kraków4

Kraków – odwiedź kulinarną stolicę Polski

Każdy zna Kraków. Uczymy się o nim na lekcjach historii i geografii. Jest to jedno z najważniejszych i największych miast Polski.

Miasto, które było niegdyś stolicą i siedzibą królów, dziś także jest stolicą. Tym razem jednak nie chodzi o urzędy państwowe. Kraków to kulinarna stolica Polski. Dotychczas nie znalazłam podobnego miasta w Polsce. To tutaj powinni przyjeżdżać smakosze.

Kraków „restauracjami stoi”. Jest w tym twierdzeniu wiele prawdy. Jeśli jesteś głodny, praktycznie na każdym kroku napotkasz restaurację. Reprezentują one różny poziom, ale ważne jest to, że serwują różnorodne potrawy i nawet ci, którzy nie mają zbyt wiele pieniędzy, mogą bez problemu znaleźć coś dla siebie.

W Krakowie jest też wiele barów typu „fast food”, które o dziwo także robią smaczne jedzenie. Piszę „o dziwo”, ponieważ fast food zwykle kojarzy się nam z jedzeniem byle jakim, którego jedynymi zaletami jest niska cena i szybkość przygotowania. Najlepsze fast foody jakie jadłam, zjadłam właśnie w Krakowie.

Bardzo ciekawe jest to, że Kraków ma w Europie opinię miasta, gdzie można się dobrze zabawić, zjeść i wypić. Znacznie częściej mówi się o nim w tym kontekście, niż w kontekście historii, zabytków i kultury. Jest to być może dla Polaków dziwne, ale ja także szybko zrezygnowałam ze zwiedzania zabytków, na rzecz zwiedzania smaków. Kolejne moje pobyty w Krakowie zawsze łączyły się właśnie z kulinariami, nie zaś z kulturą, sztuką, czy zabytkami.

Zachęcam, by na Kraków spojrzeć w ten właśnie sposób. Zobaczyć w nim stolicę smaku i cieszyć się nie tylko zabytkami, ale też smakami, które można tu znaleźć, a które niekoniecznie znajdzie się w innych polskich miastach.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze