horoskop

Jak Twój znak zodiaku radzi sobie z problemami?

Jak znaki zodiaku radzą sobie w chwilach kryzysu, czy dobrze znoszą przegraną? Jak osłabić ciosy i poradzić sobie z problemami? Gwiazdy każdemu z nas dały własny mechanizm obronny. Warto wykorzystać go w sytuacjach kryzysowych.

Baran
Byk
Bliźnięta
Rak
Lew
Panna
Waga
Skorpion
Strzelec
Koziorożec
Wodnik
Ryby
Baran

Barany są jak jasne gwiazdy dążące do sukcesu i zorientowane na sukces. Kiedy poniosą porażkę – obojętnie w jakiej dziedzinie, nie potrafią sobie z nią poradzić. Wciąż rozpamiętują swoje błędy lub uciekają w gniew, nie umieją konstruktywnie zmierzyć się z problemem. Najlepszym wyjściem dla Barana byłoby unikanie porażek. Jednak aby tak się stało musiałby się przyznać do tego, że nie we wszystkich dziedzinach jest najlepszy i wybierać tylko te, w których odniesie sukces. Sposoby Barana na to by choć trochę zapomnieć o problemach to: alkohol, imprezy, zakupy i hazard. Najlepszym jednak lekarstwem dla tego znaku zodiaku jest sport. Baran to urodzony sportowiec i zwycięzca. Potrafi wygrywać zawsze o ile wykaże równą determinację jak w samoudręczeniu. Tak naprawdę gwiazdy dały Baronowi bardzo solidna tarczę, tylko nie nauczyły go jak jej skutecznie używać. Wystarczy po prostu całkowicie poświęcić się jakiemuś zadaniu i w ten sposób pozbyć się negatywnych myśli.

Byk

Byki nie miewają często depresji, ponieważ umieją wygrywać i doskonale wyliczają swoje szanse. Byk nie zakocha się w kimś poza jego zasięgiem, w kimś o czyją miłość stale będzie musiał walczyć. Nie zaprzyjaźni z kimś kto będzie go lekceważył i kto go zdradzi. Byki szukają przyjaciół wśród najbliższych, a miłości wśród ludzi rozsądnych. Kiedy Byk ma depresje, bo coś nie idzie tak jakby tego chciał, najchętniej szuka zapomnienia w jedzeniu i zakupach. Po tym właśnie najłatwiej poznać, że Byk ma spadek nastroju. Jednak gwiazdy i jemu dały skuteczną broń, która pomaga walczyć z kłopotami. Byk wie, że jutro też będzie nowy dzień, że każdą porażkę można wykorzystać i co najważniejsze potrafi wykorzystać wszelkie swoje szanse. Umie też przekonać siebie, że ten kto go zdradził lub wykorzystał jest zwykłym oszustem i człowiekiem nic nie wartym. Poczucie krzywdy – gdy się narodzi, wzmaga u Byka poczucie własnej wartości.

Bliźnięta

Przekonane o własnej wartości i wielu talentach Bliźnięta, bardzo źle znoszą porażki. Zwykle mają na to jedna receptę – przyjaciele. Im ich więcej tym lepiej. Obgadanie problemu tysiące razy z wieloma różnymi osobami przynosi prawdziwą ulgę. Przy okazji można też bowiem obgadać problemy innych i powiedzieć sobie, że nie jest tak źle, bo inni mają gorzej. Najtrudniej znieść Bliźniętom porażki w sprawach sercowych i na polu zawodowym. Kiedy ktoś jest ładniejszy, bardziej czarujący i przyciąga więcej uwagi, staje się wrogiem Bliźniaka. To także pewien mechanizm obronny tego znaku. Uznanie w oczach innych i podziw, bycie stale w centrum uwagi, to wszystko znacząco poprawia nastój Bliźniakom. Nie życzą sobie konkurencji i nie chcą konkurencji. Konkurencja zdecydowanie wprawia je w zły humor. Powinny więc unikać ludzi, którzy są bardziej interesujący, bardziej urodziwi i mają większą wiedzę.

Rak

Rak bardzo źle znosi wszelkie problemy w sferze uczuć. Gdy jego serce jest załamane, nie ma na świecie takiej rzeczy, która byłaby w stanie realnie go pocieszyć. Choć w innym wypadku takie lekarstwo by się nie sprawdziło, tutaj zadziała tylko inna miłość. W Raku drzemią ogromne pokłady uczuć i dlatego może nimi obdarzyć kogoś innego, nawet bardzo szybko po rozstaniu. Jeśli chodzi o wszelkie inne problemy, poza tymi związanymi z miłością Raki radzą sobie znakomicie pogrążając się w drobnych rzeczach: znajdują sobie hobby, robią zakupy, organizują przyjęcia i spotkania towarzyskie. Wiedzą kiedy powiedzieć sobie – dość, nie ma więc obawy, że wpadną w „szpony” uzależnienia. Ten delikatny Rak tak naprawdę jest silny i umie radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Może się wycofać, może się ukryć, ale każde cierpienie sprawia, że staje się silniejszy i bardziej odporny na ciosy. Wraz z upływem czasu uczy się jak wykorzystać cynizm do walki z osobami, które uderzają w to co on kocha.

Lew

Na bardzo naiwnego w kwestiach uczuć i wszelkich spraw towarzyskich Lwa czeka wiele rozczarowań. W tym znaku nie ma poszukiwaczy mocnych wrażeń. Kiedy szukają miłości to na zawsze, kiedy przyjaźni to także na wieki, kiedy znajda pracę, w której się realizują traktują ją jak kochankę – zawsze pragną być najlepsi. Takie traktowanie rzeczywistości sprawi, że Lew bardzo często doznaje zwodu. Jak poprawia sobie nastrój? Zawiedziony Lew to zwykle Lew, który czuje, że przegrał szuka więc jakiegokolwiek pola, na którym mógłby udowodnić swoją przewagę. Zwykle trafia więc na gry hazardowe. Tu wiele zależy od szczęścia, a jeśli Lew udowodni, że ma szczęście to tak jakby odniósł spektakularny sukces, który zrekompensuje mu wszelkie porażki. Jest to jednak bardzo niebezpieczny sposób na poprawianie sobie humoru, ponieważ hazard uzależnia. Innym sposobem Lwa na dobry nastrój jest jedzenie. Szczególnie osoby urodzone w pierwszej dekadzie tego znaku uważają, że można problem po prostu „zajeść”. Lew umie sobie poprawić nastój jednak bardzo często nie wie kiedy powiedzieć stop, jestem już szczęśliwy.

Panna

Panna lubi znajdować sobie tak zwany „problem zastępczy”. Kiedy coś naprawdę ją denerwuje, kiedy nie ma wpływu na coś co dzieje się dookoła niej, Panna szuka czegoś co zajmie jej uwagę. Im problem bardziej abstrakcyjny i bardziej odległy od jej życia, tym lepiej. Kolejnym sposobem na zły humor są zakupy. Gdy jest zmartwiona po prostu kupuje. Interesujące jest to, że ta terapia naprawdę w tym przypadku się sprawdza. Panna nie wpada w uzależnienie i cieszy się z przedmiotów, które posiada. Nie lubi zwierzać się ze swoich prawdziwych problemów, ale chętnie dzieli się przemyśleniami z przyjaciółmi, szczególnie wtedy gdy ci przyjaciele są wyposażeni w zdrowy rozsądek. Panna ma doskonałe mechanizmy obronne i dobrze potrafi je wykorzystać. Choć mówi się, że Lew jest odważny, kiedy przychodzi do prawdziwej walki niewiele jest znaków zodiaku, które potrafiłyby się zmierzyć z determinacją Panny.

Waga

Wagę bardzo łatwo urazić i zdenerwować, nadwątlić jej poczucie własnej wartości i sprawić by zaczęła się zastanawiać czy naprawdę niczego w życiu nie osiągnęła. Jest to jednak na szczęście tylko stan przejściowy. Jedna rzecz na świecie przeraża Wagę tak, że jej serce na chwilę zamiera. Tą rzeczą jest bieda. Póki Waga jej nie zazna potrafi sobie poradzić z każdym problemem – zmniejszając jego gabaryt śmiechem. Co prawda Wagi nie szukają winy w innych jak Skorpiony, ale znakomicie potrafią umniejszać cudze osiągnięcia po to by mieć lepszy nastrój. Choć nie mają wspaniałego poczucia humoru, jednak jak niewiele innych znaków zodiaku potrafią zwyciężać pognębiając przeciwników. Najstraszniejszą bronią tego znaku jest ironia. Gdy ktoś próbuje Wagę zniszczyć, ta wyśmiewa bezlitośnie wszelkie potknięcia takiej osoby i sprawia, że inni także zaczynają się śmiać. Gwiazdy wyposażyły Wagę w zdrowy rozsądek, spostrzegawczość i wiedzę o tym, że najlepszą bronią jest atak.

Skorpion

W sytuacjach kryzysowych warto być Skorpionem. Nie wylewa on niepotrzebnie łez. Albo planuje zemstę, albo pogrąża się w pracy. Potrafi dokładnie oddzielić to co jest ważne od tego co jest nieistotne. Nie jest typem człowieka, który rozpamiętuje, rozdrapuje rany i analizuje wszystkie swoje błędy. Gwiazdy dały mu doskonały mechanizm obronny, dzięki któremu Skorpion poradzi sobie w każdej sytuacji, a nawet jeśli przez jakiś czas jest w złym humorze szybko potrafi się pozbierać. Skorpiony bowiem nigdy nie przyznają się do błędu, do porażki, do jakiejkolwiek wady, która tkwiłaby w nich samych. Nigdy nie mają depresji, są jak gawędziarze, którzy najlepiej opowiadają o tym czego sami nigdy nie doświadczyli.

Strzelec

Strzelec potrafi każdą porażkę przekuć w zwycięstwo. Nie przejmuje się opiniami innych ludzi ponieważ wierzy w siebie i w to, że w każdej chwili może zmienić złą opinię w dobrą. Kiedy naprawdę ma podły nastrój, szuka pocieszenia w wysiłku fizycznym: na siłowni, podczas biegania, czy jazdy rowerem. Kiedy ciało jest zmęczone umysł nie zadręcza się niepotrzebnymi myślami. Tak naprawdę jedyną rzeczą, która potrafi doprowadzić Strzelca do depresji są problemy w pracy. On zawsze kroczy drogą do sukcesu, zawsze zna własną wartość. Jeśli coś lub ktoś udowodni mu pomyłkę Strzelec może być zdenerwowany. Nigdy jednak nie bywa apatyczny. Aby stało się tak, że Strzelec zamknie się w domu i będzie leczył depresję musi w jego życiu nastąpić szereg katastrof. Gwiazdy jednak dały mu znakomita tarczę: niezachwianą wiarę we własne możliwości. Po krótkim i intensywnym cierpieniu Strzelec odradza się bardziej dynamiczny i gotowy do walki.

Koziorożec

Koziorożec jest tak naprawdę naturą bardzo delikatną. Jest ostrożny, bo wie że ławo go zranić. Szczególnie mocno przeżywa wszelkie niepowodzenia sercowe i wypalenie się przyjaźni. Kiedy traci do kogoś zaufanie traci to zaufanie na zawsze. Koziorożec nie potrafi się przełamać i zapomnieć, nie powinien więc nawet udawać, że umie wybaczać. Kiedy ktoś go oszuka Koziorożec bardzo to przeżywa. Nie jest nadmiernie ambitny i zawsze podąża własną ścieżką. Jest też rozsądny, dlatego ceni wagę powiedzenia „raz na wozie raz pod wozem”. Nie przywiązuje tez nadmiernej wagi do rzeczy materialnych, dlatego bieda także go nie straszy. Jednym polem, na którym można zranić Koziorożca są uczucia. Gwiazdy jednak dały mu bardzo solidną tarczę, która chroni go przed nieuczciwymi ludźmi – musi upłynąć wiele czasu zanim Koziorożec pokocha i zaufa. Kiedy jednak zawiedzie go ktoś w kogo mocno wierzy nie istnieje nic co mogłoby go pocieszyć. Ratunku powinien szukać w pracy i w szczerych rozmowach z przyjacielem.

Wodnik

Wodniki do każdego niepowodzenia podchodzą wręcz histerycznie. Nie umieją sobie poradzić, a pierwszy ich odruch to panika. Kiedy ktoś ich zdradzi lub zawiedzie wpadają w gniew, który jest jak pożar i pragnie wszystko zniszczyć. Zawsze starają się zdyskredytować osobę, która straciła ich zaufanie, miłość lub szacunek, w oczach innych ludzi. Gniew jest pierwsza tarczą jaką wykorzystuje Wodnik gdy jest zraniony. Potrafi posunąć się do rozpuszczania najbardziej fantastycznych plotek i pomówień. Gdy odnosi niepowodzenia na polu zawodowym dzieje się dokładnie to samo. Wodnik wpada w gniew, który pali i niszczy wszystko na swojej drodze. Po okresie gniewu przychodzi żal, a potem znowu gniew, tylko w mniejszym nasileniu. To swoiste katharsis, naprawdę pomaga Wodnikom uporać się z problemami. One muszą jak wulkan wyrzucić całą żółć i piekło. Nie potrafią zamknąć się w ciemnym pokoju i wpaść w depresję. Tarczą Wodnika i sposobem na ta by poradzić sobie z niepowodzeniami jest wojna.

Ryby

Ryby są delikatne i wrażliwe, bardzo łatwo je zranić. Długo pamiętają urazy, choć potrafią to doskonale ukrywać. To znak, który nauczył się zakładać maskę szczęścia, wtedy gdy cierpi. Gwiazdy dały mu znakomitą broń – intuicję, jednak Ryba nie zawsze umie tą bronią się posłużyć. Wykorzystuje ją wtedy, gdy trzeba kogoś wprowadzić w błąd co do stanu własnych uczuć. Nie wykorzystuje zaś intuicji do tego by chronić się przed ludźmi, którzy chcą ją wykorzystać. Gdyby Rybie udało się czerpać korzyści ze swojej intuicji na pewno uniknęłaby wielu rozczarowań. Największe pułapki, jakie czyhają na nią to wszelkiego typu uzależnienia. Poprawia sobie nastrój uciekając w alkohol, narkotyki, zakupy. Najlepszym jednak dla niej wyjściem, jest skorzystanie z intuicji jaką obdarzyły ją gwiazdy, znalezienie przyjaciela i po prostu dzielenie się z nim problemami.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *