optymista

Warto być optymistą!

Rozwój naszej świadomości może sprawić, że życie stanie się łatwiejsze. Kiedy zbyt intensywnie koncentrujemy się na posiadaniu czegoś i na rzeczach materialnych, z czasem czujemy dyskomfort i zaczynamy myśleć, że szczęście odeszło z naszego życia. Pozostawanie w równowadze, równoważenie emocji i uczuć jest najbardziej korzystne dla każdego z nas. Nie należy się zupełnie wyzbywać potrzeb materialistycznych, ani też ambicji. Negatywne emocje zawsze będą się pojawiać, ale powinniśmy panować nad nimi. Tylko w ten sposób osiągniemy szczęście.

Równowaga jest bardzo ważna

Nie należy wszystkiego brać za pewnik. Jeśli nie wychowano cię w żadnej religii i tak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że w świecie jesteś tylko gościem, możesz tworzyć z nim mozaikę lub stale próbować się z tej mozaiki wyrwać, co spowoduje ból i cierpienie. Najważniejsze w zachowaniu równowagi jest uświadomienie sobie swojej roli, poczucie że jesteś na właściwym miejscu w swoim życiu, odnalezienie celu i realizacja tego celu. Czas nie jest tu aspektem istotnym. Negatywne emocje podpowiadają ci, że jeżeli nie osiągniesz czegoś szybko, nie osiągniesz tego nigdy. Tymczasem każdy z nas kroczy własną ścieżką, dla każdego jest inny plan na życie. Negatywne emocje w nas powodują, że czujemy się gorsi, dręczymy się niepotrzebnymi myślami, nie potrafi zdystansować się od pewnych wydarzeń w naszym życiu i spojrzeć na nie z pozycji obserwatora.

Być czy mieć? A może to nie jest najważniejsze?

Gdy zaczynasz się rozwijać w sensie duchowym stajesz się bardziej świadomy tego co cię otacza, nie błądzisz już w ciemności, ale odnajdujesz światło, które cię prowadzi. Posiadanie materialnych rzeczy staje się już nie tak bardzo istotne, zdajemy sobie sprawę jak bardzo materialistyczne myślenie ograniczało nasz umysł. Zaczynamy czuć czym jest prawdziwa wolność. Uświadamiamy sobie jak wiele już mamy, ale także i to, że nie można mieć wszystkiego. Dostrzegamy cenę jaką trzeba zapłacić i możemy podjąć świadomą decyzję, czy to się nam opłaca.

Kiedy myślisz o rzeczach materialnych, które posiadają inni ludzie zwykle nie zadajesz sobie pytania, czy mając tak wiele są oni naprawdę szczęśliwi. Bo właśnie osiągnięcie szczęścia powinno być celem człowieka. Bardzo często nie uświadamiamy sobie czego tak naprawdę chcemy, realizujemy cudze plany i cudze pomysły. To co dla innego człowieka może być szczęściem, dla nas nim nie będzie. Dlatego zawsze należy myśleć. Negatywne uczucia, które się w nas rodzą, takie jak: zazdrość, gniew, czy chciwość, nie tylko pozbawiają nas szczęścia, ale w skrajnym przypadkach mogą popchnąć człowieka do samobójstwa.

Potęga pozytywnego myślenia

Myślenie pozytywne, obudzone przez pracę nad swoją wyższą jaźnią, przez medytacje, a także afirmację, sprawia że rzeczy materialne przestają mieć tak wielkie znaczenie, zaczynamy lepiej odczuwać emocje swoje i innych ludzi. Człowieka, który dba o swój rozwój duchowy jest trudno oszukać i okłamać, ponieważ potrafi przeniknąć przez zewnętrzną powłokę pozoru i odkryć kłamcę. Poznając siebie unika się wielu negatywnych emocji związanych z zawodem i rozpaczą.

Osiągając poczucie szczęścia warto zapanować nad ego. Tu rodzi się wiele negatywnych emocji. Głównie tych, które odpowiadają za poczucie własnej wartości. Skala tych negatywnych emocji jest naprawdę rozległa ponieważ mieszczą się tu zarówno te emocje, które przekonują nas, że jesteśmy lepsi od innych jak i te, które podpowiadają nam, że nie zasługujemy na coś bo jesteśmy gorsi od innych. Panowanie nad ego jest bardzo trudne. Gdy czujemy któreś z negatywnych emocji jakie rodzą się w ego, powinniśmy zmieniać sposób naszego myślenia na pozytywny. Uświadomienie sobie piękna i brzydoty świata, akceptacja tego co nas otacza, miłość do tego wszystkiego – to emocje, które należy w sobie obudzić. Są one pozytywne i prowadzą nas na drogę do szczęścia. W walce z ego konieczne jest pozytywne myślenie i siła, która nie pozwoli poddać się negatywnym emocjom.

Niełatwa droga do szczęścia

Wkraczając na drogę do szczęścia powinniśmy uświadomić sobie, że nie jesteśmy w stanie zmienić przeszłości, musimy się więc nauczyć jak odejść od niej. Powinniśmy skupić się na tym co dzieje się tu i teraz oraz myśleć o zmianie jaką planujemy w naszym życiu. Zbyt duża dawka negatywnych emocji sprawia, że równowaga naszych czakr zostaje zaburzona, co z kolei przyciąga chorobę do naszych ciał. Prawo podobieństw mówiące o tym, że podobne przyciąga podobne sprawia, że osoby myślące pozytywnie przyciągają pozytywne emocje i zdobywają pozytywne doświadczenia. Gdy twoje myśli pełne są gniewu, zazdrości, chciwości, czy pychy, przyciągasz do siebie nieszczęście i złych ludzi, a twoja dusza i ciało zaczyna chorować.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze