zwqweeer

Jak rozwinąć swoją intuicję?

Każdy z nas ma zdolności jasnowidzenia, każdy z nas może kierować się intuicją. Wielu jednak odrzuca istnienie intuicji ponieważ uważają, że nie ma ona realnych postaw. Jednak ci sami ludzie często popełniają błędy i wpadają w kłopoty. Rozum nie odpowie nam na wszystkie pytania. Są osoby, którym gwiazdy dały ogromne wyczucie i jeśli tylko wsłuchują się w swoją intuicję zawsze osiągają szczęście. Są też tacy, którzy nigdy sobie nie ufają i zaniedbują wewnętrzną moc. W czasach prehistorycznych nasi przodkowie kierowali się intuicją aby przeżyć. Ten kto miał lepszą intuicję, żył dłużej, a jego życie było łatwiejsze. Intuicję łączono z wiedzą naturalną. Nie kierowano się tylko logiką, bo wszędzie czaiło się niebezpieczeństwo.

Dziś kiedy nie boimy się już tak bardzo o swoje życie, zapominamy jak ważna jest intuicja. Co prawda nie polują już na nas zwierzęta, ale wciąż szukamy szczęścia. Łatwiej na nie trafić kierując się intuicją niż rozsądkiem. Nawet jeśli do tej pory nigdy nie używałaś intuicji możesz ją w sobie obudzić. Czerpie ona wiedzę z podświadomości, miejsca niedostępnego dla rozsądku, ale to tam właśnie znajduje się prawie cała nasza wiedza o świecie, który nas otacza.

Jak obudzić intuicję

Intuicję możesz obudzić przez medytację, pobudzanie czakry trzeciego oka masażem oraz przez wizualizację przeszkód. Kiedy medytujesz w spokojnym miejscu, wyobraź sobie prostą przeszkodę, jaką często spotykasz na swojej drodze i jej pokonywanie. Tą przeszkoda może być na przykład wysoki krawężnik, schody lub inne miejsca, które przekraczając musisz zachować ostrożność. Kolejnym etapem jest uczenie się swojego mieszkania bez potrzeby angażowania zmysłu wzroku. Zawiąż sobie opaskę na oczach i kierując się intuicją poruszaj po domu. Znasz go przecież dobrze. Musisz tylko sięgnąć do swojej podświadomości by sobie o tym przypomnieć. Kiedy zaczniesz ufać sobie, zaczniesz się coraz bardziej otwierać na intuicję. Nawet jeśli na twojej drodze pojawi się nieoczekiwana przeszkoda będziesz umiała ją ominąć.

Pamiętaj swoje pierwsze skojarzenia gdy dzwoni telefon. Kiedy bawisz się talią kart staraj się odgadnąć kolejne karty. Kiedy zobaczysz coś interesującego staraj się odgadnąć co się dalej stanie. Cały czas zadawaj sobie pytania i każ rozwiązywać różne zagadki. Te wszystkie ćwiczenia powinny rozwinąć intuicję.

Musisz pozbyć się przyzwyczajeń i nawyków. Nie wybieraj tej samej drogi, tego samego sklepu, tego samego kina. Kiedy robisz zakupy lub chcesz się gdzieś wybrać zwracaj uwagę na podpowiedzi twojej podświadomości. Możesz ćwiczyć też na zakupach pozwalając by podświadomość ostrzegała cię przed wyborem pewnych produktów.

Aby zacząć kierować się intuicją musisz pozwolić jej przebić się do twojej świadomości. Nie zawsze będziesz słyszała jej głos. Czasem będzie to odczucie bardzo niewyraźnie, innym razem nic nie wyczujesz. Zwracaj uwagę szczególnie na te mocne odczucia. Obudzona intuicja potrafi być jak lekkie zatrucie, gdy coś ci zagraża. Czujesz ją w żołądku w głowie, w plątaninie myśli. Musisz wyodrębnić jej głos . Niektórzy słyszą tylko ostrzeżenie, inni także podpowiedzi, w obu przypadkach warto polegać i ufać intuicji. Tych, którym intuicja podpowiada dobre rozwiązania nazywamy zwykle szczęściarzami. Jednak nawet jeśli nie usłyszymy podpowiedzi, cieszmy się z ochrony przed pomyłkami, jaką zapewni nam nasza intuicja.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *