cute-kitten-vintage-photo

Jak wybrać proszek do prania

Kupując proszek do prania często mamy dylemat czym się kierować podczas dokonywania wyboru: ceną, reklamą, wyglądem opakowania, a może wagą?

Jeżeli zwracamy uwagę tylko na cenę (cena za kilogram powinna być umieszczona na półce), to rzeczywisty koszt jednego prania może być dużo wyższy. Tani proszek często nie dopiera. Musimy wtedy prać ponownie, dodatkowo stosować odplamiacze. A mimo to nie mamy gwarancji 100% satysfakcji.

Zdarza się również, że wysoka cena proszków z tzw. „górnej półki”, to w dużej mierze koszt emitowanych reklam, bilbordów, akcji promocyjnych. A gwarancja satysfakcji nijak się ma do faktycznego efektu. Niby mamy możliwość (w reklamie to słyszymy) zwrotu towaru i odzyskania pieniędzy ale czy ktoś z tego korzysta? Czy komuś się chce tego całego zamieszania?

Dokonując wyboru proszku do prania pierwszą podstawową zasadą powinno być sprawdzenie producenta. Często zdarza się tak, że znani producenci proszków do prania, wykonują usługi zarówno dla drogich, renomowanych firm, jak i dla tańszych odbiorców – marketów, hipermarketów. Wówczas cały produkt różni się tylko opakowaniem, logo i przede wszystkim ceną. Nie jest co prawda umieszczana cała nazwa producenta a jedynie adres z dopiskiem, np. wyprodukowano dla Tesco, Biedronka… Zapamiętując adres renomowanych producentów łatwo możemy uniknąć przepłacania za jakiś produkt.

Ogólnie oceniane, jako dobre i niedrogie są proszki do prania marki własnej Lidl i Rossmann. W ofercie znajdziemy zarówno proszki do prania tkanin kolorowych, jak i białych, w wysokiej i niskiej temperaturze oraz pozostałe artykuły stosowane do prania: płyny i odplamiacze. Konieczność zastosowania odplamiaczy tylko nieznacznie podwyższa koszt prania w przypadku zakupu produktów w/w firm ale ogólnie i tak jest to dużo niższa ogólna cena w porównaniu z proszkami często reklamowanymi i promowanymi.

Dużym hitem ostatnimi czasy stały się kapsułki do prania w różnych kombinacja: z płynem do płukania, z odplamiaczem, z preparatem chroniącym kolory. To bardzo wygodna i fajna rzecz, chroniąca ponadto grzałkę i bęben pralki oraz szufladki na proszek. Nie da się ich jednak użyć, gdy konieczne jest pranie wstępne. Kapsułkę wrzucamy bezpośredni do bębna. Zostaje ona zużyta od razu po rozpoczęciu prania, czyli w zasadzie prania wstępnego. Nie ma gdzie umieścić kapsułki do prania właściwego. Koszt jednego prania nie jest wygórowany (od 1 zł do 1,70zł) ale nie w każdym wypadku taka kapsułka się sprawdza.

fot.PublicDomainPictures

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *