fałszywy przyjaciel

Przyjaciele, których lepiej unikać!

Istnieją ludzie, którzy bardzo chcą się zaprzyjaźnić, są otwarci i uprzejmi, ale tak naprawdę traktują cię jak przedmiot. Wydaje im się, że mogą prosić cię o wszystko, a ty musisz od razu na każdą propozycję się zgodzić. Przyjaciel, który traktuje cię jak rzecz, to nie jest dobry pomysł. Nawet, gdy czujemy się samotni, powinniśmy unikać tych, którzy nie widzą w nas człowieka.

Jak rozpoznać osoby, które pod pozorami uprzejmości i dobrych manier ukrywają potrzebę wykorzystania nas? Nie jest to łatwe, bo tacy ludzie naprawdę są bardzo sympatyczni i gotowi przychylić nam nieba. Od jakich typów osób należy trzymać się z daleka?

Szuka kontaktu z nami tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje!

Jest wiele możliwości kontaktu w dzisiejszych czasach. Są telefony, portale społecznościowe, komunikatory… Jeśli ktoś jest prawdziwym przyjacielem i ceni kontakt z nami, będzie chciał od czasu do czasu pogadać. Nawet powiedzieć, czy wysłać proste: dzień dobry, jak się masz, co tam u ciebie słychać? Ten dla kogo się nie liczysz jako człowiek, a tylko jak narzędzie „zdatne do wyręki” skontaktuje się z tobą wyłącznie wtedy, gdy czegoś od ciebie potrzebuje. Owszem w takim wypadku zapyta o twoje zdrowie i życie, ale tylko dlatego, że jest uprzejmy. Dobrze rozumie, że prośbę o pomoc trzeba poprzedzić miłą pogawędką.

Nie dzieli się z nami swoją prywatnością sukcesami i porażkami

Osoba, która naprawdę nie jest twoim przyjacielem, choć wmawia ci, że tak jest, nie dzieli się z tobą swoją prywatnością. Nie mówi o rodzinie, partnerze, dzieciach… Nie mówi o sukcesach i porażkach w pracy. Nie dlatego, że nie ma czasu o tym mówić. Po prostu nie chce wprowadzać cię zbyt głęboko do swojego życia.

Nie jest w stanie zbyt długo z nami przebywać

Przyjaciel tylko z nazwy dobrze wie, że w trakcie bliskich, prywatnych kontaktów, zorientujemy się, że kompletnie nic nas nie łączy, nie mamy ze sobą nic wspólnego i nie ma sensu dłużej ciągnąć takiej znajomości. Nudzi się z nami, ale wie że będzie nas potrzebować, więc wciąż się z nami kontaktuje Nie robi tego jednak za często, bo przebywanie z nami jest dla niego męczące.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze