!!!!!!!!!!

Sposoby na kaca

Syndrom dnia poprzedniego, czyli kac, to problem, z którym ludzkość walczy od zarania dziejów, a konkretnie od starożytności. Na kaca złotego środka nie ma. Są leki łagodzące objawy, są też potrawy, diety, które zniwelują kaca. Przynajmniej tak twierdzą ich twórcy.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ

Spożywając konkretne potrawy, może spowolnić wchłanianie się alkoholu do krwi, co uchroni przed kacem. Należą do nich produkty bogate w proteiny i tłuszcz. Szklanka mleka okaże się magicznym eliksirem.

Kiszone warzywa, ogórki czy kapusta, to naturalne probiotyki. Kiszonki dobrze wpływają na pracę jelit, oczyszczają organizm z toksyn, a dostarczony w nich sód, przynosi świetny efekt w walce ze skutkami picia. Poza tym, to bardzo dobre źródło witaminy B i C.

GDY PROFILAKTYKA ZAWIEDZIE

Nawet najlepsza dieta nie zawsze jest w stanie uchronić przed kacem. Zdarza się, że ktoś „przedawkuje” lub ma wrażliwy organizm. Konieczna jest doraźna pomoc już po fakcie.

Gdy głowa pęka z bólu, człowiek nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Zamiast sięgać po silne tabletki przeciwbólowe, lepiej spiszą się tu jagody. Bogactwo witamin w nich zawartych poradzi sobie lepiej niż reklamowane leki.

Inna dolegliwość, to tzw. niekończące się pragnienie. Ugasić je można czerwoną herbatą z żeń-szeniem. To odkrycie, to wynik długoletnich badań koreańskich naukowców. Równie dobrze poradzi sobie sok pomidorowy i woda z cytryną. Dodatkowo te dwa napoje zawierają przeciwutleniacze, które oczyszczają organizm i przynoszą ulgę wątrobie.

Odczucie kaca zmniejszy się nawet o połowę po zjedzeniu bananów. To dzięki wysokiej zawartości potasu, który wypłukiwany jest przez alkohol oraz witaminie B6.

Ostateczne porządki w organizmie osiągnąć można po zjedzeniu jajecznicy ze szparagami i sokiem pomidorowym. A to dzięki cysteinie, która rozprawi się ze wszystkimi toksynami i postawi na nogi.

ZŁOTA DEWIZA

Zachowując umiar w ilości spożywanego alkoholu i stosując odpowiednią dietę, można uniknąć niepotrzebnego cierpienia. Można też zastosować się do żartobliwej rady naszych przodków: „Najlepszy sposób na kaca – dzień wcześniej nie pić”.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *