horoskop

Jak twój znak zodiaku radzi sobie z zakończeniem związku?

Znaki zodiaku bardzo różnie radzą sobie z rozstaniami. Niektóre zawsze czują ulgę, inne – złość, jeszcze inne smutek. To w jaki sposób radzimy sobie z rozstaniami w dużej mierze zależy od tego, jaki był układ gwiazd w chwili naszych narodzin.

Baran

Baran bardzo źle znosi porażkę na polu uczuć, poza sytuacjami kiedy to on kończy związek. Barany jednak niechętnie opuszczają współmałżonków. Wybierają raczej ciche zdrady, a związek małżeński zawierają zwykle z miłości i na zawsze. Baran musi być zupełnie oczarowany, by związać się na stałe. Dlatego rozpad takiego związku jest dla niego tragedią, z której nie może się otrząsnąć czasem przez wiele lat. Nie łam serca Barana, bo nigdy już nie będzie tym samym człowiekiem.

Byk

Byki mają naturę pragmatyka, która nie pozwala im długo wspominać nieudanego związku. Tym razem logika przychodzi im z pomocą. Ponieważ Byk kocha nieco inaczej niż inne znaki zodiaku, nie kocha bez pamięci, a miłość nie obejmuje jego głowy. Zwykle nawet bardzo zakochany Byk potrafi wymienić wady obiektu swoich uczuć, a czasem brutalnie go skrytykować. Dlatego gdy miłość się kończy Byk wygrzebuje z zakamarków pamięci wszystkie „grzechy” partnera i zastanawia się jak mógł tak długo wytrzymać z kimś takim. Jeśli Byk mówi, że ma złamane serce oznacza iż oczekuje pocieszenia, ale jest gotowy na nowa miłość.

Bliźnięta

Bliźnięta prawdziwą miłość przezywają dość późno, ponieważ zwykle przez wiele lat uganiają się za różnymi miłostkami. Liczne flirty nie dotykają ich serca dlatego Bliźnięta nie są przygotowane na prawdziwy ból złamanego serca. Co prawda zdarza się to bardzo rzadko, jednak gdy Bliźniak naprawdę się zakocha i ktoś złamie mu serce przez kilka miesięcy poddaje się rozpaczy. Potem jednak mówi swojemu sercu: to koniec, a serce przestaje czuć ból. Bliźniak potrafi przekonać swoje serce, że jest wiele innych możliwości i należy ulokować uczucia w innym miejscu.

Rak

Raki kochają trwale, ale nie namiętnie. Potrafią prze wiele lat przechować pamiątki związków, które same zerwały i nie odczuwać nadmiernego wzruszenia. Rak lubi wspominać miłe chwile swego życia a chwile, w których był zakochany i szczęśliwy uważa za bardzo przyjemne. Naturalnie zwykle partner Raka nie wie o tym jak chętnie wspomina on stare związki i stare miłości. Rakowi o wiele łatwiej pogodzić się z utratą miłości niż z rozwodem i rozbiciem stałego związku. To rozwód i utrata pełnej rodziny łamie Rakowi serce.

Lew

Lew zupełnie nie radzi sobie ze sprawami uczuciowymi zwłaszcza kiedy jest bardzo zakochany. Nie tylko łatwo jest mu złamać serce, ale jedna osoba może to zrobić wiele razy. Lew jest tak zwanym „naiwniakiem” w zodiaku, który szybko zapomina nawet bardzo wielki ból jaki mu zadano i daje kolejne szanse. Bardzo łatwo go przekupić dowodami zainteresowania i uczuć. Jeśli ktoś umiał zdobyć serce Lwa będzie mógł bardzo długo go dręczyć na przemian będąc nieprzyjemnym i bardzo miłym. Serce Lwa nawet złamane szybko dochodzi do formy, o ile zda on sobie sprawę z tego, że najlepszym lekarstwem na miłość jest nowa miłość.

Panna

Tak jak i Raka, Pannę bardziej boli utrata statusu osoby będącej w trwałym związku niż złamane serce. Panna ma bardzo dobry mechanizm obronny, który pozwala jej uniknąć pułapki depresji i załamania nerwowego z powodu niepowodzenia w miłości. Tak jak i Byk nigdy nie zapomina o tych złych cechach partnera, którego darzy miłością. Potrafi sobie o tym przypomnieć i osłabić ból serca. Niestety Panny pamiętają też dobre rzeczy, dlatego przez wiele lat mogą czuć delikatne ukłucie w sercu kiedy pomyślą o miłości, która się skończyła.

Waga

Miłość mężczyzny zmienia się w obojętność, a miłość kobiety w nienawiść. Jeśli to twierdzenie jest prawdą, Waga ma zdecydowanie kobiece podejście do problemu końca miłości. Ze względu na zrównoważone usposobienie i bardzo dużą swobodę, jaką zwykle zostawia Waga osobie, którą darzy uczuciem jej miłości są trwałe, a jeśli już się kończą oznacza to ze strony Wagi całkowitą utratę zainteresowania partnerem. Typowa Waga nie będzie się chciała przyjaźnić, a nawet kontaktować z kimś kogo kiedyś kochała. Jeśli jednak ta osoba wciąż będzie usiłowała przekonać Wagę do zmiany zdania, ta w zamian da jej jedynie głęboką urazę i niechęć.

Skorpion

Skorpiony kiedy miłość się kończy nawet nie próbują udawać obojętności, jeśli proponują przyjaźń, to jedynie w celu dalszego dręczenia swojego byłego partnera swoim szczęściem i powodzeniem. Można powiedzieć, że Skorpion nigdy nie jest zadowolony z końca miłości. Jeśli to on odchodzi jest głęboko niezadowolony z partnera, który go rozczarował, jeśli zostaje porzucony planuje zemstę. Skorpionom bardzo łatwo złamać serce, więc lepiej nie wzbudzać w nich uczucia miłości, bo jego pielęgnację Skorpion zawsze zostawia partnerowi, a o wypalenie uczucia również zawsze oskarża tę drugą stronę.

Strzelec

Strzelcom trudno złamać serce, a po zakończeniu miłości dość łatwo udaje im się „pozbierać” i iść dalej. Trudniej jest Strzelcom, które oprócz serca zdecydowały się poświęcić komuś coś dla nich znacznie cenniejszego – czyli swoją wolność. Strzelec, którego porzuca ktoś dla kogo on był w stanie poświęcić wszystko jest głęboko nieszczęśliwy, nigdy o takim uczuciu nie zapomni, zawsze będzie miał w sercu ranę i zawsze już będzie ostrożny. W miłości może też stać się cyniczny.

Koziorożec

Trudno złamać serce Koziorożca, bo na pewno nie zakocha się on w nieodpowiedniej osobie. To nie tylko kalkulacja, ale też zdrowy rozsądek przeszkadza Koziorożcom, które mają najbardziej charakterystyczne cech dla tego znaku, zakochiwać się w nieodpowiednich osobach. Koziorożec z dużym prawdopodobieństwem nie trafi na kogoś kto wykorzysta jego miłość do tego by niszczyć. Jeśli jednak zdarzyłoby się tak, że serce Koziorożca zostanie złamane, nie będzie mu łatwo zapomnieć o straconej miłości i na wiele lat zamieni się w lód. Próby leczenia serca nie zdadzą się na nic. Koziorożcom może pomóc tylko czas.

Wodnik

Wodniki bardzo lubią mówić i szczegółowo opisywać każdą swoją porażkę na polu uczuć, oczywiście zawsze obwiniając partnera. W Wodnikowych opowieściach o miłości to zawsze on jest stroną, która została skrzywdzona lecz tak naprawdę nie zawsze tak jest. Wodniki mają bardzo duże problemy z dochowaniem wierności, a co za tym idzie z zaufaniem do partnera. Zakochany Wodnik potrafi robić ogromne sceny zazdrości, nawet wtedy gdy sam nie jest wierny. Flirt, nawet gorący, to dla Wodnika jeszcze nie zdrada. Jeśli jednak sam będzie bardziej zaangażowany uczuciowo niż jego partner i jeżeli ta prawda wyjdzie na jaw, furia z jaką Wodnik przystąpi do niszczenia obiektu swoich uczuć będzie równa wcześniejszej temperaturze miłości.

Ryby

Ryba gdy się zakocha chce związku. Nudnego, stabilnego, stałego. Czy serce Ryby pali się tylko raz? W przypadku osób, które mają najbardziej charakterystyczne cechy dla tego znaku, tak właśnie jest. Nie ma więc granic rozpacz Ryby, gdy jej partner odchodzi łamiąc jej serce. Z tego zawodu delikatna Ryba może się już nigdy nie podźwignąć. Zawiedziona miłość może popchnąć Rybę do aktów desperacji, nałogów i depresji. O złamanym sercu nigdy nie uda jej się zapomnieć, a nawet jeśli spotka kogoś kto zechce ją uleczyć swoją miłością i dobrocią Ryba może pozostać bierna i nieufna przez bardzo długi czas.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *