haunted-house-2900957_1280

Ofiary seansów spitytystycznych

Okultyzm stał się w ostatnim czasie tak bardzo popularny, że organizuje się zarówno kursy dla osób nim zainteresowanych, jak i krótkie szkolenia. Wielu adeptów: tarota, wróżbiarstwa, jasnowidzenia i innych praktyk – związanych z nurtem okultystycznym – uczestniczy w takich przedsięwzięciach, zdobywając nową wiedzę i umiejętności.

Mówi się, że każdy kto praktykuje jakąkolwiek dziedzinę magii – bez dogłębnego zbadania tematyki – naraża się na ogromne niebezpieczeństwo.

Opętanie

Najgorszą rzeczą jaka przytrafia się osobom uczestniczącym, w tak zwanych „spontanicznych seansach” wywoływania duchów, jest opętanie. Osoby zainteresowane ezoteryką, muszą sobie uświadomić niebezpieczeństwa, jakie wiążą się z przywoływaniem duchów. Seansu spirytystycznego nie robi się po udanym podwieczorku z przyjaciółmi – dla zabawy – lub zmiany nastroju. Wielu specjalistów zajmujących się zarówno spirytyzmem jak i spirytualizmem przekonuje też, że za seans odpowiada osoba, która ma praktykę, w komunikowaniu się z duchami zmarłych.

Opętanie przez ducha lub demona może przytrafić się każdemu, kto nieostrożnie obudzi siły o istnieniu, których nie ma pojęcia. Może się ono zdarzyć zarówno osobie wierzącej, jak i niewierzącej (choć w tym ostatnim przypadku sądy są podzielone). Uważa się bowiem, że ktoś kto nie wierzy w diabła, nie może się mu podporządkować.

Najsłynniejszym świadectwem opętania jest świadectwo biblijne – księgi Nowego Testamentu. Jezus nad brzegiem jeziora napotyka człowieka opętanego przez demony. Kiedy pyta go o imię słyszy: „Na imię mi Legion, bo jest nas wielu”. Choć historię biblijną zna niewielu, zdanie wypowiedziane przez demona przeszło do kultury masowej.

Bardzo często osoby opętane wymieniają imiona demonów: Lucyfer i Judasz. Powszechnie uważa się też, że wypowiadanie głośno imion demonów pozwala skutecznie przeprowadzić egzorcyzm.

Nawiedzenie

Czasem zdarza się, że ktoś podczas seansu nieświadomie obudzi duchy, które potem zamieszkują w jego domu, a nawet przeprowadzają się z nim z miejsca na miejsce. Dręcząc go do czasu, gdy nie zaspokoi ich żądań lub do chwili, w której zostaną przeprowadzone skuteczne egzorcyzmy.

Istnienie duchów wciąż jest potwierdzane, a każdy stary dom może kryć niezgłębione tajemnice. Nawet w naszym kraju są grupy specjalistów zajmujących się zjawiskami nadprzyrodzonymi i badających takie zjawiska jak: duchy, nawiedzenia i opętanie. Na pewno każda ofiara seansu spirytystycznego może się zgłosić do księdza i poprosić o skontaktowanie z egzorcystą.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *