fashion-2662927_1280

Jak wybrać trencz?

Trencz to płaszcz uniwersalny, który można nosić od wczesnej wiosny po późną jesień. Jest to typ płaszcza, który zawsze się obroni, niezależnie od towarzystwa, jakie do niego dobierzecie.

Historia trencza jest długa i bardzo ciekawa. Zaczęła się od próby wynalezienia tkaniny na okrycia wierzchnie odpornej na deszcz. W XIX wieku królowała wełna, która bardzo łatwo nasiąkała wodą i którą trudno było wysuszyć.

Początkowo trencze nosili wyłącznie mężczyźni. Popularność w garderobie damskiej trencz zawdzięcza Audrey Hepburn. Przez ostatnie 70 lat ten fason zawsze przewijał się przez modę damską. Nie sposób zaprzeczyć, że jest to coś na każdą pogodę.

Rok 2021 przynosi nam kolejny powrót mody na trencze. Tym razem są to trencze we wszystkich odsłonach, w jakich widziałyśmy je kiedykolwiek. Nowością są stylizacje sportowe, w których do klasycznego trencza dobieramy sportowe buty, duże sportowe torby, czapki z daszkiem, a nawet dresy i bluzy typu oversize.

 Jaki trencz pasuje do Ciebie?

Trencz bez zapięcia to dość uniwersalny wybór, ale nie każdemu ten typ płaszcza się podoba.

Dla miłośników klasyki lepszym wyborem będzie płaszcz zapinany na guziki. Jednorzędowy, będzie idealny dla kobiet o większym biuście i szerszych ramionach

Trencze dwurzędowe, dla kobiet drobnych, szczupłych o niedużym biuście.

W trenczu wyróżnisz się z tłumu, ale jest on przede wszystkim bardzo wygodny i uniwersalny. Możesz go założyć z elegancką sukienką, szortami, spódnicą, ale możesz go też zestawić ze spodniami dresowymi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *