timepiece-745988_1280

Święta u znaków zodiaku. Jak świętują znaki zodiaku.

Baran

Od połowy grudnia zastanawiasz się jak wiele trzeba przygotować i dlaczego ty jeszcze nic nie masz. Wypytujesz znajomych o to, co już przygotowali. Zawsze kupujesz zbyt wiele: jedzenia, prezentów, ozdób. Lubisz jak stół ugina się pod ciężarem przekąsek. Lubisz gości i chętnie ich zapraszasz. Uwielbiasz świętować i czujesz się wtedy szczęśliwy, chętnie też dzielisz się z innymi, jesteś bezinteresowny i szczery. Świąteczne porządki to na pewno nie jest zadanie dla ciebie, dlatego odkładasz je tak długo jak tylko możesz. W ostatnim dniu przed świętami zabierasz się do pracy, ale… zawsze zdążysz na czas.

Byk

Logistyka świąt jest dla Byka bardzo ważna. Jak zorganizować pracę, kogo zaprosić, kto przy kim siedzi przy stole. Bardzo istotne też jest to żeby ugościć odpowiednio wszystkich, którzy świętują wraz z Bykiem. Ludzie urodzeni w tym znaku są niezastąpieni gdy chodzi o planowanie. Zawsze wiedzą czego chcą, zawsze mają cele, umieją zorganizować sobie pracę i pomóc innym. Nie odkładają niczego na ostatnią chwilę. Pilnują by kupić tyle ile trzeba. Nie chcą, by czegoś zabrakło, ale też nie lubią marnotrawstwa. Byk w czasie świąt najbardziej docenia niekończące się biesiadowanie przy stole. Kupuje swoje ulubione smakołyki, a po świętach narzeka, że przytył.

Bliźnięta

To co Bliźniak docenia w świętach, to na pewno słodkie lenistwo i możliwość spotkań w większym gronie. To wspaniały czas dla osób spod tego znalu, zwłaszcza okres Nowego Roku cenią sobie wyjątkowo. Bliźniak zawsze jest pełen energii i nadziei, dla niego jak coś się kończy to znaczy, że czeka go coś lepszego. Nie żałuje mijającego czasu, ale z nadzieją patrzy w przyszłość. Bliźnięta są bardzo szczere i otwarte, w czasie świątecznym lubią przyjmować gości i nigdy nie oszczędzają. Oszczędzanie jest przeciwne ich naturze. Lubią kupować innym prezenty i cieszą się gdy prezent się podoba, dlatego najlepiej rozpakować swój podarek przy Bliźniaku.

Rak

Rak ceni świata głównie za spokój i chwile, które może spędzić z rodziną. Niestety przed świętami ogarnia go gorączka, która powoduje, że niezależnie od tego jak wcześnie zacznie przygotowania do świat i tak zawsze jest spóźniony. Rak nie umie dobrze planować czasu i zawsze coś go zaskoczy. Najlepszy i najmilszy dla niego okres to dni, kiedy się odpoczywa po szaleństwie przedświątecznym. Raki bardzo lubią przyjmować gości, nie są skąpe, więc zwykle wydają dość dużo pieniędzy na przygotowanie świąt. Nie oszczędzają też przy zakupie świątecznych prezentów. Łatwo poznać kogo Rak ceni najbardziej. Taka osoba dostaje najdroższe i najwspanialsze prezenty. Prezent od Raka zawsze daje nam znać co on naprawdę myśli.

Lew

Oszczędność to ostatnia rzecz o jakiej myśli Lew przed światami. Z reguły chciałby kupić jak najwięcej, a powstrzymać go może tylko brak funduszy. Nie lubi marnotrawienia jedzenia, ale podobają mu się biesiady, na których stoły uginają się pod ciężarem jedzenia. Lew lubi święta jak z pocztówki. Chce by były bajkowe, im więcej fantastycznych dekoracji, prezentów, zamieszania, tym jest bardziej szczęśliwy. Ponieważ urodzeni w tym znaku bardzo łatwo się nudzą, trudno znaleźć coś co utrzymałoby w nich świąteczny nastrój na dłużej. Lew lubi niespodzianki i zaskoczenia, nie tylko ze strony ludzi, ale także natury. Chce by święta były białe, bo na pocztówkach zawsze są białe. Ważny jest też romantyczny nastrój: świece, białe obrusy, gustowna zastawa stołowa. Goście tylko ci, którzy są dla niego szczególnie ważni. Lew nie lubi przypadkowych osób w trakcie świąt.

Panna

Panna ma starannie opracowany plan, niestety nie zawsze udaje się jej go zrealizować. Zwykle oszczędna, także i w czasie świat nie wpada w przesadę. Lubi różnorodność, więc na jej stole znajdują się bardzo różne potrawy, jednak składniki jakie kupuje na świąteczne przyjęcia, zawsze muszą być w rozsądnej cenie. Panny dzielą się na dwie grupy: te które są zwolenniczkami bardzo nowoczesnego jedzenia i te, które cenią przede wszystkim tradycje. Tak jak i Lew, Panna kocha blask świec, piękną zastawę, ozdoby choinkowe. Ważną częścią świat jest dla niej strojenie domu, choinka i sprzątanie. Tych rzeczy nigdy nie odkłada na sam koniec. Marzeniem Panny są święta w gronie rodziny i bliskich przyjaciół. W okresie świątecznym bardzo chętnie przyjmuje gości i bardzo chętnie odwiedza innych.

Waga

Dla Wagi bardzo ważne jest to, by wszystko było tak jak trzeba. Lubi tradycje, więc 12 wigilijnych potraw powinno się znaleźć na stole. Chce by dom i jego otoczenie także wyglądało wspaniale, więc nie oszczędza na ozdobach świątecznych. Pragnie świat tradycyjnych, a wiec białych, a natura potrafi ją rozczarować. Wagi lubią święta w gronie rodziny i najbliższych, chętnie też przyjmują przyjaciół. Nie chcą jednak świętować z zupełnie przypadkowymi osobami w przypadkowych miejscach. Dobrze zorganizowane, z reguły nie mają problemów z tym, ze brakuje im na coś czasu. Jeśli czegoś nie mogą zrobić, nie upierają się przy tym i znajdują coś innego. Waga nie oszczędza kupując prezenty, ale jest rozsądna. Woli upewnić się, czy osoba obdarowana będzie z prezentu zadowolona.

Skorpion

Skorpion ceni święta za atmosferę, która w ich czasie się pojawia. Oczywiście pragnie wszystko kontrolować i mieć nad wszystkim pieczę. W czasie świat znika maska, za którą zwykle ukrywa swoją wrażliwość, a także inne, mniej przyjemne cechy. Chce by wszystko toczyło się według planu. Plan to on opracuje, pozwala jednak innym w jego otoczeniu na to by mogli się wykazać. Gdy Skorpion ma trudną sytuację rodzinną, jest niepewny siebie lub nieszczęśliwy, okres świąteczny jest dla niego bardzo trudnym przeżyciem. Skorpiony cenią świata nie za ich zewnętrzne oblicze: kolory, zapach choinki, stoły uginające się od jedzenia. Cenią święta za ciepło, które w tym okresie bardzo intensywnie pojawia się pomiędzy ludźmi. Chcą się ogrzać w tym cieple i zachować je w swoim sercu. Prezenty wybierają starannie – szczególnie te prezenty, które przeznaczają dla bliskich. Z reguły na kilka tygodni wcześniej wiedzą już co kupią. Nie podobają się im „listy prezentów”, lubią wybierać samodzielnie, według własnego gustu.

Strzelec

Bardzo często Strzelec tak pogrąża się w świątecznych zabawach, że umyka mu coś ważniejszego. W tym okresie ma bardzo wiele zajęć, które albo sam sobie znajduje, albo ktoś na niego zrzuca. Urodzeni w tym znaku to niespojone duchy, którym całkowite odprężenie, i zadowolenie jest jakby zupełnie obce. Święta traktują jak okazje do tego by spotykać się przyjaciółmi. Imprezować i bawić się. Nie są tradycjonalistami, zwykle nie uważają gwiazdki za święto rodzinne. Nie cenią też nadmiernie wszelkiej obrzędowości z Gwiazdką związanej. Strzelcowi nie zależy na tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nie tworzy skomplikowanych planów świętowania i nie planuje tego jak usadzić gości przy stole. Imprezy u Strzelca są spontaniczne i wesołe. Tak samo jak świętuje, tak kupuje prezenty. Nie troszcząc się zupełnie ani o cenę, ani nie zastanawiając się nad tym, czy osoba obdarowana będzie zadowolona.

Koziorożec

Dla Koziorożca ważne jest wszystko to co wiąże się ze świętami. Chce wspaniałej atmosfery, prezentów tradycji, a przed wszystkim spokoju. Święta to dla niego czas wyjątkowy. Koziorożec dom uważa za swoją twierdze, dlatego niechętnie otwiera go dla zupełnie obcych osób. Chce ten czas spędzić w gronie najbliższych. Nie lubi sporów i kłótni. Bardzo staranie wybiera prezenty dla najbliższych, choć dla niego samego podarunki nie są tak bardzo istotne jak pamięć. Koziorożec w czasie świat lubi snuć rozmyślania, spędzać leniwie czas, oglądać filmu i czytać. Ceni dobre jedzenie i napoje, ale nie jest kimś kto w czasie świat nadmiernie się objada. Chce się nasycić tym wszystkim co pojawia się na stole, ale bardziej poprzez oczy niż żołądek. Lubi romantyzm związany ze świętami: światło świec, wspólne zabawy i śpiewanie oraz obrzędowość.

Wodnik

Dla Wodnika święta to po prostu okazja do bardzo dobrej zabawy. Nie lubi tego całego zamieszania i obowiązków związanych ze sprzątaniem i przygotowywaniem domu na święta. Jeśli może, chętnie wyjeżdża w tym czasie albo do rodziny, albo na krótkie wakacje. Niechętnie organizuje przyjęcia u siebie, ponieważ to wymagałoby od niego bardzo dużego wysiłku. Wodnik na pewno nie zamierza spędzić całego miesiąca na sprzątaniu i zdobieniu domu. Nie interesują go tak nudne prace. Jeśli ma pieniądze kupuje fantastyczne prezenty i tego samego oczekuje od innych. Nie lubi skąpstwa i skąpców. Dla niego święta łączą się z wydawaniem pieniędzy i rozrzutnością. W tym czasie nie pragnie być domatorem, chętnie bawi się w większym gronie osób. Nie szuka samotności i nie dostrzega w świętach okazji do refleksji. Chętnie za to rozmasuje.

Ryby

Ryba pragnie spokojnych, cichych i rodzinnych świat. Ponieważ urodzeni w tym znaku szczególnie cenią towarzystwo bliskich, większe grupy osób lub huczne przyjęcia naprawdę ich nie interesują. Istotną częścią świat są tradycje i przygotowania. Ryba nie jest zbyt dobrze zorganizowana, dlatego planowanie świat musi zaczynać wcześniej, a i tak nie jest gotowa gdy się zaczynają. Problem zwykle w tym, że bierze na siebie zbyt wiele obowiązków chcąc przeżyć tradycyjne święta jak z książek i czasopism. Ryby chętnie eksperymentują w kuchni z modnymi daniami i deserami. Lubią tez nowoczesne świąteczne ozdoby. W tych dwóch punktach nie są zwolenniczkami tradycji. Gdy Ryba ma wiele pieniędzy kupuje bardzo wiele prezentów. Lubi obdarowywać innych. Sama jednak oczekuje czegoś innego niż tylko prezenty. Chce być w święta traktowana szczególnie. Jest to dla niej czas miłości i umacniana więzi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *