rain-2353879_1280

Czy istnieją bratnie dusze?

Każdy pragnie mieć prawdziwego przyjaciela, swoją drugą połowę, „bratnią duszę”. Kto to taki? Czy „bratnie dusze” istnieją? Jak je rozpoznać?

Jak rozpoznać „bratnią duszę”?

Są pewne sygnały, symptomy, mówiące nam, że ta osoba jest naszą „bratnią duszą”, której nie powinniśmy pozwolić odejść. Nie ma tu znaczenia to, czy bratnia dusza jest tej samej płci, czy odmiennej.

Pierwszą oznaką tego, że na naszej drodze pojawiła się „bratnia dusza”, jest dobre, a nawet bardzo dobre porozumiewanie się. Pierwsze spotkanie, obca dla nas osoba, a rozmowa nie ma końca. Komunikujemy się, jakbyśmy się znali od piaskownicy. Nowe wątki wypływają raz z jednej, raz z drugiej strony. Nie sposób się „nagadać”. Świat wokół przestaje być dostrzegany, a czas mija nie wiadomo kiedy.

Jeżeli możesz posiedzieć z kimś w ciszy i nie jest to krępująca cisza, to znaczy, to jest twoja druga połowa. Nie musi to być twój partner/partnerka, ale z pewnością jest to „bratnia dusza”. Z taką osobą nigdy się nie będziesz nudzić i możesz z nią spędzać każdą wolną chwilę. Dłuższa rozłąka z „bratnią duszą” wywołuje tęsknotę, żal, prawie fizyczny ból.

Związek „bratnich dusz” nigdy się nie kończy. Nawet jeżeli coś je rozdzieli, to z pewnością wrócą do siebie. To więź nierozerwalna. Przez długie lata „bratnie dusze” mogą żyć na dwóch krańcach świata, po czym coś ich do siebie ciągnie, nie zapominają o sobie. Bez wątpienia w jakiś sposób do siebie wrócą.

„Bratnie dusze” ufają sobie bezgranicznie. Znają swoje sekrety, tajemnice, grzechy. „Bratniej duszy” powierzysz wszelkie sekrety bez obaw. Powiesz to, o czym nikt inny nie może się dowiedzieć. Nie obawiasz się, że ktoś tak bliski cię zdradzi, wyśmieje, czy zlekceważy. Związek bratnich dusz jest stały, intensywny i bardzo bliski.

Jak znaleźć „bratnią duszę”?

Czasami bratnie dusze potrzebują trochę czasu, by się odnaleźć, w końcu połączyć i być razem. Bywa, że trzeba czekać na tę chwilę latami. Tak jest w przypadku osoby, z którą chodziło się do przedszkola, czy szkoły. Po kilku, czy kilkunastu latach rozłąki los znowu krzyżuje nasze drogi. Po to, byśmy mogli stwierdzić, że to jest właśnie ta „bratnia dusza”. Tworzy się zgrany duet, idealnie do siebie pasujący. Wydaje się, jakby minione lata rozłąki nie istniały.

Związku „bratnich dusz” nie można podrobić, skopiować. To związek prawdziwy, czysty i niepowtarzalny. Największym darem losu można określić związek małżeński, czy partnerski z „bratnią duszą”. Takie pary, w szczęściu dożywają później starości. To ich często się podziwia, widząc dwoje staruszków idących pod rękę, troszczących się o siebie nawzajem.

„Bratnie dusze” istnieją naprawdę. Trzeba tylko być otwartym i nie zamykać się na ludzi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *