styl hippi

Moda w stylu hippi

Moda się zmienia. Jest to bardzo inspirujące i ciekawe. Tym razem możemy obserwować powrót mody z lat 70. i stylu hippi. Niektórym nie będzie się to podobać, inni z kolei będą zachwyceni. Na pewno ten trend nie jest nudny i daje sporo możliwości. Jak go wykorzystać i czy styl hippi jest dobry na każdą okazję?

Idea stylu hippi

Styl hippi jest to w każdym jego aspekcie styl ludzi wolnych, którzy nie chcą być nadmiernie krępowani. Chcą uczynić życie prostszym i bardziej zbliżyć się do natury. W takim duchu wybierają zarówno żywność, jak i odzież. Naturalne produkty cieszą się znacznie większą popularnością niż „poprawiane”. Nawet jeśli te „poprawki” miałyby sprawić, że wygląda się lepiej i bardziej elegancko. Hipis na pewno przedłoży wygodę i naturę, ponad elegancję i sztywne schematy.

Naturalność w modzie

Jeśli chce się skompletować szafę w stylu hipii, na pewno trzeba zwracać uwagę na materiał z jakiego wykonana jest odzież, którą się kupuje. Odzież wykonana z poliestru nie wchodzi w grę. Poliester nie ma nic wspólnego z naturą. Najchętniej wybieraną tkaniną stylu hipp jest bawełna. Bez sztucznych domieszek typu elastan.

Co musi się znaleźć w szafie hipisa?

Na pewno w garderobie hipisa nie może zabraknąć jeansów. Tutaj też nie może być domieszek elastanu i innych elastycznych tkanin. Jeansy powinny mieć wysoki stan. Szeroka nogawka najbardziej kojarzy się ze stylem hippi, ale ponieważ mówimy o powrocie, nogawki jeansów mogą być zwężane. Istotnym elementem hipisowskiej garderoby jest biała koszula lub bluzka, także wykonana w 100% z tkaniny bawełnianej. Najlepiej, jeśli jest to coś w większym rozmiarze, w fasonie oversize.

Kolejną ważną rzeczą jest kurtka. Tu można pozwolić sobie na więcej szaleństwa, bo dopuszczana jest skóra. Może być to skóra typu zamsz. Fason ramoneski jest popularny, ale lepszym pomysłem będzie lekka kurtka z frędzlami.

Choć z jeansem nie ma problemów, bo każdy w swojej szafie jeansy ma, nie można tego samego powiedzieć o sztruksie, który to materiał w garderobie hipisa jest również bardzo popularny. Sztruks także nie powinien zawierać sztucznych dodatków, sama bawełna jest wystarczająco dobra.

Jeansowe i sztruksowe kurtki/katany, są niezbędnym elementem garderoby hipisa. Przyda się też kilka kamizelek, także takich z frędzlami.

Dodatki

Choć garderoba hipisowska może wydawać się uboga, w dodatkach można pozwolić sobie na duże szaleństwa. Jeśli ktoś lubi naszyjniki, amulety, opaski na szyję… może „zaszaleć”. Styl hippi kocha się w przesadzie, jeśli chodzi o dodatki. Bardzo duże formy, bardzo duże ozdoby, wiele pierścionków, bransolety… a wszystko to można zestawić w jednej stylizacji. Nie ma zasady, która zabrania użycia kilku naszyjników zestawionych z dużymi kolczykami. Paski są szerokie, ozdobne, mogą mieć frędzle, duże klamry. Można jednocześnie założyć kilka pasków.

Apaszki i szale także są mile widziane, nie ma przeszkód, by w jednej stylizacji połączyć zarówno naszyjniki, jak i apaszkę/szal.

Kapelusz to także bardzo dobry pomysł. Może to być kapelusz słomkowy lub wykonany z filcu. 

Torebki i buty

Torebki w stylizacji hippi są duże, najpopularniejsze mają formę worka. Mogą mieć frędzle, mogą być zdobione. Powinny być wykonane albo z naturalnej tkaniny albo ze skóry.

Buty muszą być wygodne, mogą mieć obcas, ale na pewno nie będzie to szpilka. Będzie to obcas cięższy, szeroki, solidny. Bardzo popularne są drewniaki i drewniane podeszwy butów. Jeśli chodzi o buty tu też wchodzą w grę tylko naturalne materiały: bawełna, len, drewno, skóra.

Wzory i kolory w garderobie w stylu hippi

Najmodniejsze kolory to kolory naturalne: brązy, biel, żółty, zieleń, odcienie niebieskiego… wszystkie kolory jakie można zobaczyć w naturze. Wzory to także te zaczerpnięte z natury: kwiaty, motyle, panterka, skóra węża…

Styl hippi jest bardzo barwny, ale na pewno nie każdy będzie do niego przekonany. Niektórzy wykorzystają tylko pewne elementy, inni nie znajdą nic dla siebie. Na pewno jest to styl, który wraca systematycznie i wracać będzie. Polecam zwłaszcza osobom, które lubią eksperymentować i cenią naturalne tkaniny.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *