horoskop

Miłość według astrologii – Twoje mocne i słabe strony

Baran

Jesteś osobą dynamiczna, pełną energii i nowych pomysłów. Masz niewyczerpany apetyt na życie, ciągle chcesz więcej, nigdy się nie nudzisz i z tobą też nie można się nudzić. Przyciągasz innych ludzi otwartością i szczerością. Cenią twoje towarzystwo, wielu jest pod twoim urokiem. Możesz panować nad innymi o ile nieco pohamujesz swój temperament. Jesteś płomieniem, namiętnością. Nie masz zahamowań, chcesz by twój partner był tak samo otwarty jak ty. Odpycha od ciebie to samo co na początku pociąga. Stały pęd do przodu, brak potrzeby stabilizacji, odpowiedzialność jest dla ciebie ciężarem.

Byk

Byk otrzymał od Wenus wiele darów, które sprawiają, że tworzy związki trwałe, silne oparte zarówno na czystej miłości jak i na namiętności. Byk pragnie wszystkiego co najlepsze, ale potrafi też wiele ofiarować. Kusisz innych szczerością, stałym, niezmiennym charakterem, powagą, która pozwala mieć nadzieję na coś trwałego. Jednocześnie jesteś osobą obdarzoną wielką wyobraźnią i magnetyzmem. Potrafisz sprawić, że twój partner stanie się namiętnym kochankiem. Umiesz rozbudzać uczucia, potrafisz uczyć jak odczuwać emocje. Twoją słabą stroną jest zbyt wielka zaborczość, czasem pragniesz ingerować w każdy aspekt życia partnera.

Bliźnięta

Jesteś jak „żywe srebro” trudno ci się oprzeć. Twoja siła leży w słowie, potrafisz nim oczarować patrząc równocześnie w oczy osoby, którą pragniesz zdobyć. Jesteś najlepszym uwodzicielem w zodiaku i nie jest istotne tutaj to, czy uchodzisz za osobę o atrakcyjnej powierzchowności. Przy tobie płeć przeciwna potrafi zapomnieć o wszystkim, także o tym co jest dobre i co złe, co jest właściwe, a co gorszące. Tutaj właśnie kryje się niebezpieczeństwo twojego uroku. Ludzie pod jego wpływem robią głupstwa, których potem bardzo żałują, a ciebie mogą oskarżyć o to, że rujnujesz ich życie. Jesteś zdobywcą, szarość kolejnych dni i lat osłabia twoje uczucia, szybko się nudzisz.

Rak

Twoja siła leży w subtelności i w tym, że zawsze wydajesz się poza zasięgiem, jak ktoś odległy, niedostępny. Często pozwalasz się kochać, stopniowo angażując własne uczucia, ze strachu przed zranieniem. Twoje największe atuty to romantyczna natura, takt, szczerość i empatia. Potrafisz delikatnie oczarować. Rzadko bywasz ofiarą miłości ponieważ zwykle starasz się kontrolować sytuację. Jeśli źle wybierzesz partnera to nie ze względu na impuls, ale dlatego, że nie możesz przewidzieć wszystkiego. Największą twoją wadą jest ukrywanie emocji i głębokich uczuć, nie tylko tych pozytywnych, ale także urazy, frustracji i gniewu. To wszystko może sprawić, że twoje serce pewnego dnia zrobi się chłodne.

Lew

Twoim atutem jest spontaniczność, prawdomówność, otwartość i dziecięca naiwność, połączona z ciekawością świata. Jesteś idealnym partnerem dla kogoś kto cierpi na nudę, bo z tobą nigdy nie będzie się nudził. Nie ma dla ciebie takiego wyzwania, którego nie przyjmiesz. Kiedy kochasz jesteś hojny, czuły i namiętny. Partner może też liczyć na twoją lojalność. Masz jednak pewne wady, które po jakimś czasie stają się irytujące. Nie jesteś byt odpowiedzialny i lubisz ryzyko w rożnych dziedzinach życia. Nie jesteś typem „ciułacza” więc oszczędzanie nie należy do twoich specjalności, żyjesz z dnia na dzień, co nie dla wszystkich jest atrakcyjne.

Panna

Jesteś partnerem, na którym zawsze można polegać, ale wymagasz od towarzysza życia tego samego. Nie szukasz romansów i flirtów, nie potrafisz się w takich sytuacjach odnaleźć. Twoje zalety to przede wszystkim uczciwość i delikatność. Masz wiele do ofiarowania jednak twój partner musi być bardzo czuły byś naprawdę się przed nim otworzyła i zaufała. W miłości jesteś na dobre i na złe, ale to „złe” ma swoje granice. Twój rozsądek bardzo mocno ingeruje w sprawy uczuciowe i nie pozwala ci na to by dać się unosić destrukcyjnym uczuciom. Rozsądek chroni cię w życiu, jednak w miłości nie pozwala na eksperymenty i namiętności, co może cię czynić partnerem nudnym.

Waga

Jesteś bardzo atrakcyjna, nie masz więc problemów ze znalezieniem partnera. Nie każdy jednak spełnia twoje bardzo wygórowane wymagania. W miłości jesteś oddana, namiętna, balansujesz pomiędzy czułością, a szorstkością. Przyciągasz i odpychasz. Starasz się zachować równowagę, jednak nie lubisz wciąż powtarzać tych samych schematów. Jest w tobie wiele namiętności, które skłaniają cię do eksperymentów. Może się więc okazać, że nie przestrzegasz dokładnie reguł wierności w związku, jednocześnie nie posuwając się zbyt daleko. Twoje wady to przede wszystkim ograniczenia jakie sama na siebie nakładasz. Czasem krępujesz swoją wyobraźnię, po to by nie uważano cię za osobę dziwną.

Skorpion

Zaborczość i namiętność to podstawowe cechy Skorpiona w miłości. Namiętnie kocha i w taki też sposób potrafi nienawidzić. Kiedy starasz się o czyjeś uczucia nie ustajesz w zabiegach. Twój partner jest oczarowany atencjami jakimi go obdarzasz. Może bardzo łatwo odnieść wrażenie, że jest dla ciebie całym światem i bardzo szybko planować stały, poważny związek. Ty kiedy chcesz kogoś zdobyć potrafisz zrobić niemal wszystko, jednak czasem okazuje się, że ktoś daje ci więcej niż chcesz. Twoją wadą w miłości jest to, że szybko się nudzisz. Im więcej czasu i uczuć poświęcasz przy zdobywaniu partnera, tym częściej obliczasz czy to ci się opłacało. Po okresie adoracji partnera to ty sam chcesz być adorowany, ale nie zawsze dostajesz to czego chcesz.

Strzelec

Lubisz związki niebezpieczne, nieszablonowe, nie mieszczące się w określonym schemacie, dlatego często angażujesz serce w przygody, które nie zawsze dobrze się kończą. W miłości cechuje cię namiętność, lubisz przekraczać granice, a czasem nawet szokować, jesteś otwarty na eksperymenty, gotowy podjąć każde ryzyko, z tobą nie można się nudzić. Jednak jeśli zaczynasz wątpić w partnera, natychmiast w twojej głowie rozlegają się dzwonki alarmowe ostrzegające cię przed całkowitym zaangażowaniem. Strzelce rzadko kiedy mają złamane serce, ponieważ potrafią w porę wycofać się tam, gdzie inni już dawno stracili możliwość odwrotu. Twoją wadą jest to, że dość szybko się nudzisz w stabilnych relacjach i pragniesz odmiany. Twój partner z reguły musi akceptować ten stan lub odejść.

Koziorożec

Potrafisz sprawić, że ten kogo wybierzesz poczuje się jak król. W miłości dajesz bardzo wiele, nie stawiasz ograniczeń. Choć nie jesteś bardzo namiętny twoje serce jest gorące i jeśli tylko dopuścisz je do głosu nikt nie jest w stanie ci się oprzeć. Twoim atutem jest dar przekonywania, rozmowy – nie flirtu. Sprawiasz wrażenie osoby bardzo poważnej, pewnej, czułej, o gorącym sercu. Ci których obdarzasz uczuciami naprawdę uważają się za wyróżnionych. Kochasz całkowicie i bez zastrzeżeń. Możesz mieć złamane serce jeśli źle ulokujesz uczucia. Twoją wadą jest ukrywanie uczuć za maską rozsądku. Jeśli ktoś nie zna cię zbyt dobrze może uznać, że twoje serce jest chłodne w czasie gdy plonie w nim największy ogień. Można nazwać cię zimnym, gdy nie pozwalasz sobie na okazywanie uczuć.

Wodnik

Nieprzewidywalność i spontaniczność to cechy, które przyciągają do ciebie ryzykantów oraz osoby, które boją się nudy. W miłości jesteś jak pożar. Trudno nad tobą zapanować, nie wiadomo gdzie kończy się miłość, a zaczyna walka. Wpadasz w skrajności od czułości do ataków zazdrości. Lubisz dominować w związku i czuć się zwycięzcą. Przyciągasz bardzo różnych ludzi, ale ciebie zadowoli tylko ktoś równie silny i nieobliczalny jak ty. Nie tworzysz spokojnych, stabilnych związków, w każdej relacji są skrajne uczucia, które dość często uwalniasz. Ta sama spontaniczność i namiętna natura, która jest twoją zaletą, może się też stać tym co do ciebie zniechęca. Kiedy atakujesz partnera z jakieś powodu zawsze dążysz do eskalacji konfliktu, nie po to by coś się wyjaśniło, ale po to by coś zburzyć, zniszczyć, unicestwić.

Ryby

Każdy kto był zawiedziony w miłości, kto miał złamane serce, może znaleźć w tobie lek na wszelkie bolączki. Jednak z twojej strony istnieje niebezpieczeństwo, że będziesz tylko szpitalem dla złamanych serc, z którego ludzie po jakimś czasie wychodzą, by szukać szczęścia w innym miejscu. Dajesz bardzo wiele, ale nie potrafisz wymagać. W miłosnych relacjach tak samo ważne jest dawanie jak i branie. Partner musi czuć, że czegoś potrzebujesz. Nie możesz być jedynie altruistą. Musisz mieć w sobie egoizm, który skłoni partnera do tego by zabiegał o twoje względy. Choć dajesz tak wiele można cię uznać za nudną, bezpieczną przystań, która porzuca się dla przygody.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *