praca w domu

Modna nawet w domowym zaciszu

Czy w domu trzeba się trzymać trendów mody? Może dać spokój modzie i postawić tylko na wygodę? Gdyby tak znaleźć odzież i modną, i wygodną… Najlepiej taką, która nie rujnuje portfela. W końcu nie ma powodu, by w domowym zaciszu wyglądać byle jak i wkładać na siebie byle co.

3 zasady dbania o siebie w domowym zaciszu:
  1. Zawsze trzeba uczesać włosy i zrobić porządek na głowie. Można w to wierzyć lub nie, lecz porządek na głowie pomaga utrzymać porządek w głowie. Lenistwo nie popłaca i wcale nie chodzi tu o dobry wygląd i próżność.
  2. W domu nie jest nikomu potrzebny pełny i staranny makijaż, ale jeśli ktoś bardzo to lubi, to czemu nie? Na pewno powinno się dbać o skórę, a lekki makijaż też nie zaszkodzi. Patrząc na siebie w lustrze, trzeba czuć się zadowolonym ze swojego wyglądu. Trzeba czuć się dobrze ze sobą.
  3. Zazwyczaj wychodząc z domu, starannie dobiera się garderobę i dodatki. Gdy większość czasu spędza się w domu, nie ma wielkiego sensu skupiać się na dodatkach. Watro jednak wybrać strój, który będzie wygodny i w którym będzie się wyglądać ładnie. Elegancja to nie tylko szpilki, ołówkowa spódnica i żakiet. Eleganckim można być nawet w dresie, tyle że musi być to dres dobrej jakości, czysty, dopasowany rozmiarem i dobrze wykonany.

Ludzie różnią się od siebie i różnie radzą sobie z koniecznością pozostawania w domu. Szczególnie ciężko jest tym, którzy przyjemności szukali w zakupach, spacerach, wycieczkach, aktywnym życiu. Tym, którzy przebywanie w domowym zaciszu ograniczali do absolutnego minimum, jest ciężko. Takie właśnie osoby narażone są najbardziej na zaniedbanie się. To do nich najszybciej przychodzi zniechęcenie i frustracja, to oni nie widzą sensu w tym, by wyglądać dobrze w domu. Jednak to właśnie ta grupa, najbardziej powinna trzymać się zasad, nakazujących dbanie o siebie w domowych pieleszach. Jeśli bowiem zaniedbają się, trudno im będzie powrócić do dawnej rutyny i mogą po prostu nie zauważyć, że się zaniedbali.

Nie ma znaczenia kim jesteś, jaki wykonujesz zawód i jak nudne wydaje ci się życie w domu. Nie wolno się zaniedbać, a dbanie o siebie może być nawet pewnego rodzaju terapią i uwolnić lęku przed zamknięciem w domu.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze