girl-4362113_1920

Wszystko, co chciałabyś wiedzieć o legginsach

Legginsy to temat „rzeka” i nie ma chyba kobiety, która nie wiedziałaby co to legginsy. Moda na ten typ spodni trwa od dłuższego czasu i choć szeroka nogawka będzie teraz bardzo gorącym trendem, nie oznacza to końca popularności legginsów. Weszły one na stałe do damskiej garderoby i są dość odporne na wszelkie zmiany w modzie.

Czy legginsy są dla każdego?

Bardzo często kobiety mające nieco więcej kilogramów, decydują się na legginsy, tłumacząc swój wybór wygodą i brakiem problemów z dobraniem rozmiaru. Powszechnie uważa się, że legginsy są wyjątkowo elastyczne i można je „dopasować” do każdego rozmiaru.

Prawda wygląda jednak zupełnie inaczej. Najmniej atrakcyjnie w legginsach wyglądają właśnie panie plus size. W przypadku tego rodzaju spodni nieważne jest to, ile masz lat, jednak nieco więcej kilogramów sprawi, że nie będziesz w nich wyglądać atrakcyjnie. Nie ma tu znaczenia stylizacja, wybranie tuniki, albo sukienki, albo narzucenie na siebie kilku warstw lekkiej odzieży. Legginsy podkreślają nie tylko krągłość brzucha i każdą nadmiarową fałdkę, sprawiają, że łydka wydaje się bardziej masywna, a udo potężniejsze. Jak zawsze jasne barwy znacznie mocniej akcentują tuszę.

Czy legginsy to uniwersalna i pasująca do wszystkiego część garderoby?

Nie istnieje uniwersalna część garderoby, która będzie dobra do wszystkiego i odpowiednia do każdej stylizacji. Legginsy nie są tu wyjątkiem. Te kobiety, które mówią, że legginsy pasują do wszystkiego, po prostu cenią wygodę, a niekoniecznie zawsze chcą wyglądać perfekcyjnie. Wygoda jest dla nich ważniejsza niż moda.

Jak wybierać legginsy?

Legginsy na pewno nie powinny byś wykonane ze zbyt prześwitującego materiału. Najlpiej, gdy wykona się je z materiału z jak największą zawartością bawełny.

Spodnie powinny dokładnie przylegać i zawierać nić zapobiegającą trwałemu odkształcaniu się.

Choć legginsy to spodnie z materiału rozciągliwego, należy bardzo dbać o to, by wybrać swój rozmiar, a nie rozmiar mniejszy, czy większy. Ten rodzaj spodni nie powinien być wybierany „na wyrost” lub metodą „fajnie jeszcze się zmieszczę”.

Najlepsze stylizacje z legginsami

Niezależnie od tego, czy ma się figurę idealną, czy taką, której do ideału wiele brakuje, zawsze należy pamiętać, że legginsy eksponują bardzo mocno sylwetkę. W stylizacjach powinny więc występować w parze z ciuszkami, które nie pozwolą, by pokazane zostało zbyt wiele. Wszelkiego rodzaju tuniki, oversizowe sukienki, przeskalowane marynarki – to będzie doskonała para do legginsów. Pasować też będą one do wszelkiego typu dłuższych bluz i podkoszulek sportowych.

Legginsy są bardzo wygodną częścią garderoby i pozwolić sobie na nie może niemal każda kobieta. Sztuka dobrania właściwej stylizacji nie jest taka trudna, wystarczy trochę poszukać w szafie. W efekcie uzyska się dobry wygląd i wygodę. Warto przeszukać zasoby szaf i dobrać do legginsów pasujące elementy.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *