woman-5864279_1920

Tego nie noś! To skraca nogi!

Jeśli ktoś chciałby uczyć się o modzie i o tym jak dobrze wyglądać, oglądając takie programy telewizyjne jak Top Model, traciłby tylko czas. Dzięki tego rodzaju produkcjom można co najwyżej zostać najgorzej ubraną/rozebraną osobą w okolicy. Na pewno nie jest to w 100% wina prowadzących, bo prawdopodobnie trzymają się jakiegoś scenariusza, a ten kto taki scenariusz pisze, niekoniecznie jest osobą, która zna się na modzie, czy na proporcjach.

Zasady prawidłowego doboru garderoby nie są takie trudne, wymagają logicznego podejścia do problemu i pewnego dystansu do siebie. Przede wszystkim nikt nie jest idealny. Nie ma idealnych sylwetek. Być może istnieją osoby, których proporcje ciała są „zbliżone do ideału”, ale nie ma takich ludzi zbyt wielu.

Co ciekawe proporcje to nie to samo co typ sylwetki. Nie ma więc znaczenia, czy jesteś klepsydrą, czy jabłkiem. Każdy typ sylwetki może mieć problem ze zbyt krótkimi lub zbyt długimi nogami, w stosunku do reszty ciała. Tym razem chcę porozmawiać o tym, jak wydłużyć optycznie nogi dobierając odpowiednie stylizacje.

Jeśli Twoje nogi są zbyt krótkie w stosunku do tułowia lub po prostu chcesz stworzyć stylizację, w której nogi będą wydawały się o wiele dłuższe, niż są w rzeczywistości, stosuj się do kilku „złotych” zasad.

Zasada pierwsza

Spodnie zawsze powinny sięgać za kostki. Najlepsze efekty wydłużenia nóg osiąga się, wybierając wysoki obcas i opadającą na niego nogawkę spodni. W skrócie zasada pierwsza brzmi tak: spodnie powinny być zawsze „za długie”.

Zasada druga

Nigdy nie powinno się wybierać spodni lub spódnicy z obniżonym stanem. Zawsze stan powinien być wyższy, bo w ten sposób nogi wydają się zaczynać znacznie wyżej.

Zasada trzecia

Niezależnie od „super trendów”, długość 7/8, czy to w przypadku spodni, czy sukienek lub spódnic, nie jest najlepszym wyborem. Taka długość bardzo mocno, optycznie skraca nogi.

Zasada czwarta

Wybierając rajstopy do sukienek lub spódnic trzeba wybrać je w kolorze w spódnicy lub sukienki. W ten sposób nie będzie widać „gdzie zaczynają się nogi”.

Zasada piąta

Wybierając buty do stylizacji, powinno się wybrać kolor, taki sam lub zbliżony, do koloru spodni, rajstop, sukienki, spódniczki, które stanowią części wybranej stylizacji.

Jak widać zasady optycznego wydłużanie nóg, nie są takie trudne i tworzenie stylizacji wydłużającej nogi nie będzie sprawiać nikomu kłopotu. Wystarczy pamiętać o zasadach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *