girl-g861a3309c_1920

Jak powstrzymać starzenie się skóry?

Starość nie radość… Wszyscy się starzejemy, ale nie wszyscy jesteśmy na to gotowi. Kto chciałby się zestarzeć? Nie znam nikogo takiego, a niechęć do starości dotyczy zwłaszcza kobiet. Nie po to chodzi się do kosmetyczki, poddaje różnego rodzaju zabiegom… torturuje w gabinetach medycyny estetycznej… żeby stara skóra wróciła i zaczęła straszyć. Sucha, pomarszczona skóra, jest jednym z bardziej uprzykrzonych objawów starzenia się.

Nawet jeśli ktoś nie chce przyznać się do wieku, datę urodzenia można wyczytać z dekoltu oraz szyi. No i z rąk, ale to już nie takie oczywiste. Rękami się pracuje i jeśli ktoś ma je zniszczone może to po prostu oznaczać, że ciężko pracuje, a o ręce nie dba. Jak zatrzymać starzenie się skóry? Czy to jest w ogóle możliwe? Na pewno ważne są geny. Wszyscy zwracają na to uwagę, ale odpowiednio dobrane kosmetyki sprawią, że skóra będzie starzeć się wolniej.

Kosmetyki

Kiedyś kobiety nie używały tylu kosmetyków co dziś i jakoś żyły… może i fakt, ale kto teraz chce żyć „jakoś”? Każdy chce żyć dobrze. Każdy chce dobrze wyglądać. Nie tylko kobiety nie chcą pomarszczonej skóry. Mężczyźni też chcą jak najdłużej zatrzymać młodość.
Kosmetyki są różne i mają różne ceny. Niektórzy myślą, że tylko drogie kosmetyki są dobre. Nie ma chyba większej bzdury. Tak naprawdę kosmetyk jest wtedy dobry, kiedy jest dobrze dobrany do skóry. Cena wcale nie jest najważniejsza. Niestety trzeba trochę poeksperymentować, bo w ten sposób trafi się na najlepszy produkt. Na pewno sprawdzonych kosmetyków warto używać nie tylko do twarzy. Nawet jeśli nie przekroczyło się tej magicznej „czterdziestki”, trzeba wybierać dobrej jakości i dobrze dopasowane kremy. Tak do skóry twarzy, jak i szyi oraz dekoltu. Skóra starzeje się cały czas, a nie tylko po czterdziestce.

Dieta

Skóra lubi jak się dobrze zje. Posłużmy się przykładem. Jeśli nie lubi się marchewek, powinno się jeść suplementy zawierające witaminę A i E. Gdy się je dużo żywności wysoko przetworzonej, zawierającej sporą dawkę „chemii”, skóra będzie wyglądać gorzej. Osoby pijące alkohol, także będą miały problemy z szybko starzejącą się skórą. Palenie papierosów również postarza skórę. Ten kto dobrze się odżywia, po prostu ma ładniejszą skórę.
Jest jeszcze jedna rzecz, o którą warto zadbać, jeśli chce się zachować młodość skóry. Woda, dobra herbata, cytryna… W dużych ilościach… Nie tylko wtedy, gdy jest gorąco. Skóra uwielbia, gdy się nawadniamy.

Bzdury…

„Skóra otulona słońcem jest najpiękniejsza”. Niestety ta uroda przemija, a ze skutkami nadmiernego opalania się, trzeba walczyć długie miesiące. Osoby nadużywające kąpieli słonecznych starzeją się szybciej. Może i blada skóra nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale skóra spalona słońcem starzeje się ekspresowo. Słońce trzeba sobie dawkować. Opalanie się przez kilka godzin dziennie, nie jest dobrym pomysłem.

Słońce poprawia nastrój, kiedy świeci nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać. Mózg lubi słońce… gorzej ze skórą. Skóra szybko ma dość.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *