couple-1343944_960_720

Najlepsze miejsca na pierwsze randki

Pierwsza randka to wielkie i stresujące przeżycie. Od tego pierwszego spotkania zależy jakie zrobimy wrażenie i jak potoczy się dalsza znajomość. Czy się rozwinie czy zakończy. Nie bez znaczenie pozostaje wybór miejsca spotkania. Czy są sprawdzone najlepsze miejsca na pierwszą randkę? Każdy zapewne takie miejsce zna. Na ten temat wśród internautów prowadzone są quizy i tworzone rankingi najlepszych miejsc.

Za najbardziej popularne miejsce pierwszego spotkania uznaje się restaurację. Przy dobrym jedzeniu, w miłej romantycznej scenerii stajemy się zrelaksowani i skupieni na sobie. Należy jednak poznać upodobania kulinarne zapraszanej osoby. Gdy okaże się, że jest ona wegetarianką a w lokalu serwują jedynie dania mięsne, to trudno będzie zapomnieć tak nietrafioną propozycję. Ważne jest również, żeby lokal nie okazał się krępująco drogi. Wybranka może Cię uznać za kogoś kto przechwala się zawartością portfela. Nie za drogo i nie za tanio!

Mniej oficjalnym miejsce od restauracji będzie kawiarnia lub pub. Przy kawie czy ciastku, w niezbyt zatłoczonym miejscu, wśród innych zakochanych par, będzie okazja do bliższego poznania się, potrzymania za rękę. Niech to nie będzie tylko pub typowo piwny. Z kawiarni czy pubu w każdej chwili, w razie niesprzyjającej atmosfery, możesz wyjść i zmienić lokal. Co ważne, nie czekasz długo, tak jak w przypadku restauracji, w krępującej ciszy na zamówione dania.

Jeżeli nie należysz do osób zbytnio wygadanych i obawiasz się braku tematów do rozmowy, bezpiecznym miejscem będzie kino. Zaproponuj miejsce a wybór filmu pozostaw osobie zapraszanej. Nie narzucisz swojego zdania i zarazem częściowo poznasz jej upodobania. W kinie jest ciemno, nastrojowo. Można odważyć się na pierwsze, nieśmiałe uściski, przytulanie.

Gdy wiesz, że oboje lubicie łono natury możesz zaproponować, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, park, las, łąkę. Uprzedź jednak o swoich zamiarach. Gdy dziewczyna założy szpilki, taka propozycja może być niezręczna.

W naszej kulturze przyjęło się, że to mężczyźni zapraszają kobiety na randkę, proponując miejsce. Kobieta może się zgodzić lub nie. Panowie więc, powinni mieć zawsze jakąś alternatywę. Nie chcąc wyjść na ograniczonego miejcie coś w zanadrzu. Lepiej zabłysnąć niż się ośmieszyć. Nie wybieraj też miejsc, w których często przebywasz. Gdy znajomość się urwie, nie narazisz siebie i tej drugiej osoby na niechciane spotkania. A przede wszystkim, nie zapraszaj na pierwszą randkę do swojego domu. Może to być odebrane dwuznacznie lub narazić Cię na niechciane wizyty w przyszłości.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *