high-speed-2943518_1280

Fakty i mity na temat diet

Zanim zdecydujecie się na zmianę trybu życia lub ze zmian zrezygnujecie, warto poznać trochę teorii. Fakty i mity na temat diet niemal się równoważą. Dla naszego zdrowia ważne jest by poznać jedną i drugą stronę.

Przed wyborem diety musicie rozważyć jej wartość odżywczą, różnorodność zastosowanych w niej produktów, umiar w ich doborze i zachowanie właściwych proporcji między nimi. Oprócz tego szybkość działania diety, dopasowanie jej do trybu życia, przydatność do długiego stosowania oraz dodatkową konieczność wprowadzenia ćwiczeń fizycznych.

Fakty i mity
10 mitów na temat diet:
  1. Rezygnowanie z niektórych posiłków to dobry sposób na utratę wagi,
  2. Diety niskotłuszczowe lub beztłuszczowe dają najlepsze rezultaty.
  3. Im mniejsza liczba przyjmowanych kalorii, tym większa utrata wagi.
  4. Specjalne, dietetyczne produkty są najskuteczniejsze w zrzucaniu wagi.
  5. Produkty skrobiowe są tuczące.
  6. Jedzenie bananów, produktów mlecznych i innych późno wieczorem sprzyja tyciu.
  7. Potrawy niskotłuszczowe lub beztłuszczowe mają mało kalorii.
  8. Nie wolno jeść fast foodów.
  9. Grejpfruty, seler naciowy i kapusta są dobrymi spalaczami tłuszczu.
  10. Ziołowe produkty odchudzające pozwalają bezpiecznie gubić kilogramy.

Taki dekalog może trochę Wam namieszać, ale śledząc na bieżąco kolejne artykuły potwierdzicie jego słuszność. Każde zapisane twierdzenie oparte jest na wynikach badań i testów.

Najlepszym sposobem zachowania zdrowia i utrzymanie właściwej wagi jest prowadzenie zdrowego trybu życia. To bez wątpienia niepodważalny fakt. Niezbędny jest codzienny wysiłek fizyczny w takiej formie, jaka Wam najbardziej odpowiada. Bez tego elementu żaden reżim, głodówka czy dieta nie zdziała cudów. Może to być na przykład spacer, jazda na rowerze czy taniec. Sprzątanie czy praca w ogródku, to też aktywność fizyczna. Do niej trzeba jeszcze dołożyć zdrowy sposób odżywiania się, czyli regularne posiłki składające się z różnorodnych składników. Ważne, aby produkty były w miarę mało przetworzone i ekologiczne.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *