!!!!!!!!73737

Jak dobierać kremy do twarzy

W drogeriach aż oczy bolą od ilości i rodzajów kremów do twarzy. Kuszą opakowania, promocje, reklamy. Każdy doskonały, nadzwyczajny. Jak wybrać, aby odpowiednio pielęgnować i dbać o naszą skórę a nie zaszkodzić jej?

Podstawą odpowiedniego doboru kremu jest precyzyjne określenie rodzaju cery. Swój wiek, który też ma wpływ na dobór kremu, przecież znamy. Jeżeli mamy problem z określeniem naszej cery, nie jesteśmy pewne czy odpowiednio interpretujemy opis danego rodzaju, udajmy się do kosmetyczki. Za taką usługę przeważnie nie jest pobierana opłata lub jest ona bardzo symboliczna. Raz ją określimy i mamy pewność, że kupujemy odpowiednie kosmetyki, nie tylko kremy.

Skóra sucha i przesuszona wymaga kremów silnie nawilżających i natłuszczających. Ponadto kremy do cery suchej powinny być bogate w substancje chroniące przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry suchej skutkuje tym, że staje się ona szara, z tendencją do złuszczania i podrażnień. Zbyt niska zawartość substancji nawilżających i natłuszczających w kremach do cery suchej zaburza strukturę wiązań kolagenu i elastyny, a w efekcie przyspiesza powstawanie zmarszczek.

W wypadku cery tłustej ważne jest, aby nie mylić nawilżenia z natłuszczeniem. Do cery tłustej nie należy stosować kremów tłustych, ciężkich, powodujących zatykanie porów a w efekcie, brzydkich wągrów. Nie można również, chcąc uzyskać matowy wygląd, przesadnie wykonywać peelingów, doprowadzając do podrażnień, alergii, szorstkości. Dla cery tłustej – kremy nawilżające o lekkiej konsystencji.

Szczególnej troski wymaga cera mieszana – kombinacja cery tłustej z suchą. Tu nie możemy ograniczać się do jednego kosmetyku. Aby uniknąć problemów z cerą oddzielnie musimy zadbać o okolice tłuste, tzw. sfera T – nawilżać, oddzielnie o suche.
Najbardziej wymagająca spośród wszystkich jest cera wrażliwa. Tu musimy skupić się, aby kremy i wszystkie kosmetyki zawierały substancje łagodzące i kojące. Ich brak może doprowadzić do zaburzenia funkcji bariery hydro-lipidowej naskórka. Cera wówczas staje się nienaturalnie wrażliwa, podatna na alergie. Za najlepsze kremy do pielęgnacji skóry wrażliwej uznaje się kremy apteczne, o wiele dokładniej przebadane niż kremy, z nazwy tylko do cery wrażliwej.

Odpowiednio dobrany krem powinien sprawić, że bezpośrednio po nałożeniu odczujemy ukojenie, ulgę, powiew świeżość na twarzy. Pamiętajmy, aby nie nakładać zimnego kremu. Nałóżmy krem w zagłębienie dłoni i odczekajmy aż nabierze temperatury ciała i dopiero wtedy aplikujmy go na twarz.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *