dresses-53319_1920

Kupujemy odzież wiosenną – na co zwracać uwagę

Wiosną lubimy odświeżyć swoją garderobę. Choć nie wiadomo dlaczego, ale tradycją w naszym kraju jest kupowanie nowych ubrań na Święta Wielkanocne. Zrzucając zimową garderobę, chcemy wyglądać ładnie i modnie. Ubrania z ubiegłego sezonu niekoniecznie na nas pasują i nie zawsze są modne. Czekają nas zakupy. Jedni to lubią, inni – nie. Od czego zacząć? Jak się przygotować? Na co zwrócić uwagę?

Zrób listę!

Na początku zrób listę, co konkretnie chcesz kupić, czego potrzebujesz ty sama i członkowie rodziny. Zapisz wymiary aby uniknąć mierzenia ubrań w nieodpowiednim rozmiarze. Zrób rekonesans: co jest modne, gdzie są jeszcze promocje, czy nie prościej i taniej byłoby kupić przez Internet.

Jeżeli zdecydujesz się na zakupy bezpośrednie i na dodatek musisz na nie iść z dzieckiem, do minimum ogranicz ilość sklepów, do których się wybierasz oraz przestrzegaj zrobionych wcześniej planów.

A może zakupy online?

Zakupy w internecie są dla nas obecnie wygodniejsze. Od niedawna, po zmianie przepisów, mamy prawo do zwrotu nieużywanego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od jego otrzymania. Zakupy w realnych sklepach też mogą oferować taką możliwość, ale zależy ona wyłącznie od dobrej woli sprzedawcy. Coraz więcej sklepów oferuje terminy od 7 do nawet 90 dni na zwrot nieużywanych towarów. Dzięki temu możemy wybrać kilka artykułów i w spokoju zacisza domowego zmierzyć je, po czym odpowiednie zatrzymać, a niedobrane zwrócić. To duża wygoda, gdyż wybierając się na zakupy odzieży wiosennej, ubrani jesteśmy jeszcze w grube, zimowe ciuchy. Każda przymiarka, to prawdziwy wysiłek. Dla własnego spokoju upewnij się u ekspedientki, czy możliwość zwrotu jest oferowana w tym konkretnym sklepie.

Jak wybierać wiosenną odzież?

W kręgu naszego zainteresowania pozostaje odzież wiosenna. Jaka ona powinna być, żeby nie była powodem rozczarowania, wyrzutów sumienia? Przede wszystkim wygodna i lekka. Musimy przygotować się na zmienną pogodę. Jak to wczesną wiosną bywa w naszym kraju. Raz lato, raz zima.

Wybierając kurtkę czy płaszczyk zwróć uwagę z czego jest wykonana, czy nie jest za gruba, czy przepuszcza powietrze. Najlepiej jeśli ma odpinaną podpinkę. Takie dłużej ponosimy i będą bardziej uniwersalne. Nie sugerujmy się tylko szybko przemijającą modą. Ważniejsze powinno być dla nas to, czy dana rzecz pasuje, współgra z naszą garderobą, czy jest odpowiednia do naszej figury a przede wszystkim, czy czujemy się w tym dobrze.

Nie kupuje się czegoś tylko dlatego, że jest „trendy”. Później może okazać się, że dana rzecz do niczego Ci nie pasuje lub po prostu nie pasuje do ciebie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *