11111

Test szamponów do włosów

Test szamponów do włosów. Moim celem stało się znalezienie idealnego szamponu dla włosów, które trudno poskromić.

Mam bardzo trudne włosy. Nie dość, że są sztywne, „niezdyscyplinowane”, to jeszcze z tendencją do przetłuszczania. Znudziły mi się szampony lecznicze z apteki, które niezbyt ładnie pachną, a na dodatek nie należą do tanich. Postanowiłam zaryzykować i poddać próbie moje włosy ogólnie dostępnym szamponom.

Test szamponów linii Timotei: Timotei with Jericho Rose

Opakowanie o pojemności 400 ml za 7,99 zł. Konsystencja dosyć gęsta. Zapach, moim zdaniem, trochę zniechęcający. Czułam zapach ogórka. Mocno się pienił, przy zaaplikowaniu niewielkiej ilości, czyli powinien być wydajny. Po dwukrotnym myciu wysuszyłam włosy tak, jak zwykle. I pierwsze rozczarowanie. Włosy szorstkie, bez połysku o nieprzyjemnym dla mnie zapachu. Pomyślałam, że może lepsze efekty będą po kilku myciach? Niestety! Za każdym razem to samo! Mało tego! Następnego dnia włosy były nieświeże, przetłuszczone, a po 5 czy 6 myciach zauważyłam pierwsze ślady łupieżu. Test szamponów linii Timotei udowodnił, że niekoniecznie są one dobre dla moich włosów. Szampon poszedł w odstawkę. Wykorzystałam go do wyprania wełnianych szalików i czapek.

Test szamponów linii L’Oreal: L’Oreal Elseve Nutri – Gloss Cristal

Pojemność 500 ml w cenie 11,99 zł. Również gęsty, jak poprzedni ale o bardzo ładnym zapachu. Pierwsze mycie: odrobina wystarczyła aby powstała obfita piana. Jednak, po poprzednim doświadczeniu, nie popadłam w euforię. Dwukrotna aplikacja, płukanie i suszenie. I pierwsze moje zadowolenie. Włosy miękkie, gładkie, z widocznym połyskiem. Wydawało mi się, że mam ich więcej. Bez problemu poddały się modelowaniu, co w przypadku moich włosów jest sukcesem. Pełne zadowolenie. Poza tym włosy, również następnego dnia wyglądały efektownie, bez śladów przetłuszczania.

Test szamponów linii L’Oreal: L’Oreal Elseve Fibralogy

Kierując się marką przetestowałam jeszcze jeden szampon L’Oreal: L’Oreal Elseve Fibralogy, zwiększający objętość. Jest równie doskonały, jak poprzedni.

To jednak moje subiektywne zdanie. Warto przeczytać skład szamponów. Gdy macie uczulenie na którykolwiek składnik, to trzeba szukać dalej. Ja już swój znalazłam.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze