feather-3010848_1280

Jasnowidzenie

Jasnowidzący, tak jak wróżbici i szamani pojawiali się w każdej cywilizacji. Najsłynniejszą jasnowidzącą, znaną nam z literatury była – Kasandra. Najbardziej uzdolnionym Polakiem, który posiadał dar jasnowidzenia był Stefan Ossowiecki. Jasnowidzenie może pomagać w roziązywaniu różnego rodzaju problemów. Jednak osoby jasnowidzące, często nie potrafią zmienić przyszłości, nawet własnej. 

Jasnowidzenie to umiejętność wykorzystania wiedzy pozazmysłowej w życiu codziennym. Uważa się, że osoby obdarzone prawdziwym darem jasnowidzenia znają zdarzania z przeszłości oraz potrafią przepowiedzieć przyszłość. Niestety wielu jasnowidzących, posiadających bardzo duży dar, nie zawsze umie zinterpretować własne wizje. Stąd właśnie rodzą się wszelkie wątpliwości dotyczące jasnowidzenia. Czy jest to hochsztaplerka, czy prawdziwy dar?

Nad jasnowidzeniem i jasnowidzącymi prowadzono bardzo intensywne badania w okresie zimnej wojny. Naukowcy radzieccy i amerykańscy posługiwali się różnymi rodzajami środków odurzających, które miały pobudzać sektory mózgu, odpowiedzialne za zdolności paranormalne. Między innymi w ten sposób powstała pigułka LSD.

Niejasne wizje przyszłości

Najsłynniejszą księgą wizji jest niewątpliwie dzieło Nostadamusa. Wielu próbowało już oczytać z niej przyszłość, lecz zwykle możemy zrozumieć opisane wizje dopiero wtedy, gdy się zrealizują. Według Nostadamusa czeka nas koniec świata, gdy nadejdzie trzeci antychryst. Warto zauważyć, że koniec świata przepowiadali także inni jasnowidzący jak: Mario de Sabato, czy też Edgar Cayce, żadna z tych przepowiedni – jak do tej pory – się nie zrealizowała. Być może, tak jak to przepowiedział Nostradamus zagrożenie zrodzi się na wschodzie gdzie wybuchnie trzecia wojna światowa, oznaczająca zagładę ludzkości.

Jasnowidzący i poszukiwania zaginionych

Odkąd zaczęto traktować jasnowidzenie jako realny dar, który można zmierzyć i sklasyfikować, coraz częściej z usług jasnowidzących korzysta policja. Naturalnie trudno jest zdobyć zaufanie stróżów prawa, jednak osoby obdarzone prawdziwym darem jasnowidzenia, często działają na zlecanie policji. Takim człowiekiem był wspomniany wyżej Stefan Ossowiecki. W przypadku osób zaginionych, jasnowidz wykorzystuje przedmioty należące do tej osoby, jej zdjęcie a nawet rozmowy z rodziną. Niestety w przypadku poszukiwań osób zaginionych pojawia się także problem z interpretacją wizji. Jasnowidz może zobaczyć w swojej wizji ciemne pomieszczenie piwniczne, ale nie potrafi wskazać jego lokalizacji konkretnie. Najważniejszą jednak zaletą osób jasnowidzących jest jednak to, że potrafią z bardzo dużym prawdopodobieństwem określić czy poszukiwana osoba żyje. Dla rodzin zaginionych, jest to bardzo ważne.

Jasnowidzący mogą także odnajdywać skradzione przedmioty, dzieła sztuki, czy też zaginione pamiątki rodzinne. Jednak największa siła osób obdarzonych darem jasnowidzenia leży w ich umiejętności leczenia duszy. Znając przeszłość i przyszłość osoba jasnowidząca jest jak terapeuta, który postawi diagnozę i znajdzie odpowiednie lekarstwo.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *