animal-1769728

Magia kolorów

Nie w każdym kolorze nam do twarzy. To jest oczywiste. Jednak nawet jeśli jakiś kolor nie będzie pasował do naszej karnacji czy osobowości, zawsze można wybrać dodatek w barwie, która poprawia samopoczucie, wycisza, dodaje energii, daje nadzieję.

Zielenie

Osoby, których życie najbardziej zależy od tak zwanego „łutu szczęścia” czyli handlowcy, osoby wykonujące niebezpieczną pracę, w której narażone jest ich życie, mają skłonność do wybierania koloru zielonego. Ten kolor wybierają także instynktownie ludzie, którzy pragną zmian w swoim życiu. Czekają na lepszą pracę, miłość, dziecko, poprawę sytuacji finansowej. Każdy z tych ludzi wraz z nadzieją, potrzebuje także dawki energii i dawki spokoju. Energie zapewnią w tym przypadku kolory w tonacjach czerwieni i intensywnego pomarańczu. Natomiast spokój i ukojenie znaleźć można w błękitach i odcieniach niebieskiego.

Czerwienie

Kolory z palety czerwieni, nie są przeznaczone dla osób szczególnie energicznych, a na pewno nie dla ludzi bardzo impulsywnych, którzy zanim pomyślą – mówią. Wybieranie takich barw przez tę właśnie grupę ludzi, sprawi że będą oni postrzegani jako szczególnie męczący.

Czerwienie to kolory, które bardzo łatwo skupiają na sobie uwagę, dlatego powinny ich unikać osoby, które z pewnych przyczyn chciałby zachować anonimowość. Jest to idealna paleta dla: mówcy, managera, nauczyciela. Kogoś kto pragnie skupić na sobie uwagę, utrzymać autorytet. Nie tylko sposobem mówienia, czy osobowością, ale także sposobem ubierania się.

Czerwienie to kolory, które przynoszą dobry nastrój i sprawiają, że czujemy energię. Powinni je wybierać ludzie nieśmiali. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dzięki czerwieniom łatwo znaleźć się w centrum zainteresowania. Dlatego właśnie lepiej tę barwę stosować w dodatkach i biżuterii.

Niebieski

Błękity i odcienie niebieskiego, to paleta barw dla osób, które wykonują prace wymagające szczególnej uwagi, stabilności emocjonalnej i koncentracji. Nieprzypadkowo błękit jest kolorem wybieranym chętnie przez lekarzy i pielęgniarki.

Niebieski wycisza i uspokaja. Jednak dla osób bardzo energicznych, bywa męczący. Są one zirytowane już wtedy, gdy widzą taki zestaw kolorystyczny. By jednak odrobinę okiełznać drzemiącą w nich energię i sprawić, by byli postrzegani jako osoby pewne siebie i ludzie mający świadomość swoich czynów, powinni oni w swoim otoczeniu i w dodatkach do strojów, zaplanować więcej błękitów i odcieni niebieskiego.

Różowy

Różowy i jego odcienie, to kolory najchętniej wybierane przez tych, którzy pragną w swoim życiu więcej romantyzmu. Tych, którym brakuje miłości, chcą ją zdobyć i utrzymać. Z kolorem różowym jest trochę tak, jak z kolorem zielonym. Przynosi nadzieję, ale nadzieję na miłość. Osoby, które miłości poszukują, zawsze powinny mieć przy sobie coś różowego, nawet jeśli będzie to tylko drobna biżuteria.

Różowy jest też kolorem czystości intencji, więc jest tu pewien element magii sympatycznej. Gdy szukamy miłości, otaczamy się kolorem różowym. Nie tylko dlatego, by zapewnił nam szczęście w znalezieniu partnera, ale także dlatego, by zapewnił nam czyste intencje osób, które ofiarują nam miłość.

Biel i fiolet

Najczęściej te właśnie kolory wybierają osoby bardzo silne psychicznie. Ludzie polegający na swoim rozsądku, nie skłonne do wahań nastrojów, ani też do porywów romantyzmu. To kolory dla tych, w których życiu nie ma miejsca na spontaniczność, a pragną wyłącznie szczerości i prawdy. Magia sympatyczna tych kolorów pomaga ludziom, mającym problemy z koncentracją, skłonnym do spontanicznych działań i nadmiernej ekscytacji.

Dzięki takiej palecie barw łatwiej kierować się w codziennym życiu rozsądkiem. Łatwiej też pobudzić intuicję i głęboko ukrytą mądrość, która wskaże właściwe wybory.

Granaty, czernie, grafity, ciemne brązy

Dla kogo są głębokie granaty, czernie, grafity i ciemne brązy? Są to kolory dla ludzi bardzo zrównoważonych, pewnych siebie i swoich racji. Kolory dla osób, które potrafią powściągać swoje energie oraz je uwalniać – wtedy, gdy same tego chcą. Ludzi, którzy panują nie tylko nad swoim życiem, ale też nad otaczającym ich światem.

Co się stanie jeśli takich kolorów zaczną używać ludzie niepewni siebie, którym brakuje energii, inspiracji lub motywacji? Może to się skończyć dla nich nawet depresją. Żyjąc na naszej szerokości oraz długości geograficznej, należy się liczyć z tym, że sama natura dostarcza nam wielu depresantów. Nie powinniśmy jeszcze wzmacniać tego działania, dobierając kolory, które nas przygnębią. Nie należy też kierować się tylko i wyłącznie tym co mówi moda. Jest w niej tyle trendów, że każdy, niezależnie od tego jaką ma fantazję, może wyglądać modnie.

Granat, czerń i grafit, to paleta kolorów uznawanych za symbole elegancji. Pamiętajmy jednak, że nie tylko one. O elegancji decyduje przede wszystkim doskonały krój i materiał, a nie kolor. Jeśli osoby, które i tak mają już problemy z przystosowaniem się do rzeczywistości, kłopoty rodzinne lub finansowe, zaczną w swojej garderobie nadużywać czerni, granatów i grafitów, mogą wpaść w jeszcze poważniejszych dołek emocjonalny i psychiczny.

Jeśli mamy taką możliwość powinniśmy sobie pomagać, lecząc się kolorami. Wybierać trzeba te, które poprawią nam nastrój lub pomogą się wyciszyć.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *