modajesień

Kolory na sezon jesień/zima

Każdy lekko zmęczony miłościwie nam panującym od kilku sezonów beżem, będzie zachwycony informacją o detronizacji tego nieco już męczącego koloru.

Beż jest w trendach i nie można liczyć, że zniknie. Panował tak długo, że przez najbliższe 100 lat powinien pozostać w kanonie kolorów podstawowych. Do tego kanonu wchodzą zwykle kolory bezpieczne, które nawet ktoś nie znający się na modzie, może dowolnie łączyć z innymi kolorami. Nie potrafię wyobrazić sobie koloru, który źle pracowałby z beżem. To chyba nawet nie jest możliwe. Przejdźmy jednak do bardziej interesującego tematu, czyli idealnych par kolorystycznych na sezon jesień/zima 2019/2020.

https://www.instagram.com/p/B3mo5xugyrB/

Czerń i czerwienie

Duet można powiedzieć tak klasyczny, że aż nudny. Jednak w ostatnich latach na wybiegach ta akurat para nie była zbyt mocno widoczna. Może poza Valentino, który zawsze tę akurat parę gdzieś przemyci.
Czerń i czerwień to klasyka. Mówi się, że tę parę wybierają osoby, które chcą być zauważone, mocne charaktery, wyraziste osobowości.

https://www.instagram.com/p/B4K2VOzBB8b/

Brązy i szarości

Kolor brązowy i kolor szary to według potocznej opinii kolory, w których się ukrywamy. Kolory dla osób nieśmiałych, które nie chcą być nadmiernie widoczne, chcą „wtopić się w tłum”.
Nie jest to prawda. W dzisiejszych czasach kolorem dla osób nieśmiałych i niepewnych siebie jest czerń.
Szarość jest w kanonie kolorów eleganckich, pasujących na każdą okazję. Odcieni szarości jest wiele, warto wybrać ten, który najbardziej pasuje do karnacji. Szarość bardzo ładnie wycisza wszelkie zaczerwienienia na twarzy. Jeśli więc twarz robi się czerwona przy wysiłku lub podczas jedzenia, występują problemy z trądzikiem, jest skłonność do rumieńca – warto wybierać w kolorze szarym: koszule, podkoszulki, marynarki, swetry, szaliki, czapki, kurki i płaszcze.

https://www.instagram.com/p/B4LD6Y4AID5/

Biel i czerń

Biel i czerń to duet klasyczny i choć niektórzy na pewno uważają go za nudny, w tym sezonie ponownie będzie modny. Jednak będzie to nieco inna odsłona tego duetu. Tym razem biel będzie dominująca. Czerń pozostanie w dodatkach i jako akcenty.

https://www.instagram.com/p/B4LOevaIgmr/

Pomarańcz i beż

Pomarańczowy to kolor, który stopniowo pojawiał się od 2 sezonów, stając się coraz bardziej widocznym. W tym sezonie będzie on bardziej dominujący i jeśli macie ochotę na stylizacje z wykorzystaniem tylko jednego kolory, pomarańcz jest dobrym wyborem. Dla tych z was, którzy mają w szafach wiele beżu, pomarańcz będzie strzałem w dziesiątkę. Nada beżowi nowego, modnego sznytu i każdą stylizację odświeży. Umiejętnie wybrana odzież w kolorze pomarańczowym posłuży na pewno dłużej. Wygląda na to, że nie pożegnamy się tak szybko z kolorem pomarańczowym. Inwestowanie w dodatki w tym właśnie kolorze, także nie będzie błędem.

https://www.instagram.com/p/B4IrVr1qq6-/

Oliwka/khaki i bordo

Kolor khaki także towarzyszy nam od kilku sezonów. Projektanci łączą go w pary z wieloma różnymi kolorami. Zdarza się, że kolor khaki i militarny fason, jest połączony z dodatkami w kolorze różu, amarantu i fuksji. W obecnym sezonie najmodniejszym połączeniem jest kolor khaki i bordo. Kolory wina także od jakiegoś czasu nie znikają z pokazów. Zwłaszcza widać je w kolekcjach jesiennych.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *