horoskop zawodowy

Zawód dobrany do znaku zodiaku

W dzisiejszych czasem wybór tylko jednej drogi zawodowej może się okazać niewłaściwy. Należy mieć „w zapasie” kilka potrzebnych umiejętności, z których można skorzystać. W czym jesteś najlepszy według Twojego znaku zodiaku?

Baran
Byk
Bliźnięta
Rak
Lew
Panna
Waga
Skorpion
Strzelec
Koziorożec
Wodnik
Ryby
Baran

Unikaj prac biurowych. Nie dla ciebie siedzenie w jednym miejscu. Potrafisz tworzyć strategie i wykorzystywać sytuacje. Masz nieograniczone możliwości rozwoju w takich dziedzinach jak: handel, marketing, sport, zawody wolne: architektura, budownictwo, pośrednictwo w handlu nieruchomościami. Szukaj swojego szczęścia i jeśli coś ci nie odpowiada zmieniaj posadę, a nawet zawód. Monotonia cię zabije i zniszczy twój potencjał. Możesz naprawdę wiele w życiu osiągnąć jeśli zdobędziesz się na odwagę i zawalczysz o siebie.

Byk

Wybieraj zawody dające pewność zarobienia pieniędzy. Łącz pracę umysłu z pracą rąk. Doskonałe zawody dla ciebie to: lekarz, pielęgniarz, technik, konstruktor (w każdej dziedzinie). Nie próbuj sił w handlu i marketingu. Korporacja to dla ciebie dobre miejsce, będziesz umiał się tam odnaleźć. Jesteś budowniczym swojego życia, ale musisz mieć materiał do budowania. Nie potrafisz stworzyć czegoś z niczego. W wyjątkowych przypadkach Byki mogą zaryzykować w sprawach zawodowych, ale tylko tam gdzie widzą duże zyski. Jednak niepowodzenie potrafi ich bardzo przygnębić, dlatego jeśli nie musisz nie ryzykuj w sprawach zawodowych. Możecie realizować się w polityce.

Bliźnięta

Ponieważ waszą największą zaletą jest komunikatywność, to dla was są wszelkie zawody wymagające kontaktów z drugim człowiekiem i przekonywania go do swoich racji. Lubicie sami zdobywać wiedze i dzielić się nią. Jednak lubicie też wyznaczać nowe trendy i tworzyć nowe standardy. Nie dla was handel, gdzie trzeba wykazywać się energią i przebojowością. Realizujcie się w zawodach: nauczyciel, instruktor, dietetyk, prawnik, sportowiec. Dobrym pomysłem jest prowadzenia własnej firmy o ile nie będziecie się zajmować handlem. Najlepsze dla was będą firmy usługowe. Możecie też zrobić karierę w polityce.

Rak

Nie nadajesz się do prowadzenia własnej firmy. Poza tym twoja energia sprawi, że wszystko wokół ciebie będzie działać lepiej. Choć to nie jest profesja jesteś doskonałym dyrektorem, kierownikiem. Jak nikt inny potrafisz sobie poradzić z wyznaczaniem pracy na kolejnych odcinkach. Umiesz utrzymać autorytet i sam też potrafisz ciężko pracować. Nie zmieniaj zbyt często posady. Pracuj na swój awans i prestiż w jednej firmie. Najlepsze zawody dla ciebie to: farmaceuta, nauczyciel, manager. Unikaj zawodów, gdzie wymagana jest wielka siła psychiczna i gdzie jesteś zmuszony występować publicznie: lekarz, pielęgniarz, prawnik, polityk.

Lew

Nie we wszystkim jesteś dobry, choć zwykle chciałbyś wszystkiego spróbować i udowodnić swoją siłę. Dobre profesje dla ciebie znajdziesz w sektorach: handel, archeologia, prawo, budownictwo, technika, sport. Unikaj pracy, która nie jest konkretna i której nie będziesz mógł nigdzie zaszeregować, czyli pracy managera. Unikaj też prac, które związane są z jednostajnym powtarzaniem tych samych czynności: praca na produkcji, sprzątanie, praca kucharza, budowlańca. Nie sprawdzisz się w zawodach wymagających dużej dokładności: architekt, księgowy. Jesteś stworzony na swojego szefa, nikt inny nie będzie potrafił cię docenić. Szukaj zawsze wolnych zwodów lub zakładaj własną firmę.

Panna

To czego wymagasz od pracy to, to by zapewniła ci godne życie i stałe dochody. Nie lubisz niepewności związanej z utratą płynności finansowej. Nie wybieraj zawodów, które są zbyt popularne, patrz też na to gdzie możesz zrobić karierę. Prestiż jest bowiem dla ciebie równie ważny co wynagrodzenie. Unikaj pracy w handlu, gdzie niepewność jutra pozbawiłaby cię snu, a nawet największe zyski nie wynagrodzą nieprzespanych nocy. Doskonale sprawdzisz się w sektorach: medycyna, hotelarstwo, nauczanie, psychologia.

Waga

Jesteś wszechstronna, więc możesz wybierać wśród różnych profesji i praktycznie zawsze osiągniesz sukces. Unikaj tylko prac monotonnych i wymagających szczególnej uwagi: księgowość, praca w bibliotece, nauczanie w szkole, praca w handlu detalicznym. Wybieraj zawody, które oprócz zadowolenia z pracy i dochodów, dadzą ci możliwość zrobienia kariery, zabłyśnięcia. Prestiż jest dla ciebie bardzo ważny. Możesz spróbować swoich sił w polityce. Zawody, które zdecydowanie nie pasują do ciebie to: psycholog i profesjonalna swatka. Jesteś doskonałym organizatorem, dlatego własna firma może dać ci szansę rozwinięcia skrzydeł. Musisz jednak odrzucić swoje obawy o jutro.

Skorpion

Jesteś przebojowym długodystansowcem, który potrafi osiągać swoje cele. Czekasz na szansę i wykorzystujesz ją. Sukces i prestiż jest dla ciebie ważniejszy niż pieniądze. Polityka to dla ciebie bardzo trafny wybór. Sprawdzisz się pracując w dziedzinach: księgowość, prawo, administracja, architektura. Wszędzie tam gdzie już istnieją wytyczne i określone struktury. Nie zakładaj samodzielnie firmy, ale przejmuj te które istnieją i gotowe wzorce. Potrafisz budować i rozbudowywać, ale nie jesteś zbyt pomysłowy. Własna działalność gospodarcza to dobry wybór dla tych, którzy czują, że nie mogą rozwinąć skrzydeł. Kariera i ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest dla ciebie bardzo ważne.

Strzelec

Potrafisz zrobić rewolucję wszędzie, jednak niektórych profesji powinieneś unikać. Nie dla ciebie jest praca w korporacji. Nie nadajesz się także na szefa dużego zespołu, ponieważ nie potrafisz zachować dystansu. Podwładni, albo cię kochają, albo nienawidzą. Jednocześnie posiadasz bardzo duże zdolności komunikacyjne. Znajdź sposób by realizować się w następujących sektorach: handel, sport, podróżowanie, dziennikarstwo, kucharstwo, prawo. Unikaj następujących profesji: bibliotekarz, księgowy, analityk finansowy, lekarz.

Koziorożec

Twoje poczucie sprawiedliwości i zdrowy rozsądek predestynują cię do pewnych profesji. Będziesz doskonałym: nauczycielem, leśniczym, budowlańcem, architektem, policjantem, strażakiem, lekarzem, ochroniarzem, pielęgniarzem, księgowym, opiekunem osób starszych, bibliotekarzem. Nie powinieneś wybierać tych dziedzin, gdzie konieczne jest publiczne występowanie, zwłaszcza przed dużą publicznością. Nie powinieneś też planować kariery w polityce. Handel to także nie jest dla ciebie najszczęśliwsza dziedzina. Wybieraj takich pracodawców, którzy są pewni i uczciwi. Źle znosisz niepewność finansową. Raczej nie decyduj się na własną firmę.

Wodnik

Jesteś bardzo przebojowy i bardzo spragniony sukcesu. Wybieraj więc te zawody, w których możesz liczyć na spektakularne sukcesy. Idealne dla ciebie dziedziny to: sport, działalność, artystyczna, dziennikarstwo, psychologia, prawo. Unikaj prac, które są monotonne lub pozbawiają cię naturalnych sił witalnych. Nie sprawdzisz się w zawodach: księgowego, lekarza, bibliotekarza, pracy w administracji i korporacji. Jeśli możesz wybieraj zawody wolne lub prowadzenie własnej firmy. Zatrudniaj ludzi bardzo rozsądnie i staraj się nie zmieniać zbyt często współpracowników.

Ryby

Cenicie stabilizacje, jesteście opiekuńcze i zaradne. Posady dla was zapewnia sektor publiczny. Stałe dochody, nawet niezbyt łyskie zaspokoją wasze poczucie bezpieczeństwa. Nie jesteście karierowiczami, a stres związany z pracą na przykład w korporacji może bardzo źle wpłynąć na waszą psychikę. Szukajcie pracy w następujących sektorach: administracja, medycyna, farmacja, technika, psychologia. Unikajcie pracy w handlu i sprzedaży oraz tam, gdzie konieczne są publiczne występy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *