witchs-house-1635770_1280

Rytuały na Halloween

Noc z 31 października na 1 listopada, zwana Halloween, jest nocą szczególną. W tym czasie otwiera się brama pomiędzy światem żywych i umarłych, duchy mogą swobodnie przenikać do naszego świata, a my możemy się nimi komunikować. Nic więc dziwnego w tym, że noc ta ma szczególne znaczenie w magii. Szamani, którzy często korzystają z porad duchów i odwiedzają ich świat, tej nocy zachowują szczególną ostrożność, bowiem można spotkać to czego najbardziej się obawiamy, a nie tak łatwo będzie się pozbyć dręczącego towarzysza.

Wigilia Wszystkich Świętych to także noc magiczna, która godzi oba światy, żywych i umarłych, u Celtów było to także święto plonów. To czas na rytuały, kończenie wszystkich zaległych spraw, rozpoczynanie nowych etapów. To przejście z jednego roku do następnego. 1 listopad nazywany też czasem bywa nowym rokiem czarownic.

Rytuały nowego początku

Należy wziąć świece w kolorach czarnym i białym oraz olejek z igieł sosnowych. Świece trzeba „namaścić” olejkiem. Na każdej z nich czymś ostrym wyryć swoje imię. Zapalić i postawić jedną po prawej stronie drugą po lewej. Świeca czarna symbolizuje to co odeszło świeca biała to co przyjdzie. Na kartce papieru spisujemy to czego nie chcemy już doświadczać, to co sprawiło nam najwięcej bólu i przykrości w roku. Na drugiej kartce spisujemy swoje marzenia i pragnienia, to co chcemy osiągnąć w tym roku. Kartkę z marzeniami palimy w płomieniu białej świecy. Kartkę z wydarzeniami przeszłymi w płomieniu czarnej świecy. Czekamy aż świece wypalą się do samego końca i zgasną. Zbieramy ich resztki do osobnych woreczków. Resztki zakopujemy w ziemi lub rozsypujemy w płynącej wodzie (strumień, rzeka).

Rytuał miłosny

Do rytuału potrzebujemy świecę w kolorze pomarańczowym i olejek pomarańczowy. Świecę „namaszczamy” olejkiem i zapalamy. Na kartce spisujemy prośbę, by dobre duchy pomogły nam odnaleźć miłość. Przypominamy sobie tych bliskich zmarłych, którzy byli nam zawsze pomocą i prosimy ich o wstawiennictwo i pomoc. Kartkę palimy w płomieniu świecy, która powinna wypalić się do końca. Jej resztki oraz spaloną kartkę chowamy do woreczka, a kiedy znajdziemy się na jakimś wzgórzu lub moście wysypujemy jego zawartość, tak by nasze życzenia powędrowały dalej.

Rytuał dla miru domowego

W każdym pomieszczeniu zapalamy niewielką świecę w kolorze pomarańczowym. Z jedną większą świecą obchodzimy wszystkie „kąty” domu wyobrażając sobie, że odpychamy od siebie wszystko co złe, „wymiatamy” płomieniem świecy złe wspomnienia i emocje ukrywane głęboko. Oczyszczamy dom i siebie z wszelkich negatywnych energii jakie się nagromadziły przez rok. Pod koniec rytuału wracamy do punktu wyjścia, pozwalamy by świece się wypaliły. Ich resztki zakopujemy w doniczce lub ogrodzie, blisko domu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *