jpg1-800x500_

Woda toaletowa i nasze samopoczucie

Woda toaletowa to kosmetyk, który może nas zrelaksować, złagodzić napięcie nerwowe, ale nieodpowiednio dobrany, potrafi nam zepsuć dobry humor, a nawet wywołać ból głowy i migrenę.

Wszystko przez tajemnicze molekuły. W kompozycji wody toaletowej, która nam nie odpowiada, najprawdopodobniej znajdują się molekuły, które posiadamy w naszym organizmie i następuje tzw. odpychanie. Tak jak w magnesie. Te których potrzebujemy są przyciągane i takie wody właśnie nas przyciągają, są odpowiednie. Jak widać, nie ma tu znaczenia cena, marka, czy reklama. Tanie, niemodne, czy też stare kompozycje, mogą być tymi, które są dla nas najlepsze.

Woda toaletowa może na nas działać jak olejek w aromaterapii. Te z nutą wanilii będą działały kojąco i uspokajająco. Zawierające piżmo pobudzą do działania. Bogate w nuty cytrusowe uśmierzą ból głowy, a nawet złagodzą objawy migreny.

Sztuką jest to aby nie zakłócić zapachu wody toaletowej. Używaj więc balsamów, kremów, dezodorantów w tej samej linii zapachowej lub bezzapachowych. Mieszanka różnych kompozycji może wywołać złe samopoczucie i mdłości. Nie jest prawdą to, że latem należy używać zapachów lekkich, świeżych z nutą cytrusową, a te cięższe, intensywne są odpowiednie na zimę lub wieczór. Wybór właściwych zapachów jest sprawą indywidualną.

Ważne jest aby stosować wodę toaletową z umiarem i w odpowiednim miejscu. Kobiety perfumują się dla siebie, gdyż po prostu lubią ładnie pachnieć. Mężczyźni po to, by zapachem przyciągnąć kobietę. Do niedawna lansowano stereotyp o skrapianiu się za uchem i w miejscach gdzie pulsuje krew. Obecnie uważa się, że wodę toaletową stosujemy tam, gdzie chcemy być całowane. Miejsca erogenne są najbardziej ukrwione, dzięki czemu rozpylona woda będzie się lepiej utleniać, zapach utrzyma się dłużej.

Wybór odpowiedniej wody toaletowej jest sprawą bardzo ważną i indywidualną. Nie kierujmy się reklamą lub sugestią innych osób. Nie kupujmy tego typu prezentów dla innych. Kupując dla siebie nową, niesprawdzoną wodę toaletową, nie spieszmy się. W każdej drogerii są testery. Spryskajmy się upatrzoną wodą, po czym przez następnych kilka godzin delektujmy się zapachem. Jeżeli po tym czasie nadal będziemy uważały, że to jest to czego szukamy, nasz zakup będzie trafiony w dziesiątkę.

fot.PublicDomainPictures

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *