girls-1487825_1280

Czy medycyny estetycznej trzeba się bać?

Jeszcze kilkanaście lat temu temat operacji plastycznych był tematem tabu. Jeżeli już ktoś się na taki zabieg zdecydował, trzymał swoją decyzję w tajemnicy. Zwykły szary człowiek, poddający się zabiegom medycyny estetycznej uznawany był za snoba, ślepo podążającego za modą, naśladującego celebrytów, aktorów i inne sławy. Dzisiaj medycyna estetyczna stanowi część naszej kultury. Stała się powszechna i coraz tańsza. Rozmowa o ewentualnym zabiegu nie jest już skrzętnie skrywaną tajemnicą.

Sam termin „chirurgia plastyczna” oznacza z łaciny „do formy” i nie musi oznaczać, jak to się utarło, tylko poprawiania urody.

Profesjonalne kliniki i gabinety medycyny estetyczne gro zabiegów wykonują w celu przywrócenia normalnego wyglądu twarzy i ciała. Leczą nie tylko ciało ale i duszę. A co za tym idzie, powrotu do funkcjonowania w środowisku. Dzisiaj to są profesjonalni lekarze, którzy za motto życiowe stawiają sobie słowa przysięgi lekarskiej.

Mimo to, nadal bez problemu akceptujemy korekcję zajęczego podniebienia, odstających uszu, usunięcie deformacji twarzy i ciała, blizn, a z przymrużeniem oka podchodzimy do pozostałych, typowo estetycznych zabiegów.

Czy jest to słuszne? Nie do końca. Dla osób nieakceptujących swojego wyglądu często zabieg plastyczny jest po prostu wyleczeniem z kompleksów i wyjściem z cienia. Jest to problem, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Zbyt małe piersi albo ich całkowity brak zabija kobiecość. Nie każdej kobiecie wystarczy dobry push-up, aby czuć się dobrze we własnym ciele. Lifting twarzy może przywrócić wiarę w siebie, bo czujemy się młodsze i atrakcyjniejsze.  Odsysanie tłuszczu może zmotywować do diety, aktywności fizycznej i zmiany trybu życia na zdrowszy. Czy to nie są zalety medycyny estetycznej?

Każdy zabieg plastyczny poprzedzany jest szczegółowymi badaniami laboratoryjnymi i psychologicznymi. W profesjonalnej klinice lekarz nie kładzie pacjenta na stół spełniając jego koncert życzeń. Na początku wyklucza wszelkie zagrożenia, eliminuje uzależnienia od operacji, przedstawia pacjentom wszelkie za i przeciw. Gdy, zarówno pacjent, jak i lekarz, uzna zabieg za bezpieczny i potrzeby, zapada decyzja.

W dobie Internetu, portali społecznościowych istnienie możliwość zasięgnięcia opinii o danej klinice i konkretnym lekarzu. Mimo ogromnego postępu w rozwoju tej gałęzi medycyny, warto posiłkować się wrażenia pacjentów, którzy raczej nie udzielą sztucznej rekomendacji. Prędzej skrytykują niż pochwalą. Liczne głosy krytyki pod adresem danego gabinetu, powinny zaniepokoić.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *