talia osy

Wąska talia – jak ją stworzyć?

Marzeniem wielu kobiet jest wąska talia. Doskonale widać to na zdjęciach, jakie zamieszamy w Internecie. Z mniejszym lub większym powodzeniem kobiety używają Photoshopa, by wąska talia była jak najbardziej widoczna. A w życiu codziennym? Nie ma Photoshopa, nie ma taśm klejących, ale są inne, bardzo skuteczne „sztuczki”, które można zastosować zamiast niego i uzyskać „talię osy”.

Jaki jest kształt twojego ciała?

Jeśli nie wiesz jaki jest kształt twojego ciała stań przed lustrem i oceń to. Sprawdź, który element jest najszerszy i dominuje w obrazie sylwetki. Szerokie ramiona – to kielich, więc dodajesz objętości w biodrach i zaznaczasz talię pasem. Szerokie biodra i duży biust to klepsydra – tu wąska talia jest dobrze widoczna, należy tylko dobrać odpowiedni krój ubrań, by ją wyeksponować. Brak dominującego elementu sylwetki – to kolumna. Dodajesz objętości ramionom i biodrom, a pomiędzy nimi wyznaczasz talię: paskiem lub krojem ubrań. Jeśli w twojej sylwetce dominują biodra jesteś gruszką. Dodajesz objętości ramionom i podkreślasz talię paskiem. Jesteś okrągła jak jabłko i wydaje ci się, że nie masz talii? Duży błąd. Waśnie ty masz największe szanse na to, by wyeksponować talię i uzyskać kształt klepsydry. Dobra bielizna okiełzna twoje krągłości, a wąska talia zostanie wyznaczona przez pasek (w miejscu najwęższym).

Sylwetka typu „klepsydra” to najbardziej pożądany przez kobiety rodzaj figury. Dzięki odpowiednim ubraniom i stylizacjom uda się uzyskać właśnie taką figurę nawet komuś, kto nigdy nie spodziewałby się tego, że posiada bardzo widoczną i wąską talię.

Zasady wąskiej talii

Szczupła talia to nie jest coś czego nie można wykreować. Jej zasady w gruncie rzeczy są proste. Podkreślamy biodra, ramiona oraz eksponujemy biust. W ten sposób pomiędzy biodrami, a biustem powstaje przestrzeń, którą należy spiąć klamrą paska, by uzyskać talię.

Eksponowanie biustu oraz bioder sprawdza się najlepiej w przypadku kobiet, które nie są zbyt szczupłe, jednak Audrey Hepburn także z powodzeniem stosowała sztuczki, dzięki którym jej figura wydawała się „pełniejsza”. Aktorka miała bowiem sylwetkę chłopięcą z lekko zaznaczonymi biodrami i dość szerokimi ramionami.

Kiedy talia może zniknąć, ze względu na zbyt dużą obfitość kobiecych kształtów, warto zastosować akcent kolorystyczny, który jeszcze wyraźniej ją podkreśli. Jeśli wyeksponuje się biust i biodra pomiędzy nimi należy dać pasek w ciemniejszej tonacji niż reszta stroju.

Jeśli szukasz porad na temat mody zajrzyj do naszych pozostałych artykułów:

Moda, która przetrwała próbę czasu…

https://nieprzecietni.com.pl/dla-niej/moda-dla-niej/moda-ktora-przetrwala-probe-czasu/

City look…

https://nieprzecietni.com.pl/dla-niej/moda-dla-niej/stary-dobry-city-look/

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *