candles-2681068_1280

Odczynianie uroków

Nawet gdy nie wierzymy, że ktoś na nas mógł rzucić klątwę. Nawet, gdy jesteśmy sceptykami i nie wierzymy w gusła i zabobony… czasem zaczynamy wątpić. Wierzymy przecież w matematykę i statystykę. Suma nieszczęść, jakie spadają na nas lub naszą rodzinę w niektórych przypadkach zaczyna wydawać nam się nam podejrzana. Przecież nie wierząc w zabobony, nie wierzymy też w to, że urodziliśmy się pechowcami. Zaczynamy się zastanawiać, dlaczego choć tak bardzo się staramy, nic nam nie wychodzi?

Kto może rzucić urok?

Urok może rzucić każdy, nawet nieświadomie. Nie trzeba posiadać żadnych zdolności, używać specjalnych zaklęć, nie trzeba mieć specjalnych certyfikatów. Klątwa rzucona zupełnie przypadkiem bywa tak samo skuteczna, jak ta rzucona celowo. Strzeżmy się zwłaszcza ludzi zazdrosnych, dumnych, kłótliwych, a także zbyt przyjacielskich. Jeśli ktoś jest bardzo przyjacielski, zawsze mówi wiele komplementów, tak jakby wszystko mu się w tobie podobało, a po jakimś czasie od rozstania z tą osobą, przytrafia ci się coś złego, to może oznaczać, że ta osoba przenosi klątwę.

Prawo serii i zasada podobieństw

Istnieje jeszcze inne wytłumaczenie spadających na ciebie nieszczęść. Podobne przyciąga podobne, a pech przyciąga pecha. Prawo serii oznacza, że jeśli w twoim życiu już się źle dzieje, istnieje prawdopodobieństwo tego, że będzie się tak działo jeszcze przez długi czas. Twoje negatywne myśli przyciągają nieszczęście. Jeśli wierzysz w przesądy, nie próbuj udawać, że jest inaczej, dlatego że boisz się śmieszności. Jeśli wierzysz, że czarny kot przebiegając ci drogę, informuje cię o zbliżającym się nieszczęściu, to tak właśnie jest. Gdy nie wykonasz trzech kroków w tył, by odwrócić nieszczęście, ono cię spotka. Właśnie dlatego, że w nie wierzysz, że się go spodziewasz, nawet jeśli wyśmiewasz się z przesądów. W takim wypadku pomoże zmiana sposobu myślenia. Unikanie myśli negatywnych, staranie się, by zawsze wierzyć w to, że będzie dobrze.

Kiedy można mieć pewność, że rzucono klątwę?

Klątwa nie jest jednak przesądem i aby działa nie potrzebuje twojej wiary lub jej braku. Klątwa działa sama. Jeśli jednak uwierzysz, że zostałeś przeklęty, a tak się nie stało, także sam sprowadzasz na siebie nieszczęście. Czujesz, że coś jest nie tak. To uczucie jest podobne do pierwszych objawów grypy. Tak jakby niepokój osadzony w czakrze splotu słonecznego. Potem następuje seria przykrych incydentów. Coś się psuje, ktoś zachoruje, problemy z pracą, problemy w związku itp. Zdarzenia mogą być ze sobą niezwiązane, ale wszystkie są dla ciebie bardzo przykre.

Jak zdjąć urok?

Nie zawsze jest to takie proste, szczególnie wtedy, gdy nie wiemy, kto mógł na nas ten rzucić urok. Można stosować następujące sposoby radzenia sobie z klątwą:

– przejście przez chomąto lub metalową obręcz – chodzi o wyjście z kręgu klątwy, opuszczenie go, w trakcie przechodzenia można myśleć o tym, by klątwa wróciła do osoby, która ją wysłała,

– jeśli wierzymy, że osoba, którą spotkaliśmy lub która nas odwiedziła, mogła rzucić na nas klątwę, należy wypluć ślinę przez lewe ramię i obrócić się parę razy w kierunku odwrotnych do ruchu wskazówek zegara. W ten sposób w przenośni cofamy cały ten czas, który upłynął od uroku, do jego odczynienia i wracamy do miejsca sprzed rzucenia uroku,

– by uchronić dziecko lub szczególnie cenny przedmiot przed urokiem, należy użyć czerwonej wstążki i zawiązać ją gdzieś w pobliżu dziecka lub na przedmiocie, który chcemy ochronić,

– jeśli wierzymy, że ktoś mógł przekląć miejsce w którym mieszkamy, możemy kąty obsypać solą, która chroni przed złem,

– ochronić pomieszczenie przed złym urokiem możemy także używając święconej wody.

Jeśli sądzisz, że to twoje złe postępowanie sprowadziło na ciebie klątwę, staraj się pogodzić z każdym komu wyrządziłeś krzywdę. Najlepiej byś przeprosił wszystkie takie osoby i prosił o wybaczenie. Nawet jeśli go nie otrzymasz, ale twoja skrucha będzie szczera (czyli przyznasz się do błędu) moc klątwy zniknie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *