milosc

Miłosne amulety i talizmany

Talizmany miłosne znane są już od starożytności. Początkowo były przygotowywane przez szamanów i wróżbitów, na zlecenie konkretnej osoby. Dziś bez problemu można kupić talizman przyciągający miłość, w sklepie zajmującym się ezoteryką. Nadal jednak wtajemniczeni uważają, że najlepszymi miłosnymi talizmanami są te, które sami przygotujemy.

Jak przyciągnąć miłość i otworzyć się na uczucie

Najbardziej znanym talizmanem przyciągającym miłość – jest różowy kwarc. By móc wykorzystać wszelkie jego właściwości, należy opłukać kamień pod bieżącą wodą i delikatnie wysuszyć. Dodatkowo można wzmocnić jego działanie wystawiając go na światło księżyca, w czasie wtorkowej pełni. Różowy kwarc, to jeden z najsilniejszych talizmanów miłosnych, a kiedy doda się do niego cyrkonie lub diamenty zapewni się sobie powodzenie, we wszelkich przedsięwzięciach związanych z miłością.

Własne talizmany miłosne

Najbardziej cenione są własne talizmany miłosne, wykonane osobiście przez kogoś, kto pragnie zdobyć miłość lub przez wróżkę, zajmującą się urokami miłosnymi. Najprostszy talizman wykonany jest z kawałka materiału. Na kartce wpisuje się imię ukochanej osoby, potem zawiązuje w węzełek i nosi go stale ze sobą. W większości talizmanów miłosnych pojawia się jakiś rodzaj węzełka lub sakiewki. Chodzi o to, by związać na zawsze dwie osoby. Być może sam węzełek jest wystarczającym talizmanem, wtedy gdy nosimy go stale przy sercu i dotykamy myśląc o ukochanej osobie.

Jak zatrzymać miłość na zawsze

Zakochani na całym świecie stosują miłosną kłódkę, jako talizman mający zapewnić wieczną miłość. Zwyczaj ten prawdopodobnie narodził się we Florencji, w okresie Średniowiecza. Pierwsza para kochanków, która wykorzystała ten rodzaj magii, wygrawerowała swoje imiona na zwyczajnej kłódce, kłódkę tę przypięła do balustrady mostu, a klucz wrzuciła do rzeki. Od wieków zakochani wykorzystują ten rytuał, by zatrzymać miłość. Praktycznie każde miasto może się dziś pochwalić posiadaniem mostu zakochanych.

Miłosna magia w czasach współczesnych jest równie popularna jak dawniej, być może dlatego, że dużo łatwiej jest zdobyć uczucie niż zatrzymać je na zawsze.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *