głupota

Test na głupotę

Dla jednych głupim jest ten, kto nie zna teorii względności, dla innych ten, kto reprezentuje inną opcję polityczną. Chcę jednak skupić się na głupocie, która utrudnia nam życie codzienne. Głupocie, której lepiej unikać… jeśli chce się uniknąć kłopotów.

Mam własny test na głupotę, który pozwala mi bardzo szybko weryfikować ludzi, z którymi się spotykam. Dzięki temu testowi udaje mi się uniknąć poważniejszych życiowych katastrof.

Choć wielu ludzi, którzy oblali ten test uważam za naprawdę miłych, nie przyjaźnię się z nimi, nie powierzam im tajemnic, nie proszę ich o pomoc, ani też nie namawiam do współpracy. Dlaczego? Ponieważ przysłowie „lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć” jest niestety prawdą. Jeśli coś dobrego przyjdzie z głupim człowiekiem do naszego życia, po pewnym czasie zniknie coś znacznie lepszego. Pech chce, że na ogół traci się to co uznawaliśmy za trwałe i niezniszczalne.

Test na głupotę nie jest długi i bardzo łatwo go przeprowadzić. Nie trzeba zadawać pytań, Głupota sama się odkrywa. Trzeba tylko ją zauważyć. Na co należy zwracać uwagę?

Głupota mówi: „ja nie muszę w ogóle pracować, mój mąż pracuje, na wszystko nam starcza”

Jednocześnie ktoś kto tak mówi pracuje, w tej pracy zwykle intryguje, stara się poniżyć współpracowników, stara się wybić ich kosztem. Osoba, która ogłasza wszem i wobec, że pracować nie musi, ale pracuje, oczekuje od ludzi wokół, że będą ją podziwiać za heroizm. W końcu do pracy trzeba wstać, ubrać się i może nawet stać w korkach?

Głupota mówi: „ja nienawidzę tych wszystkich oklepanych zapachów, wszyscy wokół nimi pachną, to takie niesmaczne”

Głupota zawsze chce być „najoryginalniejsza ze wszystkich”. Jest gotowa zamienić coś dobrego, na coś znacznie gorszego, tylko z tego powodu, że to gorsze jest mało popularne. Nieważne, że jest gorsze. Ważne, że nikt tego nie ma. Największym dramatem życiowym dla Głupoty jest to, że ktoś ma taką samą sukienkę, bluzkę lub buty.

Głupota mówi: „ten kto jest biedny to jest zwyczajny nieudacznik. Dziś jak umiesz sobie radzić to biedny nigdy nie jesteś”

Głupota nie rozumie słowa „etyka” i jest w stanie nawet popełnić wykroczenie lub przestępstwo, jeśli tylko ktoś obieca jej pieniądze. Tych, którzy nie biorą „łapówki” uważa za upośledzonych umysłowo.

Pewnego dnia Głupota może być zmuszona do tego, by zapłacić za swoje czyny, ale nie będzie się czuła winna. Winny jest świat i ograniczeni ludzie.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze