portal

Niestandardowi ludzie i portale randkowe

Portal randkowy to miejsce, które każdy odwiedził choćby raz w życiu. Jedni zrobili to z ciekawości, inni ponieważ liczyli na to, że kogoś poznają. Portale randkowe są różne i na pewno warto poszukać takiego, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Najważniejsze pytanie?

Na początku trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Przede wszystkim warto zastanowić się „jaką osobą jestem?”. Zwykle skupiamy się na pytaniu: „jakiej osoby poszukuję?”. Nie jest to najlepsze pytanie, bo nie tylko naraża nas na to, że padniemy ofiarą oszusta, ale także nie doprowadzi do tego, że znajdziemy osobę, która będzie do nas pasować. Kiedy pada pytanie: „jakiej osoby szukam?”, najczęściej mówi się nie o własnych oczekiwaniach, ale cytuje rzeczy, które się przeczytało, czy o których się słyszało.

Dlaczego lepiej odpowiedzieć sobie na pytanie: „jaką osobą jestem?”. Dlatego, że najlepiej szukać kogoś podobnego do nas. Podstawą dobrego związku są podobieństwa, a nie przeciwieństwa. Ktoś, kto jest kompletnie różny od nas, ma małe szanse nas uszczęśliwić. Takie osoby pobudzają wyobraźnię, kuszą, mogą budzić namiętność, ale szansa na stworzenie z kimś zupełnie różnym trwałej relacji – nawet tylko przyjacielskiej – jest bardzo mała.

Jak znaleźć portal randkowy dla siebie?

Portali randkowych jest wiele i są one różne. Na pewno można spróbować kilku. Nie ma sensu trzymać się tylko jednego miejsca. W miejscach bardzo popularnych jest o wiele więcej ofert, niż w niszowych. Trzeba jednak pamiętać o jednej rzeczy. Tam gdzie jest bardzo wiele ofert, tam też znajdziecie najwięcej takich, którzy po prostu wykorzystują innych. Statystycznie, tam też znajdziecie najwięcej ofert użytkowników, którzy nie wiedzą czego chcą, a być może chcą tylko poprawić własną samoocenę. Potem chwalą się na swoich profilach społecznościowych, jak wiele ofert otrzymali.

Dobrym pomysłem jest znalezienie portali randkowych, które umożliwiają użytkownikom dziele się doświadczeniami, gdzie na przykład można prowadzić blog. W takich miejscach znaleźć można wiele ciekawych informacji, na podstawie których będzie łatwiej unikać niewłaściwych znajomości oraz znajomości, których nie chce się z różnych przyczyn zawierać.

Co jeśli odbiegacie od tak zwanych „standardów”?

„Standardy” są nudne, ale warto wiedzieć, że ludzie boją się wszystkiego, co nie jest „typowe”. Jeśli więc macie więcej kilogramów, więcej lub mniej wzrostu niż „standard”, macie nietypowe hobby, cierpicie na jakąś chorobę lub fobię – powiedzcie o tym na samym początku, osobie którą się interesujecie, w której potraficie zobaczyć przyszłego partnera.

Trafiają na różne porady. Ci, którzy mają już wiele doświadczeń na portalach randkowych mogą nawet doradzać zachowanie tajemnicy do czasu, aż dobrze kogoś poznacie. Według tych ‘dobrych rad”, dzięki zachowaniu tajemnicy to wy kontrolujecie sytuację. Jednak „doradcy” zapominają o jednej rzeczy, nie zdają sobie sprawy z tego, że często doradzają ludziom, którzy bardzo szybko się angażują i nie będą w stanie zdobyć się na logiczne myślenie. Ukrywanie się, nie jest to ani mądre, ani bezpieczne. Im dłużej jesteście z kimś w bliskiej relacji, tym bardziej się przywiązujecie, tym bardziej wam zależy. Możecie myśleć, że ta osoba nie dba o to, czy na coś chorujecie, czy macie jakieś lęki lub fobie, nie jest to jednak prawda. Istnieją ludzie, których choroby i wszelkie nietypowe cechy u innych, po prostu przerażają. Oni chcą być z kimś tak interesującym jak „budyń waniliowy”, bo tylko w ten sposób osiągają wymarzone bezpieczeństwo.

Doradzam szczerość od samego początku. W ten sposób nie stracicie czasu i uniknięcie wielu niemiłych sytuacji. W ten sposób ochronicie siebie przed bólem zawiedzionych nadziei.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *