matka

Pomysły na prezent na Dzień Matki

Mama – najbliższa osoba na świecie. To ona nosiła nas pod sercem, to jej ciepłe ręce były zawsze gotowe nam pomagać.

Mama – słowo, które wypowiadamy jako pierwsze. Wołaliśmy: „Mamo”, gdy było nam źle, gdy czegoś potrzebowaliśmy. Zawsze „Mamo”.

To Mamy delikatne, dłonie wycierały nasze łzy po upadkach, porażkach, pierwszych zawodach miłosnych. To jej ramiona są zawsze dla nas szeroko otwarte. W jej ramionach czuliśmy i czujemy się najbezpieczniej.

Bogatsi o życiowe doświadczenia, znając trud wychowania dziecka, zupełnie inaczej obchodzimy Dzień Matki. W ten dzień – 26 maja – Mama jest jeszcze ważniejsza niż zwykle. Prezent z tej okazji powinien być przeznaczony tylko dla niej, czyli powinno to być coś bardzo osobistego, starannie wybranego.

Najważniejsze są kwiaty i to takie, które swych zapachem umilą wspólnie spędzony czas świętowania. Może konwalie? Kwitną właśnie w tym czasie. Tak, jakby specjalnie dla Mam i odurzają swym słodkim zapachem.

Coś słodkiego też się przyda. Możemy się spodziewać, że Mama upiecze coś pysznego, spodziewając się wizyty dzieci, ale bombonierka w kształcie serca czy z motywem kwiatowym będzie miłym gestem.

A teraz najważniejsze – prezent? Może torebka? Torebek u kobiety nigdy za dużo. Znając zawartość szafy swojej Mamy, możemy dopasować prezent do konkretnego stroju. Ważne, żeby torebka była oryginalna, dostosowana do wieku i funkcjonalna. Portfel? Praktyczna i przydatna rzecz. Taki prezent umilmy swoim zdjęciem i grosikiem na szczęście. Mama na pewno się ucieszy.

Chusta lub apaszka w wesołych kolorach i z wiosennymi motywami też sprawi radość. Możemy ją dobrać pod kolor torebki czy butów.

Fajnym pomysłem na prezent są ramki z rodzinnym zdjęciem. Można kupić piękne ramki na kilka a nawet kilkanaście zdjęć, do której możemy włożyć zdjęcie wszystkich członków rodziny. Stworzymy własne mini drzewo genealogiczne.

Perfumy lub woda toaletowa, to też dobry pomysł. Jeśli znacie te ulubione zapachy, z którymi Mama czuje się dobrze, to śmiało możecie je kupić.

Niezależnie od tego jaki upominek wybierzecie, ważne by był to prezent od serca, przeznaczony tylko i wyłącznie dla Mamy, a nie dla całego domu. Mama poczuje się w tym szczególnym dniu bardzo wyjątkowo. Jest jednak coś ważniejszego niż prezenty. Ważne, by stworzyć odpowiedni nastrój, żeby nie brakowało ciepła, radości i miłości ani też żadnego z dzieci.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *