girl-2589548_1280

Zakupy w Tesco – test

Do Tesco jest mi po drodze. I chociaż nie lubię sklepów wielkopowierzchniowych, to często tam zaglądam. Wczoraj też byłam. Na zakupy w Tesco tym razem wybrałam się zaopatrzona w wiedzę na temat nowych promocji. 

Skusiła mnie cena schabu bez kości. Coś niewiele ponad 15 zł za kilogram. Nie wyglądał on tak jak w telewizji – wąski i bez tłuszczu. W rzeczywistości był „w parze” z polędwiczką. No cóż. Coś za coś. Kupiłam 2 kg. Polędwiczkę wykorzystam na sos a ze schabu zrobiłam kotlety. O dziwo, były smaczne. Nie skurczyły się i nie były tłuste.

Kolejne co wypatrzyłam to Masło Polskie. Za 5 sztuk po 20 dkg, zapłaciłam prawie 21 zł, czyli około 4 złotych za kostkę. Prawdziwe 82% masło bez soli. Też się opłacało.

Za 23,99 zł kupiłam 10 kg karmy dla mojego żarłocznego psa. Produkt marki własnej Tesco. Pies powąchał i się na mnie obraził. Musiałam go oszukać, dodając karmę z puszki, żeby tknął jedzenie. Mimo dość atrakcyjnej ceny i wg opisu super składu, nie polecam. No chyba, że dla bardzo wygłodzonych, niedożywionych czworonogów.

Bardzo droga jest w Tesco bielizna, jak na dość słabą jej jakość. Rajstopy z lycry, cienkie, bez żadnych rewelacji typu: wyszczuplające, z aplikacją, podnoszące pośladki – 10 zł, męskie skarpetki w zestawach po 3 pary – 17 zł, biustonosze czy figi, nie markowe – 30 zł. Dla mnie zdzierstwo.

Ogólnie zakupy w Tesco nie są tanie. Tam warto kupować jedynie produkty w promocji, ale takiej realnej, a nie tylko opisanej jako promocja. Warto też sprawdzać ceny na czytniku, bo metka, a cena na półce, często znacznie się od siebie różnią. A nie każdemu chce się spędzać długie minuty w punkcie obsługi klienta na dochodzeniu swoich praw.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *