astronomical-clock-226897_1280

Czy twój znak zodiaku potrafi poradzić sobie z samotnością? Horoskop

Jak Twój znak zodiaku radzi sobie z samotnością?
Baran

Nie umie być sam, bo wtedy czuje się chory. On nigdy nie jest samotny, nawet porzucony i zdradzony umie sobie znaleźć pocieszenie i wsparcie. Nigdy się nie poddaje i nie traci nadziei. Może przeżywać okresy zwątpień, ale to ten znak zodiaku najlepiej poradzi sobie z odrzuceniem, choć nie będzie to łatwy ani szybki proces. Przeszkodzić Baranowi w odbudowaniu dla siebie życia o jakim marzy może jedynie śmierć. Barany nigdy nie tkwią w jednym miejscu, a ich energia fascynuje innych na tyle, że zawsze krążą w orbicie Barana.

Byk

Największym koszmarem sennym Byka jest samotność. Nie chodzi tu o rodzinę, ale o partnera, kogoś kto będzie mu szczególnie bliski. Ponieważ Byk jest bardzo wybredny i ma bardzo wysokie wymagania, nie jest mu łatwo znaleźć prawdziwych przyjaciół i partnerów. Byk na wszystkim chce wycisnąć swoje piętno, lubi przedmioty, których używa i które dopasowały się do niego i tego samego szuka w ludziach, chce długotrwałych relacji, wzajemnego docierania się. Nie interesują go nowe znajomości. Pragnie akceptacji dla swoich wad i doceniania zalet. Byk pozbawiony trwałych przyjacielskich relacji jest głęboko nieszczęśliwy.

Bliźnięta

Ludzie pojawiają się w życiu Bliźniaka i znikają z niego w takim pośpiechu, że czasem nawet tego nie zauważa. W potoku przypadkowych znajomości często przegapia szanse na szczęście lub goni za czymś nieosiągalnym, a potem okazuje się, że nie było warto. Bliźniak nie lubi samotności, jednak rzadko kiedy może na nią narzekać. Ludzie przeważnie cenią jego towarzystwo, a on też zawsze stara się być tam gdzie coś się dzieje. Bliźniak nie zamyka się w domu, dlatego choroba samotności jest większości przedstawicieli tego znaku zupełnie nieznana.

Rak

Rak jest jednym z tych znaków zodiaku, które lubią pielęgnować bycie samemu. Nie cenią jednak i boją się samotności. Bardzo ważne jest dla nich podtrzymanie więzi rodzinnych nawet z bardzo dalekimi krewnymi. Ważni są dla nich przyjaciele i nie potrafią zrozumieć ludzi, którzy wolą być sami. Rak pragnie wszystkich samotnych przyjaciół i znajomych albo wyswatać ze sobą, albo znaleźć im przyjaciół. Można powiedzieć, że Raki są społeczne. Chcą przyjmować do rodziny, pragną być częścią grupy, jednak pragną też spokoju i ciszy. Idealna zabawa według Raka polega na tym, że duża grupa przyjaciół znajduje się w tym samym pomieszczeniu, a każdy zajęty jest swoim sprawami.

Lew

Lew nie może narzekać na brak przyjaciół jednak dzielą się oni przeważnie na dwie kategorie: tych, którzy zabiegają o przyjaźń Lwa i tych, o których przyjaźń Lew zabiega. Dla Lwa przyjaźń jest tylko pościgiem lub ucieczką. Urodzeni w tym znaku podobnie jak urodzeni w znaku Barana zbyt są atrakcyjni towarzysko, by nie mieć znajomych i to niezależnie od tego w jakiej sytuacji życiowej i materialnej się znajdują. Ten znak zodiaku nie ma pojęcia o tym jak to jest nie mieć znajomych, czy partnera życiowego, ponieważ takie sytuacje w jego życiu zdarzają się rzadko. Nie wie co to jest samotność, więc się jej nie boi, a ponieważ rzadko kiedy jest sam, wraz upływem lat zaczyna coraz bardziej doceniać takie chwile.

Panna

Panna nie lubi samotności, ale nie wpada w panikę gdy jest sama. Przede wszystkim zależy jej na tym by zachować pewien poziom znajomych. Jest bardzo wybredna i krytyczna. Potrafi zerwać nawet długoletnią przyjaźń, jeśli przyjaciel nie może sprostać jej wysokim standardom lub jego pozycja życiowa jest znacznie niższa niż pozycja Panny. Panna ma wielkie wyczucie tego co jest właściwe, a co nie. Tak jakby kodeks relacji międzyludzkich miała zapisany w genach. Potrafi użyć pochlebstwa lub zastosować metodę przekupstwa, by zdobyć takich znajomych jakich pragnie zdobyć. Typowa Panna cierpi z powodu samotności tylko wtedy, gdy jej samotność zaczyna być przedmiotem rozmów innych ludzi. Myśli zawsze bardzo logicznie dlatego wie, że lepiej być samemu niż otaczać się niewłaściwymi ludźmi.

Waga

Waga samotność odczuwa jako wykluczenie i bardzo cierpi gdy jest sama. Nawet jeśli będąc w gronie znajomych czuje, ze jest inna i nikt do niej nie pasuje, nie zrezygnuje ze znajomości, ponieważ przebywanie wśród innych ludzi, w dużych grupach znajomych, jest dla niej bardzo ważne. Waga tak jak Panna potrafi zdobywać sympatię pochlebstwem i przekupstwem. Lubi też otaczać się ludźmi sukcesu. Pragnie by w jej życiu wszystko było właściwe, a samotność nie jest właściwa. Waga do szczęścia potrzebuje tego co w społeczeństwie często nazywa się normalnością: rodziny, przyjaciół i pracy.

Skorpion

Skorpion bardzo ceni znajomych jednak, nie potrafi zdobywać sympatii. W efekcie na grupę jego przyjaciół składają się osoby, którym Skorpion imponuje i które uważają, że korzystnie jest być blisko niego, te które cały czas liczą na romantyczną relacje z nim i zabiegają o jego uczucie, oraz osoby, które nie znają go dobrze, a łączą ich z nim relacje zawodowe. Ten znak zodiaku całe życie cierpi z powodu osamotnienia, ponieważ zawsze uważa, że zasługuje na więcej uczuć i trudno go zadowolić. Jednocześnie ten znak najlepiej znosi samotność kiedy już dojdzie do wniosku, że nikt nie jest w stanie wypełnić pustki w jego życiu i postanowi być sam dla siebie najlepszym przyjacielem.

Strzelec

Strzelec rzadko bywa sam jednak nie znaczy to, że nie cierpi z powodu samotności. To jego największy lęk i obawa. Boi się, że wszyscy przyjaciele go opuszczą, ocenia szanse na takie zdarzenie i nawet gdy jest zwycięzcą otoczonym tłumem wielbicieli w jego wyobraźni potrafi pojawić się wizja samotności. Ten znak zodiaku zadowalają powierzchowne znajomości jednak szuka on też czego głębszego. Nie chce mieć wielu przyjaciół, ale chce mieć wypróbowanych. Chce mieć bezpieczny port do którego może zawinąć, liczyć na ciepłe przyjęcie i pocieszenie. Strzelec bardzo szybko przekonuje się, że na świecie jest o wiele więcej powierzchownych relacji niż prawdziwych uczuć. Szuka tych drugich.

Koziorożec

Nie zabiega o znajomych, ale zwykle nie bywa samotny. To co przyciąga ludzi do Koziorożca to jego prawdomówność i równowaga emocjonalna. Koziorożec to jeden z najlepszych przyjaciół w zodiaku. Brak mu fałszu i wrachowania, nie umie zdobywać znajomych nieszczerym pochlebstwem, co nie oznacza, że nie umie w ogóle być nieszczery. Okłamuje i oszukuje jedynie tych, którzy go zawiedli i z którymi zupełnie przestał się liczyć. Oczywiście tylko wtedy, gdy nie jest w stanie wykluczyć ich ze swojego życia całkowicie. Koziorożec woli samotność od wiązania się z przypadkowymi ludźmi. Starannie dobiera grono znajomych, jest wierny i bardzo lojalny. Tego samego oczekuje. Ma wiele zainteresowań i nie potrzebuje dzielić się swoim pasjami z innymi ludźmi. To znak, który może nie lubi samotności, ale potrafi ją dobrze znieść.

Wodnik

Wodnika przeraża samotność i nie znosi jej najlepiej. Dlatego godzi się na wiele powierzchownych relacji byle tylko nie być samemu. Kiedy jest sam wydaje mu się, że samotność jest jak śmierć za życia. Często by zapomnieć rzuca się w wir zabaw i spotkań towarzyskich, które jednak nie wypełniają pustki w jego życiu i sercu. Na wszelkie uwagi na temat jego samotności reaguje agresją. Może zerwać kontakty z najbliższymi jeśli oni przypominają mu o tym, że nadal nie ma u jego boku towarzysza życia. Ten znak zodiaku wciąż poszukuje przyjaźni, jednak nie zawsze udaje mu się trafić. Nie rozumie, że przyjaźń jest bardzo rzadka i trzeba nad nią pracować. Dla Wodnika to gotowy produkt, który wystarczy rozpakować z pudełka.

Ryby

Ryby bardzo boja się samotności dlatego szybko uczą się jak być atrakcyjnymi dla innych. Czasem w tej grze przesądzają i wychodzą na ludzi pozbawionych uczuć wyższych. Ryba zrobi prawie wszystko by zostać zaakceptowana. Jest jak kameleon tylko zmienia nie kolory, ale osobowości, w zależności od towarzystwa w jakim przebywa. Ryba zmuszona do pracy w trudnych warunkach i w stresie może stać się nawet wulgarna, choć jej naturze wulgarność jest obca. Po wielu próbach i błędach umie znaleźć właściwą równowagę i prawdziwych przyjaciół, którzy cenią ją za to jaka jest. Nigdy jednak nie wyzbywa się nieufności wobec innych ludzi i każda z jej relacji jest nią obarczona. Tak jak inni na początku znajomości przyznają kredyt zaufania, tak Ryba przyznaje debet nieufności.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *