woman-3041360_1280

Sposoby na cienie pod oczami

Czasami nawet najdoskonalszy makijaż nie jest w stanie ukryć paskudnych sino-brązowych cieni pod oczami. Wyglądają jakby ktoś podbił nam oczy. Cienie pod oczami uroku nam nie dodają, za to skutecznie dodają lat. Chcąc wyglądać młodziej, musimy coś z tym zrobić.

SKĄD SIĘ BIORĄ CIENIE POD OCZAMI?

Czasami jest to efekt przemęczenia, niewyspania lub zbyt długiego wpatrywania się w telewizor, monitor czy telefon. Ten defekt może też być efektem przebytej choroby lub wynikać ze skłonności genetycznych. Cienie pod oczami mogą nas też informować o chorobie. Są ewentualnym objawem zaburzeń krążenia, alergii albo też chorób układu krążenia.

JAK ZLIKWIDOWAĆ „PODBITE” OCZY?

Jeżeli to efekt braku snu lub przemęczenia, to wystarczy relaks, wypoczynek. W pozostałych przypadkach musimy się bardziej postarać. Walkę należy zacząć od wizyty u lekarza i wykonania podstawowych badań. W przypadku choroby, która wywołuje właśnie te paskudne cienie, lekarz zleci odpowiednie leki. W czasie leczenia nie możemy spoczywać na lurach, lecz starać się je zlikwidować.

Domowe sposoby na pozbycie się cieni pod oczami

Jednym z najstarszych sposobów jest okład z czarnej herbaty. Namocz wacik w niesłodzonym wywarze z herbaty i połóż na zamknięte oczy na ok. 10-15 minut. Przy okazji odprężysz się, co też będzie pomocne. Możesz też użyć naparu z lipy czy rumianku. Wykorzystaj wybielające i ściągające właściwości surowego ziemniaka i zielonego ogórka. Ukrój plastry warzywa i połóż na oczy. Po 10 minutach zdejmij a oczy wytrzyj wilgotnym wacikiem.

Cienie czy tzw. worki pod oczami nie są naszą ozdobą. Najlepszy korektor nie pomoże, jeżeli nie sypia się dobrze i stosuje zdrowej diety. Jeśli cienie pod oczami to twoja zmora nie przesadzaj z kawą i herbatą. Rzuć palenie i zwiększ ilość aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Po pewnym czasie twoje oczy będą wyglądać młodo i promiennie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *