzeczą, której Koziorożec nie wybaczy przyjacielowi, jest nielojalność.

Wodnik

Wodnik pragnie mieć przyjaciela, którego może podziwiać, którego może być dumny i którym może się pochwalić przed znajomymi. Trudno mu takiego znaleźć, ponieważ wiele znaków nie akceptuje płytkości, z jaką Wodnik wchodzi w związki przyjacielskie. On nie zna słowa: zawsze. U Wodnika przyjaźń jest tu i teraz, bez jakichkolwiek gwarancji na przyszłość. Na pewno dobrze liczący zarówno pieniądze jak i czas: Koziorożec, Byk i Skorpion, wzgardzą taką przyjaźnią. Niemniej dla Strzelca i Bliźniaka przyjaźń z Wodnikiem będzie prawdziwą odmianą i dobrą rozrywką. W niektórych przypadkach Wodnik doskonale dogada się z innymi znakami trytonu ognia: Baranem i Lwem, ale takie przyjaźnie nie będą długotrwałe.

Ryby

Ryba pragnie zaangażowania. Ona bardzo się angażuje i starannie wybiera przyjaciół i tego samego wymaga od innych. Najlepszym przyjacielem dla Ryby byłaby inna Ryba, gdyby nie to, że nie będą potrafiły dać sobie żadnej pociechy. Czasem Rybie jest potrzebny przyjaciel, który ma bardzo realistyczne nastawienie do życia, jak Koziorożec i Byk. Ryby nie powinny przyjaźnić się z Pannami, które choć bardzo kulturalne i zdystansowane, nie posiadają wrażliwości zdolnej do tego, by w pełni zrozumieć problemy Ryby. Jeśli Ryba wybierze na przyjaciela Skorpiona, na pewno będzie bardzo zadowolona z takiego druha, jednak w krótkim czasie znajdzie się całkowicie pod kontrolą jego silnej osobowości. Ryby muszą szukać przyjaciół, którzy będą je wspierać i umacniać w poszukiwaniu własnych dróg wyboru i pomagać w odnajdywaniu szczęścia.

Czy o tym jakich wybieramy przyjaciół decyduje astrologia? Na pewno sami już to wiecie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *