rajstopy

Najlepsze rajstopy na jesień i zimę

Jesień i zima w Polsce jest dość chłodna. Nawet jeśli nie lubi się rajstop, warto w tym czasie się z nimi zaprzyjaźnić. Rajstopy to podstawa, bo pomagają poradzić sobie z chłodem. Właśnie dzięki nim, nie trzeba rezygnować z sukienek i spódnic, czyli tych elementów garderoby, które są najbardziej kobiece. Nie trzeba się też żegnać z podartymi jeansami, które w tym sezonie nadal są bardzo modne.
Wybierając rajstopy na chłodniejsze dni warto zastanowić się, które z nich nie tylko dadzą ciepło, ale też sprawią, że będziemy wyglądać bardzo dobrze.

Jak „grube” muszą być rajstopy na jesień?

Na cieplejsze dni jesieni i zimy oraz w dni, kiedy wkładamy spodnie, można wybrać rajstopy o grubości 40 DEN. Na dni chłodniejsze, trzeba będzie pomyśleć o rajstopach cieplejszych. Takich, które mają 60 DEN i więcej.

Dla zmarzluchów najlepsze będą rajstopy 100 DEN.

Jaki kolor będzie najlepszy?

Kolorowe rajstopy od jakiegoś czasu są modne. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ciemne kolory wydłużą optycznie sylwetkę, a jasne ją skrócą. To znaczy, że kobiety niższego wzrostu powinny wybierać ciemniejsze kolory, a kobiety wyższe, mogą sobie pozwolić na kolory jasne. Oczywiście jeśli chce się optycznie wydłużyć nogi, warto dobrać rajstopy w tym samym kolorze co sukienka lub spódniczka. Do tego wybrać buty, których kolor także utrzymany byłby w tonacji reszty stroju.
Rajstopy w kolorowe, poziome pasy, nawet przy sukienkach czy też spódnicach w długości mini, skrócą optycznie nogi. Rajstopy drastycznie różniące się kolorem od wybranego stroju, także zadziałają w taki sam sposób, jak poziome paseczki.
Bardzo atrakcyjnie wygląda noga w rajstopach, w których kolorowy pasek biegnie z boku, wzdłuż całej nogi. Podkreśla to jej kształt.

Rajstopy z błyszczącą nitką wyglądają bardzo atrakcyjnie i nietuzinkowo. Ponadto mają tę zaletę, że nie poszerzają ani nie skracają nogi.

Jeśli szuka się rajstop nietypowych, atrakcyjnych, ale jednocześnie chce się uniknąć pułapek związanych z optycznym skróceniem nogi lub poszerzeniem łydki, można wybrać takie, które „udają” pończochy.

Wełna, bawełna, poliamid…

Wełniane rajstopy będą najcieplejsze, ale też mogą poszerzyć optycznie nogę. Bawełna z dodatkiem włókien sztucznych, jest najbardziej uniwersalna i także bardzo ciepła. Poliamid jest raczej na cieplejsze dni jesieni i zimy, ale noga w rajstopach z niego wykonanych wygląda bardzo atrakcyjnie.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze