beautiful-woman-1435546_1920

Jak wyglądać młodziej?

Przekroczyłaś już magiczną datę czterdziestych urodzin i myślisz, że teraz, to już „z górki”? Nie musisz tak myśleć, bo przy pomocy niewielkich trików możesz odjąć sobie kilka, a nawet kilkanaście lat. Nawet bez pomocy chirurga i wielkich pieniędzy możesz wyglądać młodziej.

Zastanów się jakie pierwsze wrażenie robisz na innych?

Im więcej lat, tym większa tendencja do garbienia się. Zaczynasz chodzić z opuszczoną głową, a to postawa, która dodaje ci lat. Wypnij pierś, jak rasowa modelka. To nie tylko doda ci klasy, ale także dobrze wpłynie na zdrowie pleców.

Sprawdź garderobę. Zrezygnuj z czerni na rzecz ubrań w odcieniach granatu lub szarości. W połączeniu z jasną bluzką, zrównoważy całą stylizację. Bez względu na rodzaj sylwetki, noś ubrania dopasowane, ale nie za ciasne. Nie podążaj na siłę za modą. Nie wszystko co jest na topie, będzie dla ciebie odpowiednie, a niektóre z modnych ciuchów wręcz cię ośmieszą. Zakładaj zawsze buty na szpilce. Nie tej najwyższej. Nawet niski obcas wysmukla sylwetkę, a nogi wydają się dłuższe i zgrabniejsze, wyglądasz młodziej.

Słyszałaś powiedzenie, że „włosy to największy atut kobiety”?

Z wiekiem włosy tracą swoją objętość i blask. Jeżeli nosisz długie włosy, staraj się unikać suszarki i prostownicy. Stosuj pianki i odżywki dodające objętości. Może to odpowiedni czas na radykalną zmianę fryzury? Krótka fryzura z grzywką odejmie ci lat i może pomóc ukryć, pojawiające się z wiekiem, zmarszczki na czole. Nie farbuj włosów na intensywny kolor. Nie eksperymentuj z kolorami. Wbrew pozorom nieodpowiednio dobrany kolor włosów dodaje lat.

Na twarzy odbijają się mijające lata?

Na pielęgnacji twarzy nie możesz oszczędzać. Skóra w tym miejscu traci nie tylko elastyczność, ale i kolor. Używaj kremów i podkładów odpowiednich do wieku. Rozświetlaj i ożywiaj twarz, stosując w makijażu delikatne odcienie różu. Unikaj ciemnych bronzerów i mocnego makijażu. Jedyne, z czym możesz zaszaleć, to nieco mocniejszy odcień szminki. Pamiętaj też o oprawie oczu. Oczy są zwierciadłem duszy, powinny więc być promienne i młodzieńcze. Dbaj o właściwy kształt brwi. Reguluj je. Zaniedbane brwi dodają lat.  Jeżeli je malujesz, to wybierz kolor tylko o 1-2 tony ciemniej od koloru włosów.

Uśmiech dobry na wszystko

Sam uśmiech odejmuje lat. Jeżeli przy tym jest promienny, to pełen sukces. Musisz zatem dbać o biel swoich zębów. Gdy pasty wybielające i właściwa higiena nie przynoszą efektu, udaj się na zabieg wybielania w gabinecie stomatologicznym. Kontrast bieli zębów z ustami i cerą robi piorunujący efekt.

Pamiętaj, że w każdym wieku możesz być piękna i atrakcyjna.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *