portrait-woman-1149367_1280

Stary, dobry city look

Lata dziewięćdziesiąte to czas top modelek, czas kiedy można było zaistnieć w świecie mody tworząc dodatki. W tym okresie wszystko musiało być najdroższe, najlepsze i najwyższej jakości. To także czas eksplozji kobiecości i tryumfu feministek. Kobieta zagarnęła dla siebie męski garnitur, który jak się okazało jeszcze bardziej podkreśla kobiecość.

W latach dziewięćdziesiątych kobiety dyktowały styl w biznesie. Zrodziło się wtedy wiele imperiów finansowych, kierowanych właśnie przez panie. Dla nowoczesnych kobiet potrzebna była nowoczesna garderoba. Tak właśnie powstał uniwersalny styl wielkiego miasta – city look.

Na city look składa się: klasyczna garsonka lub spodnium – czyli garnitur oraz pantofle – czyli model pośredni pomiędzy czółenkami a mokasynami, na niewysokim obcasie. Damski garnitur nieco różni się od męskiego. Przede wszystkim bardzo często występują tu krótkie żakiety, których długość sięga bioder. Kolejną innowacją jest krój spodni. Spodnie w garniturach damskich mogą mieć dowolny krój i dowolną długość.

Do stylu eleganckiej kobiety lat dziewięćdziesiątych dołączyły perły, jako oznaka pewnego statusu społecznego. Perły występowały w każdym typie biżuterii dla pań. Podkreślały kobiecość i dodawały klasy.

Lata dziewięćdziesiąte wnosząc ze sobą nieco nudny styl city, przyniosły też znaczące zmiany w modzie. Zaczęto doceniać dodatki. Banalny stój, często można było wystylizować na wyjątkowy, właśnie dzięki modnym dodatkom. Dziś, kiedy lata 90. znów są na fali, po raz kolejny możemy zanurzyć się w świat eleganckich garsonek i garniturów.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *