beautiful-woman-2491581_1280

Romans? Tylko z żoną.

Dziecko – owoc miłości i uwieńczenie związku. Wraz z jego narodzeniem świat staje na głowie. Nic już nie jest takie jak było. My już nie jesteśmy tacy sami. Jądrem związku staje się nowy członek rodziny, bo tego wymaga od nas otoczenie, bo tak było zawsze, taka jest nasza kultura.

Czy jednak tak powinno być? Czy na rzecz bycia rodzicami, przestajemy być kochankami? Co będzie, gdy dzieci dorosną i wyfruną z gniazdka? Przez te wszystkie lata, koncentrując się na dzieciach, oddalimy się od siebie, sami zgasimy płomień miłości. To od nas zależy, jak potoczy się nasz związek: rozkwitnie czy umrze? I choć nie lada wyzwaniem jest pogodzenie roli matki/ojca z rolą żony/męża, warto nad tym popracować.

JAK WZMACNIAĆ MIŁOŚĆ?

Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na dzieciach. Nie odpychaj partnera od siebie, mówiąc, że musisz to czy tamto zrobić dla dziecka. Gdy zepchniesz go na drugi plan, on poszuka partnerki poza domem. Partnerki, która go wysłucha, pogłaszcze po głowie, pochwali i przytuli. Facet, to duże dziecko. I potrzebuje Twojej uwagi tak samo, jak ono. To jest trudne, ale do wykonania. Gdy dzieci się bawią lub śpią, usiądź mu na kolanach, przytul i zapytaj o byle co. Żeby tylko widział, że nie przestał się dla Ciebie liczyć. Drobne gesty: przelotny pocałunek, karteczka z napisem „Kocham Cię” włożona do pudełka z kanapką, przytulenie się bez okazji, udowodnią mu, że nie zapomniałaś, że go kochasz. Dziecko czy dzieci nie staną się dla niego rywalami. Tak często przecież słyszy się o kłótniach w związkach właśnie z tego powodu, że kobieta nie zauważa mężczyzny, a tylko dziecko. Mężczyzna czuje się jak, za przeproszeniem, dawca spermy i tyle.

JAK ZATRZYMAĆ ROMANS W ZWIĄZKU

Nie śpij z dziećmi, gdy nie musisz. Są oczywiście takie sytuacje, jak choroba czy bezsenność dziecka, że musisz być blisko swojej pociechy. Zdarza się to jednak sporadycznie. W normalnej sytuacji, po dobranocce nie bądź zmęczoną matką, ale szaloną kochanką. Choć padasz na twarz, to raz na jakiś czas pokaż mu swoje gorące oblicze. Wysil się dla niego. Zaskocz seksowną koszulką, zrób siebie na bóstwo i stwórz nastrój – świece, kadzidełka, romantyczna muzyka. Tylko wy we dwoje i wasze uczucia. Wiesz jak on to doceni? Będziesz niewyspana, to fakt, ale on będzie w siódmym niebie.

ROMANTYCZNE CHWILE WE DWOJE

Pamiętaj, że do opieki nad dziećmi możesz, od czasu do czasu, zaangażować dziadków. Będzie z tego podwójna korzyść. Dziadkowie nacieszą się ukochanymi wnukami, a Wy możecie zorganizować sobie czas tylko we dwoje. Jeżeli nie masz do dyspozycji chętnych dziadków lub opieka nad dziećmi może być dla nich zbyt wyczerpująca, to wynajmij zaufaną opiekunkę, koleżankę, ciocię. Zróbcie sobie wypad do miejsc szczególnie Wam bliskich, romantycznych. Tam, gdzie dojrzewała i rozkwitała Wasza miłość, gdzie pierwszy raz się pocałowaliście lub inne ukochane miejsce. Jeżeli nie wyjazd, to przynajmniej szalone baraszkowanie w pustym domu, gdzie nikt nie szarpnie za klamkę do sypialni, gdzie można chodzić nago i delektować się wspólną, relaksacyjną kąpielą. Wyłącz telefony, laptop, domofon. Niech nikt Wam nie przeszkadza. Przypomni Wam się czas, gdy byliście tylko we dwoje. Gwarantuję, że z jednej strony bardzo Was to zbliży, zaś z drugiej strony zatęsknicie oboje za niesfornymi owocami Waszej miłości.

Takie chwile we dwoje, to dowód, że jesteście dla siebie ważni, niezależnie od ilości dzieci. To walka o to, żeby Wasz związek był trwały i ciągle gorący. Choć wydawać by się mogło, że to egoizm zostawiać dzieci po to tylko, żeby kochać się ze swoim mężem, to niema powodu do wyrzutów sumienia. Kradniesz czas dla Was, ale krzywdy dzieciom nie robisz. Im też przyda się czasami odcięcie pępowiny. Zatęsknią i będą grzeczniejsze. Wasze szczęście w Waszych rękach.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *