biust

5 zasad, dzięki którym biust zawsze będzie piękny

W dzisiejszych czasach bardzo wiele kobiet decyduje się na plastykę biustu. Dzieje się tak dlatego, że piękny biust jest marzeniem wielu pań. Choć na pewno plastyka biustu to metoda szybka, nie wszyscy jednak chcą poddać się operacji plastycznej, by spełnić marzenie. Czy piękne piersi można mieć bez ingerencji chirurga? Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Na pewno od początku o biust należy dbać, bo piękne piersi to nie są tylko te w dużym rozmiarze. Piękny biust, to biust jędrny. Rozmiar nie ma znaczenia. Jak dbać o biust, by zawsze wyglądał dobrze? Czy to w ogóle jest możliwe, by zachować młodość biustu na długi czas? Na pewno trzeba stosować się do pewnych reguł.

1. Dobrze dobrany biustonosz

Biustonosza nie powinno się kupować bez zastanowienia, bez znajomości wymiarów, „na zapas” lub „żeby się wylewało, bo to dobrze wygląda”. Biustonosz powinien być dobrze dopasowany, mieć odpowiednie wymiary, a kolor jest najmniej istotną sprawą.

Jak dobrać biustonosz?

Należy zmierzyć wymiar „pod biustem”, od wyniku odjąć 5 centymetrów i w ten sposób ustala się jeden z najważniejszych parametrów. Następnie należy zmierzyć rozmiar biustu. Należy wziąć wymiar z najszerszego miejsca. W ten sposób ustala się rozmiar miseczki.
Robiąc zakupy w sklepie stacjonarnym zawsze można liczyć na pomoc brafitterki. Jeśli kupuje się swój pierwszy biustonosz lub poprzednio nie dokonało się prawidłowego wymiarowania biustu, najlepszym pomysłem będą zakupy w sklepie, który zatrudnia osobę posiadającą odpowiednią wiedzę, by doradzić rozmiar i kształt miseczek.

Ważne jest też ustalenie prawidłowej długości ramiączek biustonosza i ich szerokości. Dla dużych i bardzo dużych biustów nie będą odpowiednie biustonosze bez ramiączek oraz takie, które mają wąskie ramiączka. Nawet przy odpowiednio dobranym wymiarze „pod biustem”, biustonosz może nie utrzymać ciężaru biustu i przemieścić się, powodując jego zniekształcenie. Biusty duże wymagają też bardziej zabudowanej miseczki, często miseczki usztywnionej. Biusty mniejsze będą się dobrze prezentować w niemal każdym typie miseczki, choć w przypadku biustów dojrzałych także wskazana byłaby miseczka usztywniona.

biust
2. Prawidłowa postawa

Biust tak jak kręgosłup nie przepada za „garbieniem się”. Niewygodna, wielogodzinna, praca przy biurku, nie wpływa na niego dobrze. Trzeba pamiętać, by ramiona zawsze wyprostować i pilnować prostych pleców. Ważne jest to szczególnie w przypadku biustów większych, które mogą poważniej ucierpieć przez nieprawidłową postawę. Mogą nie tylko zmienić kształt, ale także pokryć się mało atrakcyjną siecią zmarszczek.

3. Pielęgnacja skóry

Skóra na biuście wymaga właściwej pielęgnacji i jest ona tak samo ważna jak pielęgnacja twarzy. O ile kobiety nie zapominają o tym, by pielęgnować skórę twarzy, pielęgnacja biustu wielu wydaje się zbędna.
Jednak jeśli chce się zachować piękny biust na zawsze, najlepiej zacząć dbać o skórę w tym samym momencie, w którym założy się pierwszy biustonosz.
Biust wymaga codziennego nawilżania. Można wykorzystywać kosmetyki do pielęgnacji ciała, ale także łagodne kremy do twarzy. Warto też używać olejków do ciała.

4. Rezygnacja z długich „kąpieli słonecznych”

Kąpiele słoneczne są lubiane, ale dziś chyba nikt nie powie, że są one dobre dla zdrowia, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrową skórę. Owszem skóra opalona może wydawać się wielu osobom bardziej atrakcyjna, ale ze zdrowiem ma to niewiele wspólnego. Pewne jest jednak to, że długotrwałe, nadmierne wystawanie skóry na działanie słońca, przyśpiesza jej starzenie.
Skóra biustu jest delikatna i bardzo łatwo jest nie tylko o poparzenia, ale też o utratę sprężystości. Nowej skóry kupić nie można, lepiej więc z rozsądkiem korzystać z promieni słonecznych.

5. Utrzymywanie mniej więcej stałej wagi

Kiedy kobieta przybiera na wadze, zwykle też zmienia się jej rozmiar biustu. Staje się on większy, pełniejszy. Niestety w momencie, gdy następuje utrata kilogramów biust także traci objętość, ale wcześniej rozciągnięta skóra niechętnie wraca do poprzedniego rozmiaru. Może się więc okazać, że biust przestaje być jędrny. Najlepiej rozpocząć intensywne masaże i pielęgnację olejkami, już na początku stosowania diety odchudzającej, zanim pojawią się jej pierwsze efekty. Nie oznacza to, że biust nie straci jędrności, ale można poprawić jego wygląd. Niestety duże wahania wagi są tym czynnikiem, który najbardziej szkodzi urodzie biustu. Przy naprawdę dużych wahaniach wagi niewykluczone, że jedynym ratunkiem może się okazać zabieg plastyczny.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze