Swiat zmiany

Jesteś nikim i nie możesz niczego zmienić?

Ile razy w życiu słyszymy, że świat jest, jaki jest i niczego zmienić się nie da? Ile razy ktoś Ci powiedział, że wszystko załatwia się po znajomości, zawsze tak było i zawsze tak będzie? A czy Tobie też mówiono, że „jak się urodziłeś pod stołem, to na stół nie wejdziesz”?

Świat się nie zmienia? Świat zawsze jest taki sam?

Jednym z największych kłamstw, jakie słyszymy w życiu, jest kłamstwo na temat niezmienności świata i jego reguł. Świat zmienia się cały czas. Tylko od Ciebie zależy, czy będziesz autorem zmian, czy po prostu zaakceptujesz to co jest, nawet jeśli to, co się dzieje wokół Ciebie wydaje ci się złe.
Ludzie, którzy wmawiają Ci, że świat się nie zmienia i zawsze obowiązują w nim te same zasady, mają w tym jakiś cel. Nie są altruistami pragnącymi Cię chronić i zapewnić Ci bezpieczeństwo. Zwykle chronią tylko siebie, a interesuje ich jedynie ich własne bezpieczeństwo i dobra pozycja społeczna. Ty interesujesz takich ludzi o tyle, o ile będziesz grzecznym trybikiem, w maszynie, którą kieruje ktoś inny.

„Spontaniczny” ruch społeczny

O tym jak się tworzy „spontaniczne” zgromadzenia, można się było nauczyć, obserwując marsze kobiet, zwolenniczek aborcji. Okazało się, że liderkom „spontanicznych” manifestacji, nie zależy na wolności kobiet, nie dbają o możliwość aborcji, a jedyne co je interesuje, to pozbycie się problemów finansowych oraz zrobienie pierwszych kroków na drodze kariery politycznej.
Stworzyła się bardzo korzystna sytuacja i wykorzystały ją osoby, które nie zamierzały siedzieć cicho i grzecznie, ale postanowiły wykorzystać szansę na stworzenie dla siebie lepszej przyszłości i bezpieczeństwa finansowego.

To nie był tylko jeden „spontaniczny” ruch. Takich „spontanicznych” ruchów, w dziejach świata było znacznie więcej.
Jednym z najbardziej znanych bohaterów takiego „spontanicznego” ruchu jest Adolf Hitler. Człowiek ten był zwyczajnym kapralem, jednak mocno przeżył upokorzenie, jakie spotkało Niemcy, w wyniku przegranej w czasie I Wojny Światowej. Podobno przesiadywał w knajpach, pił piwo i narzekał, jak bardzo Niemcy zostały upokorzone. W końcu zebrał wokół siebie grupę tak samo sfrustrowanych osób i zaczęła się budowa III Rzeszy Niemieckiej. Hitler nie był kimś nadzwyczajnym, a mimo to udało mu się podpalić świat. To bezpośredni dowód na to, że nawet gdy mówią Ci, iż jesteś nikim, możesz coś zmienić. Nie musisz bezwzględnie akceptować tego co się dzieje i godzić się na wszystko.

Reguły świata

Regułą świata, której faktycznie zmienić się nie da, jest to, że ten, kto zawsze jest grzeczny i nigdy o nic nie walczy, faktycznie nigdy niczego nie dostanie i nie ma szans, by zmienić cokolwiek. Jeśli nie boisz się walczyć, jeśli nie będziesz godzić się na wszystko, co spotyka Ciebie lub kogoś na kim Ci zależy, wcześniej czy później wygrasz. Będziesz osobą szanowaną, z której zdaniem inni się liczą. Niezależnie od tego, czy uda Ci się „dobrze ustawić”, czy nie, na szacunek zawsze możesz liczyć. Świat jest bowiem okrutny i nie szanuje tylko tych, którzy o nic nie walczą i na wszystko się godzą.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *