zzzzzzz

Oversize – dla kogo jest ten trend?

Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Widać tę prawdę w odzieży oversize – czyli nadwymiarowej. Teoretycznie pasuje ona na każdą osobę, na wszystkie typy sylwetki i na każdy rozmiar. Od kilku sezonów trend oversize pojawia się w różnych wariantach. W ubiegłym roku objął swetry w tym roku płaszcze. Jak sobie poradzić z modą na odzież oversize?

Dla kogo

Trend oversize na pewno nie jest dla każdego typu figury. Powinny unikać go kobiety, które mają duże biusty, kobiety puszyste oraz niskie. Najlepiej ciuchy tego typu prezentują się na wysokich, szczupłych modelkach i na paniach o tak zwanych „posągowych kształtach”. Z tym trendem należy bardzo ostrożnie postępować, bo łatwo wyglądać jak strach na wróble, a trudno osiągnąć elegancję i dobry styl.

Kto nie powinien

Każda z nas posiada figurę, która ma zalety i wady. Z wszystkich trendów jakie pojawiają się w modzie na dany sezon należy wybrać te, które nie zrobią z nas „ofiar mody”. Najważniejsze jest to, by znać typ swojej sylwetki, a w tym pomaga duże lustro. Jeśli ktoś nie ma go w domu, warto wybrać się do galerii i urządzić sobie popołudnie eksperymentowania z modą. Oczywiście najlepiej jeśli ten eksperyment przeprowadza się w dobrym towarzystwie. Każdy kto zna typ swojej sylwetki może już śmiało dobierać trendy. Choć oversize jest naprawdę gorący, łatwo tutaj się pomylić. Założenie powinno być takie, że każdy trend ma podkreślać naszą urodę, figurę i styl. W przypadku oversize jest tak, że najlepiej radzą sobie z tą modą kobiety, które na co dzień wybierają elegancję i zawsze dbają o perfekcyjny wygląd. Tylko one nie popadną tu w przesadę, a to największy grzech w tym trendzie. Kobiety mające nadwagę, powinny się zastanowić czy w ciuchach oversize nie będą wyglądały jak przysłowiowa „kopka siana”.

Jak to nosić

Do góry oversize zawsze należy dobrać dopasowany dół. Czyli na przykład spódnicę ołówkową, spodnie, które dobrze leżą w linii bioder i na pupie. Spodnie mogą mieć szeroką lub wąską nogawkę. Ważne by podkreślona została linia bioder. W przypadku płaszczy, bardzo istotna jest długość. Kobiety niższe powinny wybrać długość midi, czyli do kolan lub przed kolano, a tylko kobiety wysokie mogą pozwolić sobie na płaszcz do połowy łydki. Istotny jest też materiał. Ten kto nosi rozmiary od 32 do 36 może sobie pozwolić na materiał nieco bardziej sztywny. Ten kto nosi rozmiary od 38 do 42, lepiej by wybrał materiał „lejący”.

Na szczęście dla trendu oversize pojawił się on w bardzo kolorowej odsłonie w tym roku. Na szczęście, bowiem wszelkie przygnębiające czernie, grafity, ciemne granaty i szarości, wyglądają tu zbyt „ciężko”.

Mamy własne sposoby na to, by radzić sobie z trendami, ale każdy stylista poleca dziś wybrać ten trend, który nie zniekształca naszej sylwetki. Moda jest bardzo łaskawa i pozwala nam na duży wybór. Należy powiedzieć sobie otwarcie, że oversize to trend bardzo trudny i poradzić sobie z nim nie jest łatwo. Trzeba tu grać kolorami, fakturami, materiałem, deseniem i kształtem sylwetki.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *