pepperoni-2936528_1280 (1)

Papryczki chili w kuracjach odchudzających

Kapsaicyna, czyli związek odpowiedzialny za ostry smak papryczki chili może być pomocny wszystkim, którzy chcą zrzucić zbędne kilogramy. Związek ten pomaga również zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Papryczki pod lupę wzięli naukowcy z Purdue University w Indianie. Zaobserwowali, że oprócz opanowywania znanej wszystkim obżartuchom chęci pożarcia wszystkiego, co nadaje się do jedzenia, papryczka chili pomaga także w pozbyciu się nadmiaru kalorii.

Wszystkie te wnioski są wynikiem długich i żmudnych badań naukowych, po których stwierdzono,
że kapsaicyna pobudza metabolizm tłuszczów, ograniczając dzięki temu spożywanie kalorii. Redukuje również objętość tkanki tłuszczowej oraz poziom trójglicerydów we krwi.

Według przeprowadzonych badań, papryczki chili wpływają również na termogenezę, czyli pobudzają proces wydzielania ciepła. Dzięki temu organizm szybciej pracuje, a nasz metabolizm przyspiesza.

Naukowcy zaobserwowali, że kapsaicyna normowała, całkowicie lub częściowo, poziom większości białek, których nadmiar odpowiada za otyłość.

Wykorzystując wiedzę naukową opracowano Dietę 3D Chili, zajmującą obecnie pierwsze miejsce
w rankingu wszystkich diet odchudzających. Jest to zupełnie nowe podejście do tematu walki
z nadwagą i pierwsza dieta, która ma dopasowany do siebie suplement. Wykorzystuje ona dobroczynne działanie przypraw. Chili, czarny pieprz, ostra papryka, cynamon, kardamon i imbir,
to najważniejsze przyprawy, które wpływają na pracę układu pokarmowego, przyspieszając przemianę materii, a więc i proces odchudzania w sposób naturalny i bezpieczny dla organizmu.

Osoby, które nie tolerują ostrych przypraw mogą zdecydować się na suplement. W planie dołączonym do kapsułek, znajdą dokładnie wyszczególnione pory ich przyjmowania. Od innych diet odchudzających Dietę 3D Chili odróżnia również to, że posiłki opatrzone są dokładnymi przepisami. Dużym plusem jest także gotowa lista produktów, niezbędnych do przygotowania posiłków.

Nie należy jednak przesadzać z papryczkami chili. Kapsaicyna w większych ilościach jest toksyczna. Poza przemysłem spożywczym jest używana  w medycynie jako środek znieczulający, ale już
w wojsku, jako broń chemiczna.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *