feng shui

Jak dobrać prezent według zasad feng shui?

Wybierając prezent należy kierować się nie tylko własnym gustem oraz życzeniami osoby, którą pragniemy obdarować. Powinniśmy także pomyśleć o tym, by nasz prezent nie sprawił zawodu, czy też kłopotów. Jeśli chodzi o kwestie dotyczące magii sympatycznej, na pewno nie należy kupować w prezencie amuletów i talizmanów. Przedmioty tego typu powinna wybierać osoba, która będzie z nich korzystać, bądź też ktoś, kto potrafi usystematyzować energie: wróżka, jasnowidz, bioenergoterapeuta. Nie powinno się oddawać prezentów, które sami otrzymaliśmy od innych. Prezenty takie zostały przeznaczone dla nas więc oddając je oddajemy część własnego powodzenia i szczęścia.

Lista prezentów

Bywa i tak, że kupujemy prezenty w oparciu o listę sporządzaną przez jubilata lub parę młodą. Wtedy może się zdarzyć, że przypadnie nam prezent, który łamie zasady feng shui. Taki prezent to na przykład każdy podarunek, który ma ostre krawędzie: wszelkie ramki, noże, zestawy zawierające przedmioty o ostrych krawędziach. By przełamać złe energie takich przedmiotów można dodać do nich figurki przynoszące szczęście, a sam prezent zapakować w papier w kolorze: czerwonym, złotym lub pomarańczowym.

Figurki – symbole szczęścia, które warto dołożyć do każdego prezentu:

  • stary człowiek, który trzyma w ręku brzoskwinię – symbol długowieczności, może być doskonałym dodatkiem do prezentu dla osoby starszej,
  • stary człowiek trzymający w ręku laskę – symbolizuje karierę zawodową i szczęście na polu zawodowym,
  • figurka mężczyzny trzymającego dziecko – symbolizuje szczęście i powodzenie w sprawach finansowych, doskonały prezent dla kogoś kto zajmuje się handlem,
  • figurka żaby, która siedzi na monetach ma zapewnić szczęście w finansach,
  • smok zapewni spokój domowego ogniska.
Złe i dobre energie prezentów

Oprócz przedmiotów o ostrych krawędziach nie powinno się także dawać w prezencie zegarków, które symbolizują przemijanie czasu, a także śmierć. Czerwone i białe róże to także symbol nieszczęścia i kłopotów. Biel jest symbolem śmierci w kulturze chińskiej nie należy więc pakować prezentów w biały papier. Kolce symbolizują trudności. Różowa róża bez kolców przyniesie szczęście zakochanym.

Wybierając prezenty nie należy też zapominać o tym jaki charakter i upodobania ma osoba, której ofiarujemy podarek. Nie może być to coś, co sprawi, że będzie zakłopotana. Podarunek musi być wybrany specjalnie dla osoby, której chcemy go ofiarować, wtedy jego równowaga energetyczna będzie idealna.

Niewłaściwe energie niewłaściwych prezentów można zniwelować płacąc za nie ofiarodawcy symboliczną monetę: grosz, dwa grosze. W ten sposób kupujemy przedmiot, a nie otrzymujemy go w prezencie.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *